Справа № 761/20339/19
Провадження № 4-с/761/216/2020
У Х В А Л А
Іменем України
11 серпня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Притула Н.Г., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 , заінтересовані особи: старший державний виконавець Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Метлушенко Ганна Олександрівна, Акціонерне товариство Національна акціонерна компанія Нафтогаз України в особі Філії Нафтогазобслуговування Публічного акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України про визнання дій та рішення незаконними, зобов`язання вчинити дії, стягнення надмірно списаних коштів, -
В С Т А Н О В И В:
У серпні 2020 року до суду надійшла вказана скарга.
Як вбачається зі змісту вимог, скаржник просить: визнати незаконними дії та рішення державного виконавця; зобов`язати державного виконавця зняти арешт з коштів боржника; стягнути з Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції на свою користь надмірно списані кошти зі свого пенсійного рахунку.
Дослідивши матеріали скарги та додані до неї документи, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження у справі в частині вимог ОСОБА_1 щодо стягнення надмірно списаних кошти з пенсійного рахунку, за наступних підстав.
Розділ VI Цивільного процесуального кодексу України визначає процесуальні питання, пов`язані з виконанням судових рішень у цивільних справах та рішень інших органів (посадових осіб).
Так, у відповідності до ст. 447 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їхні права чи свободи.
Скарга подається до суду, який розглянув справу як суд першої інстанції (ст. 448 ЦПК України).
Разом з тим, Розділом ІІІ ЦПК України передбачено порядок розгляду справ в позовному провадженні.
Згідно ст. 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають із цивільних, земельних, трудових, сімейних, відносин; інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Крім того, ст. 74 Закону України Про виконавче провадження встановлений порядок оскарження рішень, дій або бездіяльності виконавців та посадових осіб органів державної виконавчої служби.
Зокрема, ч. 1 ст. 74 Закону України Про виконавче провадження передбачено, що рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку, передбаченому законом.
Так, в даному випадку вбачається, що нормами ЦПК України та Законом України Про виконавче провадження чітко встановлений порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної або приватної виконавчої служби.
Однак, як вбачається з прохальної частини даної скарги, в останній заявник просить стягнути з органу державної виконавчої служби на свою користь надмірно списані кошти зі свого пенсійного рахунку, що в розумінні ст. 447 ЦПК України та ст. 74 Закону України Про виконавче провадження не є тією вимогою, яка має розглядатись в рамках скарги на дії, бездіяльність державного виконавця, в порядку визначеному законом.
Зокрема, заявлена вимога не стосується оскарження рішення, дії чи бездіяльності виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення, адже фактично містить спір щодо стягнення коштів, а отже підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, у відповідності до Розділу ІІІ ЦПК України, в позовному провадженні.
Таким чином, вивчивши матеріали скарги та зважаючи на те, що в розумінні ст. 447 ЦПК України, сторони виконавчого провадження мають право подати до суду скаргу на дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби або приватного виконавця, при цьому, заявником у даній скарзі заявлено вимогу щодо стягнення надмірно списаних коштів з пенсійного рахунку, що в свою чергу, у відповідності до положень ЦПК України, підлягає розгляду в порядку позовного провадження, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження у даній справі за зазначеною скаргою в частині вимог ОСОБА_1 щодо стягнення надмірно списаних кошти з пенсійного рахунку.
Одночасно суд роз`яснює право заявника звернутися до відповідного суду із зазначеною вимогою в порядку позовного провадження.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 19, 447 ЦПК України -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження за скаргою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: старший державний виконавець Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції Метлушенко Ганна Олександрівна, Акціонерне товариство Національна акціонерна компанія Нафтогаз України в особі Філії Нафтогазобслуговування Публічного акціонерного товариства Національна акціонерна компанія Нафтогаз України про визнання дій та рішення незаконними, зобов`язання вчинити дії, стягнення надмірно списаних коштів в частині вимог ОСОБА_1 щодо стягнення надмірно списаних кошти з пенсійного рахунку.
Роз`яснити заявнику, що розгляд даної справи в частині зазначених вимог повинен відбуватися в порядку позовного провадження цивільного судочинства.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали безпосередньо до Київського апеляційного суду.
У відповідності до п.15.5 Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Шевченківський районний суд міста Києва.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Суддя: Притула Н.Г.
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.08.2020 |
Оприлюднено | 11.09.2020 |
Номер документу | 91424557 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Притула Н. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні