ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи
з одного адміністративного суду до іншого
18 вересня 2020 р. м. Чернівці Справа № 600/1483/20-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Григораш В.О., розглянувши матеріали позову ОСОБА_1 , в інтересах якого звернувся адвокат Цепіщук Василь Миколайович до поліцейського СРПП №4 Хотинського ВП Кельменецького ВП ГУНП в Чернівецький області Цвика Руслана Дмитровича про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності,-
ВСТАНОВИВ:
17.09.2020 року до Чернівецького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 , в інтересах якого звернувся адвокат Цепіщук Василь Миколайович (позивач) до поліцейського СРПП №4 Хотинського ВП Кельменецького ВП ГУНП в Чернівецький області Цвика Руслана Дмитровича (відповідач) з такими позовними вимогами:
скасувати постанову поліцейського СРПП №4 Хотинського ВП Кельменецького ВП ГУНП в Чернівецький області Цвика Руслана Дмитровича серії ДП18 №41136 від 04.09.2020 року, якою ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності у виглядів штрафу у розмірі 510,00 грн за ч. 10 ст. 121 КУпАП.
У відповідності до вимог п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Перевіривши матеріали адміністративної справи, проаналізувавши законодавства, яке регулює спірні правовідносини, суд приходить до висновку про необхідність передачі даної справи до іншого адміністративного суду, виходячи з таких підстав.
В силу вимог пункту 1 частини першої статті 20 Кодексу адміністративного судочинства України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності.
Статтею 286 КАС України визначено особливості провадження у справах з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень щодо притягнення до адміністративної відповідальності.
Із позовної заяви вбачається, що предметом даного спору є постанова поліцейського СРПП №4 Хотинського ВП Кельменецького ВП ГУНП в Чернівецький області Цвика Руслана Дмитровича серії ДП18 №41136 від 04.09.2020 року, якою ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності у виглядів штрафу у розмірі 510,00 грн за ч. 10 ст.121 КУпАП.
Враховуючи викладене суд дійшов висновку, що даний позов не підсудний Чернівецькому окружному адміністративному суду, оскільки його предмет стосується оскарження рішення про притягнення до адміністративної відповідальності та має розглядатися місцевим загальним судам як адміністративним, з урахуванням вимог територіальної підсудності встановленої ст.ст. 25-26 КАС України.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
При цьому, суд зазначає, що КАС України не містить положення, які регулюють питання передачі адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до предметної юрисдикції (підсудності) місцевого загального суду, як адміністративного.
Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
З урахуванням вищевказаного, суд застосовує положення пункту 2 частини першої статті 29 КАС України до передачі справ за належною предметною юрисдикцією.
Згідно з частинами шостою та восьмою статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України, питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, визначеного пунктами 4-6 частини першої цієї статті, суд вирішує ухвалою. Ухвалу про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого може бути оскаржено.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги після залишення її без задоволення.
Часиною 1 статті 25 КАС України встановлено, що адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об`єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
З огляду на приписи статті 25 КАС України дана справа територіально підсудна Хотинському районному суду Чернівецької області, за фактичним місцем проживання позивача.
Керуючись статтями 29, 30, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Адміністративну справу №600/1483/20-а за позовом ОСОБА_1 , в інтересах якого звернувся адвокат Цепіщук Василь Миколайович до поліцейського СРПП №4 Хотинського ВП Кельменецького ВП ГУНП в Чернівецький області Цвика Руслана Дмитровича про скасування постанови про притягнення до адміністративної відповідальності, - передати за предметною юрисдикцією (підсудністю) до Хотинського районного суду Чернівецької області (60000, Чернівецька область, м. Хотин, вул. Незалежності, 25 а).
2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
3. Копію ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого невідкладно надіслати позивачу.
Згідно статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
У відповідності до статей 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України ухвали суду першої інстанції можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду повністю або частково. Апеляційна скарга на ухвалу подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення (складання).
Суддя В.О. Григораш
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2020 |
Оприлюднено | 21.09.2020 |
Номер документу | 91635096 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Григораш Віталій Олександрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні