Ухвала
від 03.09.2020 по справі 953/10759/20
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 953/10759/20

н/п 2/953/2389/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі

"03" вересня 2020 р. м.Харків

Суддя Київського районного суду м. Харкова Колесник С.А., у справі 953/10759/20 за позовною заявою ОСОБА_1 (перебуває під вартою в ДУ Полтавська УВП №23, що розташована за адресою: 36014, м.Полтава, вул..Пушкіна, 91, РНОКПП НОМЕР_1 ) до Товариства з обмеженою відповідальністю Інформаційне агентство Status quo (місце знаходження6 61057, м.Харків, вул.,Донця-Захаржевського, 6/8, код ЄДРПОУ 31232429) про спростування недостовірної інформації, захист честі, гідності, ділової репутації та зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати недостовірною, такою, що принижує честь, гідність та ділову репутацію інформацію про ОСОБА_1 у вигляді фактичних тверджень, розповсюджений відповідачем, зобов`язати відповідача спростувати не пізніше 30 календарних днів з моменту набрання рішенням суду по цій справі законної сили розповсюджену ним вищезазначену недостовірну інформацію; Зобов`язати відповідача не пізніше 30 календарних днів з моменту набрання рішенням суду по цій справі видалити з інтернет-ресурсу Status quo фото з зображенням ОСОБА_2 та статтю під назвою ІНФОРМАЦІЯ_1 ..

До позовної заяви ОСОБА_1 додав клопотання про звільнення його від сплати судового збору, оскільки на даний час він перебуває під вартою, тому джерела доходу в нього відсутні. Необхідність сплати судового збору позбавляє його до доступу до правосуддя, у зв`язку з чим, на підставі ст..136 ЦПК україни, позивач подає відповідне клопотання про звільнення його від сплати судового збору за подання позову про спростування недостовірної інформації, захист честі, гідності, ділової репутації.

На підтвердження вказаних обставни позивачем надано лист ДУ Полтавська установа виконання покарань (№23) , зі змісту якого вбачається, що за 2019-2020 роки у засудженого ОСОБА_1 відсутні кошти на особовому рахунку.

Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 07.07.2020 справу передано для розгляду судді Колесник С.А.

Ухвалою Київського районного суду м.Харкова від 10.07.2020 позовну заяву було залишено без руху та надано позивачу строк для усунення вказаних в ухвалі недоліків.

27.08.2020 до канцелярії суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 в новій редакції після усунення недоліків.

Відповідно до ч.1 статті 136 ЦПК України та ст. 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Згідно ч.3 ст.136 ЦПК України з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Враховуючи майновий стан позивача, той факт, що наразі він перебуває під вартою, суд вважає за можливе звільнити позивача від сплати судового збору.

Позовна заява подана з додержанням вимог статей 175-177 ЦПК України, віднесена до предметної, суб`єктної, інстанційної та територіальної юрисдикції суду.

Підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення, відмови у відкритті провадження відсутні.

Частиною другою статті 19 ЦПК України визначено, що цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Відповідно до ч. 3 статті 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справив порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3)обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі,в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу,викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Суд вважає, що розгляд справи слід здійснювати за правилами загального позовного провадження. Тому справу слід прийняти до провадження, з метою виконання вимог передбачених ч.1 ст. 189 ЦПК України розпочати підготовче провадження та призначити підготовче засідання у справі.

На підставі викладеного, керуючись ст. 19,28,175-179, 187, 189 ЦПК України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Заяву ОСОБА_1 про звільнення його від сплати судового збору - задовольнити.

Звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру.

Відкрити загальне позовне провадження у цивільній справі №953/10759/20 за позовною заявою ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Інформаційне агентство Status quo про спростування недостовірної інформації, захист честі, гідності, ділової репутації та зобов`язання вчинити дії .

З метою виконання вимог ч.1 ст.189 ЦПК України почати підготовче провадження у справі.

Призначити підготовче засідання у приміщенні Київського районного суду м. Харкова ( м. Харків, вул. Валентинівська, 7-Б зал. №37) на 22 жовтня 2020 року о 08 годині 45 хвилин.

Направити позивачу копію ухвали, відповідачу - копію ухвали та копію позовної заяви з додатками.

Визначити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).

Відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред`явити зустрічний позов.

Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

Встановити відповідачу п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення, яке має відповідати вимогам частини третьої - п`ятої ст.178 ЦПК України, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.

При цьому, відповідно до Закону України від 18.06.2020 № 731-IX Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) , під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.

Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: https://court.gov.ua/fair/sud2020

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя С.А. Колесник

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення03.09.2020
Оприлюднено07.09.2020
Номер документу91328091
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —953/10759/20

Постанова від 15.06.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Постанова від 15.06.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 07.04.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Ухвала від 07.04.2021

Цивільне

Харківський апеляційний суд

Маміна О. В.

Рішення від 22.02.2021

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Рішення від 22.02.2021

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 04.02.2021

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 09.12.2020

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 03.09.2020

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

Ухвала від 10.07.2020

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Колесник С. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні