Справа № 272/543/20
Провадження № 2/272/312/20
УХВАЛА
10 вересня 2020 року
Андрушівський районний суд Житомирської області в складі :
головуючого судді - Палазюк В.М.
при секретарі - Хитоніній М.С.
розглянувши заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ТОВ "ЮКАНТ М" про усунення перешкод в користуванні та розпорядженні земельними ділянками з кадастровим номером 1820384800:03:000:0005 площею 7,2896 га. та з кадастровим номером 1820384800:06:000:0080 площею 3,0729 га. що розташовані на території Івницької сільської ради шляхом скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень.
08.09.2020 року позивач подала заяву про забезпечення позову та в порядку забезпечення просить заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю ЮКАНТ М (01015, м. Київ, вул. ЛЕЙПЦИЗЬКА, будинок 5, підвал, Код ЄДРПОУ: 38909949) здійснювати будь-які сільськогосподарські дії (оранка, посів, збір урожаю) на земельній ділянці з кадастровим номером 1820384800:03:000:0005 площею 7,2896 га, що розташована на території Івницької сільської ради Андрушівського району Житомирської області. В обгрунтування зазначає, що дані земельні ділянки вона використовувала самостійно та посіяла кукурудзу. Однак ТОВ "ЮКАНТ М" почав збір урожаю і вже зібрав урожай із земельної ділянки площею 3,0729 га. І має наміри зібрати також урожай із земельної ділянки площею 7,2896 га. Вважає що право на даний урожай має лише вона як власник земельних ділянок.
Згідно ч.1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом не пізніше двох днів з дня її надходження без повідомлення учасників справи.
Згідно ст. 149 ч. 1 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити заходів забезпечення позову.
Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь - якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.
Частиною третьоюстатті 150 ЦПК України передбачено, що заходи забезпечення позову, крім арешту морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги, мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Відповідно до ч.5ст. 153 ЦПК Українизалежно від обставин справи суд може забезпечити позов повністю або частково.
З аналізу статей 150-153 ЦПК України можна дійти висновку, що забезпечення позову це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду у разі задоволення позовних вимог.
Види забезпечення позову застосовуються для того, щоб гарантувати виконання можливого рішення суду, а таке рішення може бути постановлено тільки відповідно до заявлених позовних вимог. Заходи забезпечення позову повинні застосовуватись лише у разі необхідності та бути співмірними із заявленими вимогами, оскільки безпідставне забезпечення позову може привести до порушення прав і законних інтересів інших осіб.
Відповідно до п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову від 22 грудня 2006 року N 9 розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
Проаналізувавши викладені заявником обставини та співставивши із змістом позовних вимог, суд прийшов до висновку про відсутність підстав для застосування вказаних заявником заходів забезпечення позову, виходячи з того, що фактично заявник у заяві про забезпечення позову вказує на необхідність аналізу обставин щодо права власності на урожай, що не є предметом позову в цивільній справі, в якій подана заява про забезпечення позову тому заходи забезпечення позову не є співмірними із заявленими позовними вимогами.
Крім того, заявником не обґрунтувано та не надано переконливих доказів щодо наявності обставин, що свідчать про реальну загрозу невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду у справі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 149 - 151, 153 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання про забезпечення позову в цивільній справі ОСОБА_1 до ТОВ "ЮКАНТ М" про усунення перешкод в користуванні та розпорядженні земельними ділянками шляхом скасування рішень про державну реєстрацію прав та їх обтяжень - відмовити.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду протягом 15 днів з дня її проголошення.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Андрушівський районний суд Житомирської області.
Суддя:В. М. Палазюк
Суд | Андрушівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 10.09.2020 |
Оприлюднено | 14.09.2020 |
Номер документу | 91468732 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Андрушівський районний суд Житомирської області
Палазюк В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні