Гайворонський районний суд Кіровоградської області
м.Гайворон, вул.Великого Кобзаря, 3 Кіровоградської області, 26300
Справа № 385/572/20
1-кс/385/139/20
У ХВ АЛ А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.09.2020 року Слідчий суддя Гайворонського районного суду Кіровоградської області ОСОБА_1 з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши в судовому засіданні клопотання сторони кримінального провадження старшого слідчого СВ Гайворонського ВП ГУНП в Кіровоградській області капітана поліції ОСОБА_3 , погодженого з начальником Гайворонського відділення Новоукраїнської місцевої прокуратури ОСОБА_4 по кримінальному провадженню за №12020120120000229 від 18.05.2020, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.289 КК України про здійснення тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю в одержанні інформації, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій стільникового зв`язку.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши докази по даних матеріалах,-
ВСТАНОВИВ:
До Гайворонського районного суду звернувся старший слідчий СВ Гайворонського ВП ГУНП в Кіровоградській області капітан поліції ОСОБА_3 , з клопотанням погодженим з начальником Гайворонського відділення Новоукраїнської місцевої прокуратури ОСОБА_4 про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів під час досудового розслідування за кримінальним провадженням №12020120120000229 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.05.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 289 КК України.
Клопотання обґрунтованетим,що слідчим відділенням Гайворонського ВП ГУ НП в Кіровоградській області проводиться досудове розслідування за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12020120120000229 від 18.05.2020 за фактом незаконного заволодіння транспортними засобами, що спричинило матеріальну шкоду у великих розмірах, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в період із 14.05.2020 року по 18.05.2020 року в с. Долинівка Гайворонського району Кіровоградської області невстановлена особа шляхом зриву навісних замків проникла до двох гаражних приміщень, розташованих на охоронюваній території ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що по АДРЕСА_1 , звідки таємно викрала трактор МТЗ «Беларус 82.1.26» 2008 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 , двигун № НОМЕР_2 , об`єм двигуна 4750 см3, червоного кольору та трактор МТЗ «Беларус - 82» 2016 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_3 , двигун № НОМЕР_4 , об`єм двигуна 4750 см3, синього кольору, чим заподіяла ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » матеріального збитку.
На даний час осіб, які вчинили даний злочин не встановлено.
У ході проведення слідчих дій встановлено абонентські номери телефонів, які працювали в період із 14.00 години 15.05.2020 року по 04.00 год. 16.05.2020 року на місці скоєння кримінального правопорушення, серед яких встановлено 63 абонентських номери, які ймовірно не являються місцевими, а саме: НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , НОМЕР_24 , НОМЕР_25 , НОМЕР_26 , НОМЕР_27 , НОМЕР_28 , НОМЕР_29 , НОМЕР_30 , НОМЕР_31 , НОМЕР_32 , НОМЕР_33 , НОМЕР_34 , НОМЕР_35 , НОМЕР_36 , НОМЕР_37 , НОМЕР_38 , НОМЕР_39 , НОМЕР_40 , НОМЕР_41 , НОМЕР_42 , НОМЕР_43 , НОМЕР_44 , НОМЕР_45 , НОМЕР_46 , НОМЕР_47 , НОМЕР_48 , НОМЕР_49 , НОМЕР_50 , НОМЕР_51 , НОМЕР_52 , НОМЕР_53 , НОМЕР_54 , НОМЕР_55 , НОМЕР_56 , НОМЕР_57 , НОМЕР_58 , НОМЕР_59 , НОМЕР_60 , НОМЕР_61 , НОМЕР_62 , НОМЕР_63 , НОМЕР_64 , НОМЕР_65 , НОМЕР_66 , НОМЕР_67 .
Так, з метою встановлення фактичних даних про подію злочину та осіб які здійснили вказаний злочин, шляхом опрацювання інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, маршрути передавання тощо, відносно вищезазначених SIМ карт виникла необхідність отримання тимчасового доступу до інформаційних послуг, які перебувають у володінні, ПРАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ".
Вказана інформація сама по собі та в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення важливих обставин кримінального провадження.
Зважаючи на те, що у відповідності до ст. 99 КПК України визначено, що документ є спеціально створений з метою збереження інформації об`єкт, який містить відомості, що можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження. Оригіналом документа є сам документ, а оригіналом електронного документа-його відображення, якому надається таке ж значення як документу.
Крім того, згідно ст. 5 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг» № 2599-ІУ від 31 травня 2005 року визначено, що електронний документ може бути створений, переданий, збережений і перетворений електронними засобами у візуальну форму. Візуальною формою подання електронного документа є відображення даних, які він містить, електронними засобами, або на папері у формі, придатній для приймання його змісту людиною.
Також відповідно до ст. 39 п. 7 Закону України «Про телекомунікації» оператори і провайдери телекомунікацій повинні зберігати записи про надані телекомунікаційні послуги протягом строку позовної давності, визначеного законом, та надавати інформацію про надані телекомунікаційні послуги в порядку, встановленому законом. Відповідно ст. 257 ЦПК України, загальна позовна давність встановлюється тривалістю у три роки.
Відповідно до вимог п.16 про Узагальнення судової практики щодо розгляду слідчим суддею клопотань про застосування заходів забезпечення кримінального провадження від 07.02.2014, встановлено, що лише у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, зазначається про неможливість іншим способом довести обставини, які передбачаються довести за допомогою цих речей і документів. За таких обставин вимога слідчих суддів до осіб, які звертаються із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, доводити, що іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, неможливо, є неправомірною.
З огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, розгляд даного клопотання необхідно проводити без виклику представників ПРАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " у володінні яких знаходиться інформація, на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України.
У зв`язку із неявкою всіх учасників справи та відповідно до ч.4 ст.107 КПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши надані суду документи, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю підлягає задоволенню, оскільки є обґрунтована підозра, що інформація може бути знищена, а тому клопотання необхідно розглянути без виклику представників ПРАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ".
Відповідно до ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутись до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час досудового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст. 161 цього кодексу. Слідчий має право звернутись із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Внесене слідчим клопотання відповідає вимогам ч. 2 ст. 160 КПК України.
Інформація, тимчасовий доступ до якої просить надати старший слідчий СВ Гайворонського ВП ГУНП в Кіровоградській області ОСОБА_3 , відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України (інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікаційних, про зв`язок, абонентів з`єднання, надання телекомунікаційних послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання, які могли бути зафіксовані ретрансляторами антен базових станцій, тощо) належить до охоронюваної законом таємниці.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе, що:
1.речі (документи) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2.самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
3.відомості, що містяться в цих речах і документах, можуть бути використані як докази, та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Іншим способом не можливо. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку визначеному законом.
Відповідно до ст. 9 Закону України «Про телекомунікації», охорона таємниці телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються технічними засобами телекомунікацій, та інформаційна безпека телекомунікаційних мереж гарантується Конституцією та законами України.
Зняття інформації з телекомунікаційних мереж заборонене, крім випадків передбачених законом.
Згідно ст. 34 Закону України «Про телекомунікації» оператори, провайдери телекомунікацій повинні забезпечувати і нести відповідальність за схоронність відомостей щодо споживача, отриманих при укладені договору, наданих телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту маршрутів передавання тощо.
Інформація про споживача та про телекомунікаційні послуги, що він отримав, може надаватися у випадках і в порядку, визначених законом.
Приймаючи до уваги викладене вище, а також тяжкість злочину
і неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що
у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації яка перебуває у володінні ПРАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 ".
Керуючись ст. ст.159, 160, 162, 163 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Гайворонського ВП ГУ НП в Кіровоградській області ОСОБА_3 задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчомуСВ ГайворонськогоВП ГУНП в Кіровоградській області капітану поліції ОСОБА_3 , а також групі слідчих у кримінальному провадженні: начальнику СВ ОСОБА_5 , старшому слідчому ОСОБА_6 , слідчому ОСОБА_7 на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення, а саме інформації, яка знаходиться в операторів мобільного зв`язку ПРАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", ТОВ" ІНФОРМАЦІЯ_3 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " відносно наступних SIМ: НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , НОМЕР_10 , НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , НОМЕР_13 , НОМЕР_14 , НОМЕР_15 , НОМЕР_16 , НОМЕР_17 , НОМЕР_18 , НОМЕР_19 , НОМЕР_20 , НОМЕР_21 , НОМЕР_22 , НОМЕР_23 , НОМЕР_24 , НОМЕР_25 , НОМЕР_26 , НОМЕР_27 , НОМЕР_28 , НОМЕР_29 , НОМЕР_30 , НОМЕР_31 , НОМЕР_32 , НОМЕР_33 , НОМЕР_34 , НОМЕР_35 , НОМЕР_36 , НОМЕР_37 , НОМЕР_38 , НОМЕР_39 , НОМЕР_40 , НОМЕР_41 , НОМЕР_42 , НОМЕР_43 , НОМЕР_44 , НОМЕР_45 , НОМЕР_46 , НОМЕР_47 , НОМЕР_48 , НОМЕР_49 , НОМЕР_50 , НОМЕР_51 , НОМЕР_52 , НОМЕР_53 , НОМЕР_54 , НОМЕР_55 , НОМЕР_56 , НОМЕР_57 , НОМЕР_58 , НОМЕР_59 , НОМЕР_60 , НОМЕР_61 , НОМЕР_62 , НОМЕР_63 , НОМЕР_64 , НОМЕР_65 , НОМЕР_66 , НОМЕР_67 у період з 00.00 год. 01.05.2020 по термін дії ухвали із зазначенням часу здійснення дзвінків, тривалості розмов (у хвилинах), номерів абонентів, з якими здійснювалися телефоні з`єднання, прив`язку до базових станцій з подальшим їх вилученням на паперовому та електронному носії.
Зобов`язати операторів мобільного зв`язку ПРАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ", ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " виготовити на паперовому та електронному носії документи з наступними відомостями:
- адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечують зв`язок кінцевого обладнання з вказаним вище абонентськими номерами (абонента А та В);
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання абонента А: унікальний ідентифікатор сім-картки (IMSI), міжнародних ідентифікаторів кінцевого обладнання (ІМЕІ), тощо;
- типи з`єднань абонента А: вхідні та вихідні дзвінки, SMS (короткі текстові повідомлення), MMS (мультимедійні повідомлення), GPRS (передача інформації по незайнятій голосовим зв`язком смузі частот), переадресація тощо;
- дата, час та тривалості з`єднань абонента А ;
- ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання споживачів телекомунікаційних послуг, з якими відбувався сеанс зв`язку абонента А та В;
- за наявності контрактної угоди (або відповідної реєстрації)
з абонентомА та В надати відомості про його особу.
Строк дії ухвали один місяць з моменту постановлення ухвали.
Ухвала в апеляційному порядку оскарженню не підлягає, оскільки не позбавляє юридичну особу можливості здійснювати свою діяльність.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Дата документу 17.09.2020
Суд | Гайворонський районний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91597632 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Гайворонський районний суд Кіровоградської області
Панасюк І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні