Ухвала
від 02.09.2020 по справі 693/15/18
КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

Ухвала

02 вересня 2020 року

м. Київ

справа № 693/15/18

провадження № 61-44718св18

Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду:

головуючого - Крата В. І.,

суддів: Дундар І. О., (суддя-доповідач), Журавель В. І., Краснощокова Є. В., Русинчука М. М.,

учасники справи:

позивач - Фермерське господарство Степ ,

відповідачі: Іноземне підприємство Агро-Вільд Україна , ОСОБА_1 ,

розглянув у порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи клопотання Фермерського господарства Степ про передачу справи за позовом Фермерського господарства Степ до Іноземного підприємства Агро-Вільд Україна , ОСОБА_1 про визнання недійсним договору встановлення емфітевзису, визнання укладеною додаткової угоди на розгляд Великої Палати Верховного Суду,

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Жашківського районного суду Черкаської області від 25 червня 2018 року у задоволенні позовної заяви ФГ Степ до ІП Агро-Вільд Україна , ОСОБА_1 про визнання недійсним договору встановлення емфітевзису, визнання укладеною додаткової угоди, відмовлено.

Сплачений судовий збір залишено за ФГ Степ .

Стягнуто з ФГ Степ на користь ІП Агро-Вільд Україна понесені судові витрати у розмірі 7 000,00 грн.

Постановою апеляційного суду Черкаської області від 15 серпня 2018 року апеляційну скаргу задоволено.

Рішення Жашківського районного суду Черкаської області від 25 червня 2018 року у цивільній справі за позовом ФГ Степ до ІП Агро-Вільд Україна , ОСОБА_1 про визнання недійсним договору емфітевзису, визнання укладеною додаткової угоди скасовано.

Позов ФГ Степ до ІП Агро-Вільд Україна , ОСОБА_1 про визнання недійсним договору емфітевзису, визнання укладеною додаткової угоди задоволено.

Визнано недійсним договір емфітевзису від 30 квітня 2015 року, укладений між ОСОБА_1 та ІП Агро-Вільд Україна .

Визнано укладеною між ОСОБА_1 та ФГ Степ додаткову угоду про поновлення договору оренди земельної ділянки від 21 січня 2008 року в редакції, викладеній в прохальній частині позову, що є невід`ємною складовою даного судового рішення.

Вирішено питання про стягнення судових витрат.

У вересні 2018 року ІП Агро-Вільд Україна подало до Верховного Суду касаційну скаргу, в якій просить скасувати постанову апеляційного суду Черкаської області від 15 серпня 2018 року, залишити в силі рішення Жашківського районного суду Черкаської області від 25 червня 2018 року.

У жовтні 2019 року ФГ Степ подало клопотання про необхідність передачі справи 693/15/18 на розгляд Великої Палати Верховного Суду на підставі частини 5 статті 403 ЦПК України. Клопотання мотивовано тим, що висновки судів, викладені у раніше ухвалених рішеннях Верховного Суду у подібних правовідносинах, є протилежними за своїм змістом, а застосування в частині можливості укладення договору емфітевзису та державної реєстрації відповідного речового права в період дії договору оренди земельної ділянки не є однозначним та містить ознаки латентного обходу заборони на відчуження земель сільськогосподарського призначення, наданих для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.

Вивчивши клопотання ФГ Степ про передачу справи на розгляд Великої Палати Верховного Суду, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного судудійшов висновку про відсутність підстав для його задоволення з огляду на таке.

Приписами частини п`ятої статті 403 ЦПК України визначено, що суд, який розглядає справу в касаційному порядку у складі колегії або палати, має право передати справу на розгляд Великої Палати Верховного Суду, якщо дійде висновку, що справа містить виключну правову проблему і така передача необхідна для забезпечення розвитку права та формування єдиної правозастосовчої практики.

Питання про передачу справи на розгляд палати, об`єднаної палати або Великої Палати Верховного Суду вирішується судом за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи (частина перша статті 404 ЦПК України).

Наведені ФГ Степ аргументи для передачі справи на розгляд Великої Падати Верховного Суду, в розумінні приписів частини п`ятої статті 403 ЦПК України, не є тими обставинами, що містять виключну правову проблему, а тому в задоволенні клопотання слід відмовити.

Керуючись статями 403, 404 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Фермерського господарства Степ про передачу справи за позовом Фермерського господарства Степ до Іноземного підприємства Агро-Вільд Україна , ОСОБА_1 про визнання недійсним договору встановлення емфітевзису, визнання укладеною додаткової угоди на розгляд Великої Палати Верховного Суду відмовити.

Ухвала суду касаційної інстанції набирає законної сили з моменту її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий В. І. Крат

Судді: І. О. Дундар

В. І. Журавель

Є. В. Краснощоков

М. М. Русинчук

СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення02.09.2020
Оприлюднено04.09.2020
Номер документу91314295
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —693/15/18

Окрема думка від 02.09.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Крат Василь Іванович

Окрема думка від 02.09.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Краснощоков Євгеній Віталійович

Постанова від 02.09.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Дундар Ірина Олександрівна

Ухвала від 02.09.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Дундар Ірина Олександрівна

Ухвала від 12.08.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Дундар Ірина Олександрівна

Ухвала від 28.11.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Ухвала від 10.10.2018

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Карпенко Світлана Олексіївна

Ухвала від 14.09.2018

Цивільне

Жашківський районний суд Черкаської області

Шимчик Р. В.

Постанова від 15.08.2018

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Фетісова Т. Л.

Ухвала від 30.07.2018

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Фетісова Т. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні