ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення зустрічної позовної заяви без руху
"07" вересня 2020 р. м. Ужгород Справа № 907/538/20
Суддя Господарського суду Закарпатської області Андрейчук Л.В., розглянувши матеріали зустрічної позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю «Хустфарм» , м. Хуст
до відповідача Комунального некомерційного підприємства "Берегівська центральна районна лікарня ім. Бертолона Ліннера Берегівської районної ради Закарпатської області» , м. Берегове
про внесення змін до договору оренди
ВСТАНОВИВ:
В провадженні господарського суду (головуючий суддя Андрейчук Л.В.) перебуває справа № 907/538/20 за позовом Комунального некомерційного підприємства "Берегівська центральна районна лікарня ім. Бертолона Ліннера Берегівської районної ради Закарпатської області» до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Хустфарм» про розірвання договору оренди нежитлового приміщення.
Ухвалою суду від 05 серпня 2020 року відкрито провадження у справі та постановлено розглянути спір за правилами загального позовного провадження, встановлено сторонам процесуальні строки для подання заяв по суті - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі спору, та призначено підготовче засідання на 02.09.2020.
На день призначеного підготовчого засідання через канцелярію суду Товариство з обмеженою відповідальністю «Хустфарм» подало зустрічну позовну заяву до Комунального некомерційного підприємства "Берегівська центральна районна лікарня ім. Бертолона Ліннера Берегівської районної ради Закарпатської області» , м. Берегове про внесення змін до договору оренди.
Відповідно до ст. 180 ГПК України, відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
За положеннями статті 165 ГПК України, відзив подається в строк, встановлений судом, який не може бути меншим п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Строк для подання заяв по суті справи встановлений судом ухвалою суду від 05.08.2020 року - протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Відповідно до відстеження поштового відправлення на офіційному сайті Укрпошти станом на день звернення з зустрічним позовом (02.09.2020), поштове відправлення з ухвалою суду не було вручене під час доставки ще 11.08.2020. Разом тим, таке направлено судом на офіційну адресу, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань відповідно до ст. 27 ГПК України.
Відповідно до правової позиції наведеної у постанові Пленуму Вищого господарського суду від 26.12.11 № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" (п. 3.9.1), якщо ухвала у справі надіслана за належною адресою, тобто повідомленою суду стороною та зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, і не повернута підприємством зв`язку або повернута з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
З врахуванням наведеного, п`ятнадцятиденний строк на подання відповідачем заяв по суті спору, в т. ч. і зустрічної позовної заяви, сплив 27.08.2020
Однак, з зустрічною позовною заявою відповідач звернувся 02.09.2020, тобто з пропуском строку для надання відзиву на позов / зустрічного позову. Жодних обґрунтувань щодо визнання поважності пропуску процесуального строку зустрічна позовна заява не містить.
Разом з тим, станом на день вирішення питання прийняття зустрічного позову на сайті Укрпошти містяться відомості про вручення відповідачу зазначеної ухвали суду, якою встановлено строк для подання заяв по суті спору, 03.09.2020, тобто після подання ним до суду зустрічного позову.
Зважаючи на викладене вище, відповідачу слід надати додаткові пояснення/обґрунтування дотримання ним стоків звернення до суду з зустрічним позовом.
Між тим, згідно з ч.ч. 2-5 ст.180 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу.
Подана зустрічна позовна заява б/н від 01.09.2020 підлягає залишенню без руху, оскільки така оформлена без додержання вимог, викладених у ст. ст. 162, 164 ГПК України.
Позивачем в порушення пунктів 8-10 частини 3 статті 162 ГПК України не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; не подано попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; не подано підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч. 5 ст. 180 ГПК України, до зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
За приписами ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене та керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 180 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Зустрічну позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Хустфарм» б/н від 01.09.2020 залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність усунення недоліків зустрічної позовної заяви шляхом подання до Господарського суду Закарпатської області зазначених в мотивувальній частині цієї ухвали доказів у строк, не пізніше десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити заявнику, що:
- в разі усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
- в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Вебадреса сторінки на офіційному вебпорталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по даній справі - http://court.gov.ua/fair/sud5008/ або http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суддя Л.В. Андрейчук
Суд | Господарський суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2020 |
Оприлюднено | 09.09.2020 |
Номер документу | 91369549 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Закарпатської області
Андрейчук Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні