Ухвала
Іменем України
11 вересня 2020 року
Смт Краснопілля
Справа № 578/660/20
Провадження № 2/578/171/20
Краснопільський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Косар А.І.,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в порядку загального позовного провадження цивільну справу
за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 в особі представника - адвоката Терещенко Вадима Володимировича /далі також - позивач/
до ОСОБА_3 /далі також - відповідач/
про визначення додаткового строку для вступу у спадщину та визнання недійсними свідоцтв про право на спадщину,
учасники судового процесу:
позивачі - ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
представник позивачів - Адвокат Терещенко В.В.,
відповідач - ОСОБА_3 ,
представник відповідача - адвокат Касатська Ю.А.,
секретар судового засідання - Литвин А.В.
Установив:
В провадженні суду перебуває дана цивільна справа.
За ухвалою судді від 01.07.2020 відкрито провадження у даній справі.
В підготовчому засіданні представник відповідача - адвокат Касатська Ю.А.заявила клопотання про залучення до участі у справі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , обґрунтовуючи тим, що дані особи також являються спадкоємцями першої черги за законом як і позивачі та відповідач після смерті своїх батьків, тому рішення у справі може вплинути на їх права та обов`язки, як спадкоємців першої черги за законом.
В підготовчому засіданні представник позивачів - адвокат Терещенко В.В. заявив клопотання:
- про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача Приватного нотаріуса Краснопільського нотаріального округу Сумської області Вангородського Віталія Васильовича, обґрунтовуючи тим, що дана особа оформляла спадщину та видала свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_6 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке є предметом спору у даній справі;
- про витребування доказіввід Приватного нотаріуса Краснопільського нотаріального округу Сумської області Вангородського В.В., а саме копії спадкових справ, а у разі їх відсутності Витяг зі Спадкового реєстру (заповіти, спадкові договори), Витяг зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) після смерті ОСОБА_7 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Новоолександрівка Краснопільського району Сумської області, та ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Краснопілля Краснопільського району Сумської області;
-про витребування доказіввід Сумського обласного державного нотаріального архіву (40000, м. Суми, вул. Реміснича, буд. 12/2), а саме копії спадкових справ, а у разі їх відсутності Витяг зі Спадкового реєстру (заповіти, спадкові договори), Витяг зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) після смерті ОСОБА_7 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Новоолександрівка Краснопільського району Сумської області, та ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Краснопілля Краснопільського району Сумської області.
Згідно п. 4 частини другої статті 197 Цивільного процесуального кодексу України /далі також - ЦПК /, у підготовчому засіданні суд вирішує питання про вступ у справу інших осіб, заміну неналежного відповідача, залучення співвідповідача, об`єднання справ і роз`єднання позовних вимог, прийняття зустрічного позову, якщо ці питання не були вирішені раніше.
Згідно з п. 2 частини другої статті 198 ЦПК, суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача.
Згідно з частиною першою статті 53 ЦПК, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Згідно частини першої статті 81 Цивільного процесуального кодексу України/ далі також - ЦПК/ кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Згідно з частиною першою статті 84 ЦПК учасники справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно частини другої статті 84 ЦПК , у клопотанні про витребування доказів має бути зазначено, який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Дані клопотання відповідають вимогам статті 183 ЦПК.
Суд, керуючись положеннями статті 53 ЦПК вважає необхідним залучити до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_4 , ОСОБА_5 таПриватного нотаріуса Краснопільського нотаріального округу Сумської області Вангородського Віталія Васильовича , які не були первісно заявлені позивачами в якості таких у позовній заяві до суду, в адресу яких направити копію цієї Ухвали суду і надати можливість ознайомитись їм зі всіма матеріалами даної цивільної справи в суді.
Дослідивши матеріали справи, зваживши доводи клопотання та врахувавши те, що необхідність витребування обґрунтована неможливістю самостійного зібрання означених доказів для доведення обставин справи, суд приходить до висновку про необхідність витребування зазначених доказів .
За таких обставин, у даній справі необхідно відкласти підготовче судове засідання.
На підставі викладеного та керуючись статтями 51, 81, 84, 197-198, 260 Цивільного процесуального кодексу України ,
Постановив:
Залучити до участі в якості співвідповідача по даній справі ОСОБА_4 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , ОСОБА_5 , зареєстроване місце проживання: с. Новоолександрівка Краснопільського району Сумської області, 42453, та Приватного нотаріуса Краснопільського нотаріального округу Сумської області Вангородського Віталія Васильовича, місце знаходження: 42440, смт Краснопілля, вул. Сумська, буд. 17/7 Краснопільського району Сумської області, в адресу яких направити копію цієї Ухвали суду та надати можливість їм ознайомитись в Краснопільському районному суду Сумської області (каб. № 10) зі всіма матеріалами даної цивільної справи, і запропонувати подати заперечення до 13 жовтня 2020 року.
Витребувати:
-від Сумського обласного державного нотаріального архіву (40000, м. Суми, вул. Реміснича, буд. 12/2) копії спадкових справ, а у разі їх відсутності Витяг зі Спадкового реєстру (заповіти, спадкові договори), Витяг зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) після смерті ОСОБА_7 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Новоолександрівка Краснопільського району Сумської області, та ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Краснопілля Краснопільського району Сумської області.
- від Приватного нотаріуса Краснопільського нотаріального округу Сумської області Вангородського В.В. (місце знаходження: АДРЕСА_2 ) копії спадкових справ, а у разі їх відсутності Витяг зі Спадкового реєстру (заповіти, спадкові договори), Витяг зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) після смерті ОСОБА_7 , що помер ІНФОРМАЦІЯ_2 в с. Новоолександрівка Краснопільського району Сумської області, та ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_6 , що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 в смт Краснопілля Краснопільського району Сумської області .
Вказані документи надати в строк до 13.10.2020 .
Відкласти підготовче судове засідання до 09.00 год. 13 жовтня 2020 року.
Роз`яснити позивачу, якщо у справі було вирішено питання про залучення співвідповідача чи третіх осіб, позивач не пізніше двох днів з дня вручення копії ухвали повинен направити таким особам копії позовної заяви з додатками, а докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання або до початку розгляду справи по суті в порядку спрощеного позовного провадження.
Встановити строк відповідачу для надіслання (надання) до суду відзиву на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертиз і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову, - протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання копії цієї ухвали.
Копія відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи повинна бути надіслана (надана) одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду.
Позивач не пізніше десяти днів з дня отримання відзиву, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати відповідь на відзив, виклавши письмово свої міркування, аргументи та надати відповідні докази, та направити відповідачу, суду з підтвердженням такого направлення учасникам справи.
Відповідач не пізніше десяти днів з дня отримання відповіді позивача на відзив, до початку розгляду справи по суті, має право підготувати заперечення на відповідь на відзив, та направити іншим учасникам справи та суду з підтвердженням такого направлення.
Роз`яснити учасникам справи, що подання заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) є правом учасників справи. У разі ненадання учасником розгляду заяви по суті справи у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Роз`яснити, що докази, які вимагає суд, слід направити безпосередньо до Краснопільського районного суду Сумської області (місцезнаходження: смт Краснопілля вул. Вокзальна, 18 Краснопільського району Сумської області), у строк не пізніше п`яти днів з моменту отримання ухвали. Особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід державного бюджету з відповідної особи штрафу у сумі до від 0,3 до трьох розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, або неподання таких доказів без поважних причин. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази. У разі неподання учасником справи з неповажних причин або без повідомлення причин доказів, витребуваних судом, суд залежно від того, яка особа ухиляється від їх подання, а також яке значення мають ці докази, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у його визнанні, або може здійснити розгляд справи за наявними в ній доказами, або, у разі неподання таких доказів позивачем, - також залишити позовну заяву без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає як така, що не перешкоджає подальшому розгляду даної справи в суді.
Суддя А.І. Косар
Суд | Краснопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2020 |
Оприлюднено | 15.09.2020 |
Номер документу | 91522277 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краснопільський районний суд Сумської області
Косар А. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні