У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
Справа № 126/1901/20
Провадження № 2/126/730/2020
"09" вересня 2020 р. м. Бершадь
Суддя Бершадського районного суду Вінницької області Гуцол В. І.
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третьої особи Поташнянської сільської ради Бершадського району про визннаня заповіту недійсним,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до відповідача ОСОБА_2 , за участю третьої особи Поташнянської сільської ради Бершадського району про визннаня заповіту недійсним.
Згідно ч.2 ст. 175 ЦПК України позовна заява підписуєтсья позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
За правилами ч.7 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви, поданої представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача.
Згідно положень ч.1 ст. 58 цього ж Кодексу сторона, третя особа, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Частинами 4 та 8 ст. 62 ЦПК України встановлено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність". У разі подання представником до суду заяви, скарги, клопотання він додає довіреність або інший документ, що посвідчує його повноваження, якщо в справі немає підтвердження такого повноваження на момент подання відповідної заяви, скарги, клопотання.
Відповідно до ч.ч. 2-4 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера. Повноваження адвоката як захисника або представника в господарському, цивільному, адміністративному судочинстві, кримінальному провадженні, розгляді справ про адміністративні правопорушення, а також як уповноваженого за дорученням у конституційному судочинстві підтверджуються в порядку, встановленому законом. Адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
З аналізу наведених норм ЦПК України та Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність" вбачається, що представник, через якого у відповідності до частини 1 статті 58 ЦПК України має право здійснювати свою участь сторона, є самостійним учасником процесу, який по суті наділений такими ж повноваженнями, як і особа, яку він представляє. Саме тому довіритель у спеціально виданій йому довіреності або в договорі визначає для представника обсяг повноважень, які останній має право здійснювати для представництва у будь-якому органі від імені довірителя. До того ж довіритель має право обмежити чи розширити коло повноважень представника та надати йому право на вчинення окремих процесуальних дій, які належать до спеціальних прав сторони.
Тобто підставою для підтвердження у представника обсягу повноважень, наданих йому довірителем, є належним чином оформлені від імені довірителя довіреність чи договір із спеціальним визначенням кола повноважень, які має здійснювати представник від імені довірителя.
Встановлено, що з доданого до позовної заяви ордера про надання правової допомоги серії ВН № 150542 від 18.08.2020 не вбачається, які зобов`язання приймає на себе представник, будь-які інші додані до позовної заяви документи не містять права адвоката Лавренчука А.С. на підписання позовної заяви, а право на подання позову не є тотожним праву представника на підписання від імені позивача позовної заяви.
Враховуючи викладене вище, позивачу слід надати строк для усунення недоліків.
Відповідно до ч.1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 260, 261, 353 ЦПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , за участю третьої особи Поташнянської сільської ради Бершадського району про визннаня заповіту недійсним - залишити без руху.
Надати позивачу строк, не більше десяти днів з моменту отримання копії цієї ухвали, для виправлення недоліків позовної заяви.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя В. І. Гуцол
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 09.09.2020 |
Оприлюднено | 14.09.2020 |
Номер документу | 91473776 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бершадський районний суд Вінницької області
Гуцол В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні