КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
08 вересня 2020 року № 320/2223/19
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши в місті Києві у порядку письмового провадження матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області про зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась ОСОБА_1 з позовом до Управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області, в якому, з врахуванням заяви про зменшення позовних вимог, просить суд:
1. Визнати протиправними дії управління Пенсійного фонду України у м. Славутич Київської області у:
- не зарахуванні до страхового стажу періоду роботи у зоні відчуження ЧАЕС в полуторному розмірі з 01.01.2004 року, як роботу по Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 36 від 16.01.2003 року, відповідно до частини 1 статті 56 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи ;
- невірному зарахуванню розміру загального страхового стажу;
- невірному зарахуванню періодів роботи у зоні відчуження ЧАЕС до стажу, який дає право на державну пенсію на пільгових умовах згідно зі Списком №1;
- невірному визначенню понаднормативного стажу з урахуванням норм частини 2 статті 56 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи .
2. Зобов`язати управління Пенсійного фонду України у м. Славутич Київської області зарахувати до страхового стажу періоди роботи у зоні відчуження ЧАЕС починаючи з 01.01.2004 року в полуторному розмірі, як роботу по Списку №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України № 36 від 16.01.2003 року на підставі Довідок встановленої форми, затвердженими постановою Держкомітету СРСР з праці та соціальних питань від 09.03.1988р. №122 та постановою КМУ від 05.07.2006р. за №920.
3. Зобов`язати управління Пенсійного фонду України у м. Славутич Київської області здійснити перерахунок та виплачувати пенсію з вересня 2017 року виходячи із загального страхового стажу 58 років 7 місяців 9 днів набутого станом на 28.02.2017 рік, з яких:
- страховий стаж 38 років 7 місяців 9 днів, в тому числі стаж полуторному розмірі з 01.01.2004 року за Списком №1-6 років 3 місяці 2 дні;
- додатковий стаж відповідно до ч.3 ст. 24 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування - 20 років.
4. Зобов`язати управління Пенсійного фонду України у м. Славутич Київської області здійснити перерахунок та виплачувати пенсію з вересня 2017 року збільшивши доплату за понаднормативний стаж за кожний повний рік страхового стажу понад 15 років.
Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 16.09.2019 адміністративний позов задоволено.
28 серпня 2020 року до суду звернувся позивач із заявою, в якій просить суд:
1. Визнати дії, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем у справі №320/2223/19, Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на виконання Рішення Київського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2019 року в частині перерахунку розміру пенсії відповідно до ч.2 статті 27 Закону №1058-ІУ з 01.09.2017 року - протиправними.
2. Зобов`язати головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області відновити з вересня 2017 року обчислення розміру пенсії та її виплату на підставі ч.1 статті 27 Закону України № 1058-ІУ Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування , відповідно до частин 1 та 2 статті 56 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , в розмірі обчисленого на підставі Рішення Київського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2019 року у справі №320/2223/19, - виходячи із загального страхового стажу 58 років 7 місяців 9 днів набутого станом на 28.02.2017 рік, з яких:
- страховий стаж 38 років 7 місяців 9 днів, в тому числі стаж полуторному розмірі з 01.01.2004 року за Списком №1-6 років 3 місяці 2 дні;
- додатковий стаж відповідно до ч.3 ст. 24 Закону України Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування - 20 років, - збільшивши доплату за понаднормативний стаж за кожний повний рік страхового стажу понад 15 років.
3. Постановити окрему ухвалу і направити її Головному управлінню Пенсійного фонду України у Київській області для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону, зазначивши що Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області порушене право позивача, підтверджене Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 16 вересня 2019 року на отримання ним пенсії з вересня 2017 року, обчисленої за його вибором, відповідно до ч.1 ст.27 Закону № 1058-ІУ Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування із застосуванням частин 1 та 2 ст. 56 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи .
Розглянувши заяву про визнання протиправними рішення та дій вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 383 Кодексу адміністративного судочинства України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Згідно із ч.4 ст.383 Кодексу адміністративного судочинства України заяву, зазначену у частині першій цієї статті, може бути подано протягом десяти днів з дня, коли позивач дізнався або повинен був дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, але не пізніше дня завершення строку пред`явлення до виконання виконавчого листа, виданого за відповідним рішенням суду.
Із зазначених норм суд висновує, що підставою для задоволення заяви в порядку ст.383 Кодексу адміністративного судочинства України є створення суб`єктом владних повноважень (рішеннями чи діяльністю) для неправомірного виконання рішення суду.
При цьому розгляд судом заяви в порядку ст.383 Кодексу адміністративного судочинства України покликаний не замінити порядок примусового виконання рішень, визначений Законом України "Про виконавче провадження", а навпаки - сприяти такому порядку, що слідує із зазначеної вище норми ч.4 ст.383 Кодексу адміністративного судочинства України.
Натомість заявник вказує, що не звертав виконавчий лист за рішенням суду до примусового виконання і навіть не отримував його. Окрім того, заявник не називає рішень чи діяльності відповідача безпосередньо направлених на створення перешкод у виконанні рішення.
За таких умов, суд приходить висновку про відсутність підстав для задоволення заяви про визнання протиправними рішення та дій вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду.
Разом з тим, суд вважає за необхідне роз`яснити заявникові його право отримати виконавчий лист у справі №320/2223/19 та пред`явити його до примусового виконання в порядку, визначеному Законом України "Про виконавче провадження".
Керуючись статтями 243, 248, 249, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про визнання протиправними рішення та дій вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду, - відмовити.
Копію ухвали направити (надати) особам, які беруть участь у справі.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через Київський окружний адміністративний суд.
Суддя Терлецька О.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2020 |
Оприлюднено | 11.09.2020 |
Номер документу | 91405511 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Кузьмишина Олена Миколаївна
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Сорочко Євген Олександрович
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Терлецька О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні