Провадження № 291/850/20
УХВАЛА Провадження № 1-кп/0274/677/20
І м е н е м У к р а ї н и
15.09.20 року м. Бердичів
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі: головуючого - судді ОСОБА_1 , розглянувши матеріали кримінального провадження № 291/850/20 про обвинувачення
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Заріччя Ружинського району Житомирської області, громадянина України, з професійно-технічною освітою, проживаючого в АДРЕСА_1 , раніше не судимого,
за ч. 1 ст. 286 КК України,
в с т а н о в и в :
10.09.20 з Житомирського апеляційного суду до Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області надійшло кримінальне провадження щодо ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 286 КК України, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.06.20 за № 12020060290000150.
Підготовче судове засідання не призначалося, оскільки до суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні про злочин, який, якщо він був вчинений до 01.07.20, з 01.07.20 є кримінальним проступком.
Так, 01 липня 2020 року набрали чинності зміни у Кримінальному кодексі України на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" від 22 листопада 2018 року№ 2617-VIII, в тому числі і у абзаці другому частини першої ст. 286 КК України.
Відповідно до ст. 12 КК України кримінальні правопорушення поділяються на кримінальні проступки і злочини. Згідно з ч. 2 ст. 12 КК України кримінальним проступком є передбачене цим Кодексом діяння (дія чи бездіяльність), за вчинення якого передбачене основне покарання у виді штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або інше покарання, не пов`язане з позбавленням волі.
Частиною першою ст. 286 КК України в ред. від 16.11.08, яка була чинною на час скоєння інкримінованого ОСОБА_2 злочину (11.06.20) визначено, що порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, карається штрафом від двохсотдо п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
Разом з тим на підставі Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" від 22 листопада 2018 року№ 2617-VIII внесено зміни до КК України, згідно з якими з 01.07.20 порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження, карається штрафом від трьох тисяч до п`яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.
Водночас відповідно до частини другої ст. 5 КК України закон про кримінальну відповідальність, що встановлює кримінальну протиправність діяння, посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, не має зворотної дії в часі. Частиною третьою ст. 5 КК України визначено, що закон про кримінальну відповідальність, що частково пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи, а частково посилює кримінальну відповідальність або іншим чином погіршує становище особи, має зворотну дію у часі лише в тій частині, що пом`якшує кримінальну відповідальність або іншим чином поліпшує становище особи.
Враховуючи, що санкція ч. 1 ст. 286 КК України з 01.07.20 посилює кримінальну відповідальність та погіршує становище особи в частині визначеного у новій редакції розміру штрафу, Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" від 22 листопада 2018 року№ 2617-VIII в цій частині не має зворотної дії в часі.
Отже станом на 01.07.20 і 15.09.20 за вчинення 11.06.20 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, передбачено основне покарання у виді штрафу від двохсотдо п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до двох років, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років, тобто це кримінальне правопорушення є кримінальним проступком.
Згідно з підпунктом 5) пункту 4 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" від 22 листопада 2018 року№ 2617-VIII обвинувальні акти, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру у кримінальних провадженнях про злочини, що визначені як кримінальні проступки, які направлені до суду до набрання чинності цим Законом і не призначені на момент набрання ним чинності до судового розгляду, повертаються прокурору для внесення з урахуванням вимогглави 25Кримінального процесуального кодексу України.
Чинним кримінальним процесуальним законодавством передбачено коли і за яких умов приймається судом рішення про призначення судового розгляду, а саме: як визначено законодавцем у частині 1 статті 316 КПК України - після завершення підготовки до судового розгляду у підготовчому провадженні суд постановляє ухвалу про призначення судового розгляду.
За наведених умов, враховуючи, що станом на 01.07.20 судом не проведено підготовче судове засідання і не призначено судовий розгляд у цьому кримінальному провадженні, обвинувальний акт підлягає поверненню прокурору.
На підставі наведеного, керуючись підпунктом 5) пункту 4 "Прикінцевих та перехідних положень" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень" від 22 листопада 2018 року№ 2617-VIII, статтями 369, 372 КПК України, суд
п о с т а н о в и в :
обвинувальний акт з додатками у кримінальному провадженні щодо ОСОБА_2 за ч. 1 ст. 286 КК України, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.06.20 за № 12020060290000150 - повернути до Бердичівської місцевої прокуратури для внесення з урахуванням вимогглави 25Кримінального процесуального кодексу України.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Житомирського апеляційного суду через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області протягом 7 днів з дня отримання копії ухвали.
Головуючий - суддя ОСОБА_1
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91649609 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами |
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Яковлєв О. С.
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Яковлєв О. С.
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Яковлєв О. С.
Кримінальне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Яковлєв О. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні