У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 120/1281/20-а
16 вересня 2020 року
м. Вінниця
Суддя-доповідач Сьомого апеляційного адміністративного суду Гонтарук В. М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Білківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дашівської селищної ради Іллінецького району Вінницької області на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 07 травня 2020 року у справі за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області до Білківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дашівської селищної ради Іллінецького району Вінницької області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,
В С Т А Н О В И В :
відповідно до рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 07 травня 2020 року позов задоволено.
Не погодившись із судовим рішенням, відповідач оскаржив його в апеляційному порядку.
Ухвалою Сьомого апеляційного адміністративного суду від 17 серпня 2020 року було залишено апеляційну скаргу відповідача без руху, у зв`язку з пропуском строку звернення до суду з апеляційною скаргою та надано десятиденний термін з моменту отримання вказаної ухвали усунути виявлені порушення.
На виконання вказаної ухвали, апелянтом подано клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження.
Як на підстави, які перешкоджали Білківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Дашівської селищної ради Іллінецького району Вінницької області вчасно звернутись до суду з апеляційною скаргою апелянт посилається на завершення навчального року в умовах короновірусних обмежень, в т.ч. проведення підсумкового оцінювання, що вимагало концентрації усіх зусиль адміністрації і педагогічного колективу Білківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Дашівської селищної ради Іллінецького району Вінницької області, що значно ускладнювало роботу і вимагали додаткових зусиль педагогів і адміністрації школи, а також на відсутність у відділі освіти, культури, молоді та спорту Дашівської селищної ради, якому підпорядкована Білківська ЗОШ І-ІІІ ступенів Дашівської селищної ради Іллінецького району Вінницької області посади "Юрист", що ускладнювало роботу по написанню апеляційної скарги.
Перевіривши додержання особою, яка подала апеляційну скаргу, вимог ст.ст. 295, 296 КАС України, суд дійшов висновку про залишення поданої апеляційної скарги без руху з таких підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Згідно із ч. 3 ст. 121 КАС України якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, у письмовому провадженні.
Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Згідно з частиною 2 статті 44 КАС України учасники справи зобов`язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов`язки.
Відповідно до пункту 6 частини 5 статті 44 КАС України учасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки.
Законодавче обмеження строку оскарження судового рішення, насамперед, обумовлено специфікою спорів, які розглядаються в порядку адміністративного судочинства, а запровадження таких строків обумовлене досягненням юридичної визначеності у публічно-правових відносинах.
Поважними причинами визнаються лише такі обставини, які є об`єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення та пов`язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій, що підтверджені належними доказами.
Обґрунтовуючи висновки про обов`язок сторони належним чином використовувати процесуальні права, у рішенні від 7 липня 1989 року у справі "Union Alimentaria Sanders S.A. v. Spain" Європейський суд з прав людини зазначив, по заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, пов`язаних зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Отже, тільки наявність об`єктивних перешкод для своєчасної реалізації прав щодо оскарження судового рішення у строк встановлений процесуальним законом, може бути підставою для висновку про пропуск строку оскарження з поважних причин.
Посилання ж на відсутність у відділі посади "Юриста" та навантеженість працівників Білківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дашівської селищної ради Іллінецького району Вінницької області не може свідчити про поважність пропуску строку звернення до суду з апеляційною скаргою і жодним чином не впливає на процесуальний обов`язок дотримання закону щодо строків апеляційного оскарження судового рішення.
Таким чином, неспроможність скаржника належним чином організувати свою діяльність для дотримання встановлених КАС України строків, не може бути поважною причиною пропуску строку апеляційного оскарження.
У рішенні від 07.07.1989 у справі "Union Alimentaria Sanders S.A. v. Spain" Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов`язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, пов`язаних зі зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.
Виходячи з наведеного, колегія суддів вважає, що апелянтом не доведено наявності обставин, що перешкоджали йому звернутись до суду в межах строку, визначеного статтею 295 КАС України, та становили об`єктивно непереборні перешкоди, які пов`язані з дійсними істотними труднощами у реалізації права на апеляційне оскарження судового рішення, причини пропуску строку апеляційного оскарження зазначені у вказаному клопотанні не є поважними, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що обставини зазначені апелянтом на підтвердження поважності строку звернення до суду не є достатніми для поновлення такого строку.
За змістом ч.3 ст.298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
Керуючись ст.ст. 169, 295, 296, ч.3 ст.298 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
1. Визнати неповажними вказані причини пропуску строку на апеляційне оскарження рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 07 травня 2020 року, наведені Білківською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів Дашівської селищної ради Іллінецького району Вінницької області у клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження даного рішення.
2. Апеляційну скаргу Білківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дашівської селищної ради Іллінецького району Вінницької області на рішення Вінницького окружного адміністративного суду від 07 травня 2020 року у справі за адміністративним позовом Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області до Білківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Дашівської селищної ради Іллінецького району Вінницької області про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду залишити без руху.
3. Запропонувати апелянту протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
4. Роз`яснити особі, яка подала апеляційну скаргу, що у разі неусунення недоліків, зазначених в ухвалі про залишення апеляційної скарги без руху, у відкритті апеляційного провадження буде відмовлено.
5. Копію цієї ухвали надіслати на адресу особі, яка подала апеляційну скаргу, рекомендованим листом.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Гонтарук В. М.
Суд | Сьомий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.09.2020 |
Оприлюднено | 21.09.2020 |
Номер документу | 91602401 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сьомий апеляційний адміністративний суд
Гонтарук В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні