Ухвала
від 04.09.2020 по справі 657/1218/20
КАЛАНЧАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Каланчацький районний суд Херсонської області

04.09.2020 Справа № 657/1218/20

У Х В А Л А

про залишення заяви без руху

Суддя Каланяацького районного суду Херсонської області Скригун В.В., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , представник позивача ОСОБА_2 , місце розташування офісу: вул. Херсонська, 38 смт. Каланчак Херсонська область до ОСОБА_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 про виділ частки з нерухомого майна в натурі,

в с т а н о в и в :

Представник позивача ОСОБА_2 звернулася до суду з позовом в якому просить:

Виділити в натурі ОСОБА_1 , НОМЕР_1 частину житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами, який розташовано по АДРЕСА_3 .

Виділити в натурі ОСОБА_1 , НОМЕР_2 1/2 частину земельної ділянки для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), розташованої в АДРЕСА_3 , кадастровий номер 6523255100:06:004:0001.

Виділити в натурі ОСОБА_1 , НОМЕР_2 1/2 частину земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, розташованої по АДРЕСА_3 , кадастровий номер 6523255100:06:004:0002.

Стягнути з відповідача судові витрати.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановлено, що заява подана без додержання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України виходячи з наступного.

За п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України у позовні заяві викладається зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту права бо інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який несуперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні.

В роз`ясненнях, які містяться в Постанові Пленуму Верховного Суду України №2 від 12.06.2009р. Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції зазначено, що суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.

Зміст позовних вимог це певна форма захисту, яку просить позивач від суду. Під підставами позову, як вказує Верховний суд України, слід розуміти обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги. Виклад обставин та підстав також необхідний для визначення тотожності позову, захисту відповідача від позову, зміни позову позивачем і, найголовніше, - для визначення предмета доказування по даній справі.

Тому позивачу необхідно викласти зміст позовних вимог в частині виділу в натурі 1/2 частин земельних діляног та 1/2 частини житлового будинку з урахуванням вимог цивільного та земельного законодавства.

Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України №20 від 22 грудня 1995 року Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності під дійсною вартістю розуміється грошова сума, за яку майно може бути продане в даному населеному пункті чи місцевості.

Механізм проведення оцінки нерухомого та рухомого майна для цілей обчислення державного мита та інших обов`язкових платежів визначений постановою Кабінету Міністрів України "Про проведення оцінки для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов`язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства" від 21 серпня 2014 року №358.

Документом, який підтверджує вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна (стаття 12 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні"). Звіт підписується оцінювачами, які безпосередньо проводили оцінку майна, і скріплюється печаткою та підписом керівника суб`єкта оціночної діяльності.

Згідно зазначеної вище Постанови Кабінету Міністрів України № 358 від 21 серпня 2014 року строк дії звіту про оцінку нерухомого майна становить не більше шести місяців з дати оцінки.

Для визначення ціни позову позивачу слід долучити до позовної заяви оцінку вартості майна станом на час звернення до суду, чи інший доказ про вартість нерухомого майна та вазати дійсну ціну позову у відповідності до ч. 2 ст.176 ЦПК України.

Відповідно до статті 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

При цьому суддя зауважує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя.

Отже, встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ЦПК України при цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.

Враховуючи викладене, позивачу визначити ціну позову виходячи із реальної вартості майна на час звернення до суду із позовом. Позовну заяву з виправленими недоліками необхідно подати у кількості екземплярів, що відповідає кількості учасників справи.

На підставі ст. 185 ч.1 ЦПК України заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення вищевказаних недоліків з роз`ясненням того, що в разі їх не усунення у встановлений судом термін заява буде визнана неподаною та повернута заявнику.

Керуючись ст. 175, 185 ЦПК України, суддя,

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , представник позивача ОСОБА_2 , місце розташування офісу: вул. Херсонська, 38 смт. Каланчак Херсонська область до ОСОБА_3 , який проживає за адресою: АДРЕСА_2 про виділ частки з нерухомого майна в натурі залишити без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху направити позивачу.

Надати позивачу строк для усунення недоліків сім днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.

Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, заява вважатиметься не поданою та буде повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В. В. Скригун

СудКаланчацький районний суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення04.09.2020
Оприлюднено14.09.2020
Номер документу91490755
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —657/1218/20

Рішення від 25.11.2021

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Скригун В. В.

Рішення від 25.11.2021

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Скригун В. В.

Ухвала від 09.09.2021

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Скригун В. В.

Ухвала від 20.04.2021

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Скригун В. В.

Ухвала від 04.02.2021

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Скригун В. В.

Ухвала від 16.12.2020

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Скригун В. В.

Ухвала від 01.12.2020

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Скригун В. В.

Ухвала від 16.09.2020

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Скригун В. В.

Ухвала від 04.09.2020

Цивільне

Каланчацький районний суд Херсонської області

Скригун В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні