Ухвала
17 вересня 2020 року
м. Київ
справа № 227/4821/18
провадження № 61-19210св19
Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду: Крата В. І. (суддя-доповідач), Дундар І. О., Краснощокова Є. В.,
учасники справи:
позивач - товариство з обмеженою відповідальністю Добропільське сортонасінницьке підприємство ,
відповідачі: ОСОБА_1 , селянське фермерське господарство Світлана ,
розглянув у попередньому судовому засіданніу порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю Добропільське сортонасінницьке підприємство на рішення Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 14 червня 2019 року в складі судді: Хандуріна В. В., та постанову Донецького апеляційного суду від 25 вересня 2019 року в складі колегії суддів: Мальованого Ю. М., Агєєва О. В., Космачевської Т. В.,
ІСТОРІЯ СПРАВИ
Короткий зміст позовних вимог
У листопаді 2018 року ТОВ Добропільське сортонасінницьке підприємство звернулося із позовом до ОСОБА_1 , СФГ Світлана про визнання укладеного договору оренди землі недійсним, визнання договору оренди землі від 23 травня 2008 року поновленим на умовах, викладених в додатковій угоді до договору оренди від 23 травня 2008 року.
Короткий зміст рішень суду першої інстанції
Рішенням Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 14 червня 2019 року відмовлено ТОВ Добропільське сортонасінницьке підприємство в задоволенні позову.
Короткий зміст постанови суду апеляційної інстанції
Постановою Донецького апеляційного суду від 25 вересня 2019 року апеляційну скаргу ТОВ Добропільське сортонасінницьке підприємство залишено без задоволення, а рішення Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 14 червня 2019 року залишено без змін.
Аргументи учасників справи
У жовтні 2019 року ТОВ Добропільське сортонасінницьке підприємство засобами поштового зв`язку подало касаційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржені рішення та ухвалити нове рішення, яким вимоги позивача задовольнити в повному обсязі. При цьому посилалася на неправильне застосування судами норм матеріального права та порушення норм процесуального права.
Рух справи
Ухвалою Верховного Суду від 08 листопада 2019 року відкрито касаційне провадження у справі та роз`яснено учасникам справи право подати відзив на касаційну скаргу у строк до 25 листопада 2019 року.
У пункті 2 розділу II Прикінцеві та перехідні положення Закону України Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України щодо вдосконалення порядку розгляду судових справ від 15 січня 2020 року № 460-IX, який набрав чинності 08 лютого 2020 року, встановлено, що касаційні скарги на судові рішення, які подані і розгляд яких не закінчено до набрання чинності цим Законом, розглядаються в порядку, що діяв до набрання чинності цим Законом.
27 листопада 2019 року СФГ Світлана засобами поштового зв`язку надіслало відзив на касаційну скаргу, без клопотання про продовження строку на подачу відзиву.
Відповідно до частини другої статті 127 ЦПК України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Згідно статті 126 ЦПК України право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановленого законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Оскільки СФГ Світлана відзив на касаційну скаргу подало до суду касаційної інстанції поза межами встановленого строку, протягом якого можуть бути подані відзиви на касаційну скаргу та без клопотання про продовження строку, то відзив залишається без розгляду.
Відповідно до частини другої статті 389 ЦПК України (в редакції, чинній станом на 07 лютого 2020 року) підставами касаційного оскарження є неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Заслухавши доповідь судді-доповідача про проведення підготовчих дій та обставини, необхідні для ухвалення судового рішення судом касаційної інстанції, колегія суддів встановила відсутність підстав, передбачених частинами третьою, четвертою статті 401 ЦПК України. Тому колегія суддів, з урахуванням категорії та складності справи, призначає справу до судового розгляду в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи у складі колегії з п`яти суддів.
Керуючись статтями 33, 34, 260, 400 (в редакції, чинній станом на 07 лютого 2020 року), 401 ЦПК України, Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду,
УХВАЛИВ:
Відзив селянського фермерського господарства Світлана на касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю Добропільське сортонасінницьке підприємство залишити без розгляду.
Справу 227/4821/18 призначити до судового розгляду в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи у складі колегії з п`яти суддів.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Судді: В. І. Крат
І. О. Дундар
Є. В. Краснощоков
Суд | Касаційний цивільний суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2020 |
Оприлюднено | 21.09.2020 |
Номер документу | 91643804 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Краснощоков Євгеній Віталійович
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Крат Василь Іванович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні