ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"18" вересня 2020 р. Справа № 911/2620/20
Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А. перевіривши матеріали позовної заяви Приватного підприємства Фабрикант
до 1. Приватного акціонерного товариства Київобленерго
2. Приватного акціонерного товариства ДТЕК Київські регіональні електромережі
про визнання незаконними рішення та заборону здійснювати дії
встановив:
Через канцелярію Господарського суду Київської області від Приватного підприємства Фабрикант надійшла позовна заява до Приватного акціонерного товариства Київобленерго та Приватного акціонерного товариства ДТЕК Київські регіональні електромережі про:
- визнання незаконним рішення оператора системи (ПрАТ Київобленерго та ПрАТ ДТЕК Київські регіональні електромережі , ЄДРПОУ 23243188) з розгляду актів про порушення ПРРЕЕ про донарахування для ПП Фабрикант обсягів електричної енергії, яке було оформлене протоколом №105 від 12.08.2020;
- заборону ПрАТ Київобленерго ЄДРПОУ 23243188 та ПрАТ ДТЕК Київські регіональні електромережі ЄДРПОУ 23243188 здійснювати дії по припиненню або обмеженню електроживлення Приватного підприємства Фабрикант ЄДРПОУ 31987554.
Позовні вимоги обґрунтовані обставинами необґрунтованого складення акта про порушення №042293 від 24.06.2020, а також невідповідністю проведеного розрахунку електричної енергії, недорахованої внаслідок порушення Правил роздрібного ринку електричної енергії.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
У відповідності до пп. 4, 6, 7 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити, зокрема, зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; правові підстави позову; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Однак позовна заява Приватного підприємства Фабрикант не містить відомостей щодо способу захисту прав або інтересів, передбаченого законом чи договором, якому відповідає заявлена позовна вимога щодо заборони здійснювати дії; відомостей про вжиття/невжиття заходів досудового врегулювання спору, забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви.
Також всупереч наведеним вимогам процесуального закону позовна заява Приватного підприємства Фабрикант не містить правових підстав позову в частині вимоги про заборону ПрАТ Київобленерго ЄДРПОУ 23243188 та ПрАТ ДТЕК Київські регіональні електромережі ЄДРПОУ 23243188 здійснювати дії по припиненню або обмеженню електроживлення Приватного підприємства Фабрикант ЄДРПОУ 31987554.
Суд звертає увагу позивача на тому, що правова підстава позову - це посилання в позовній заяві на закони та інші нормативно-правові акти, на яких ґрунтується позовна вимога позивача. Відповідна правова позиція викладена постанові Верховного Суду від 28.11.2019 у справі №910/8357/18.
Водночас, відповідно до приписів ст. 91, ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Однак з доданої позивачем до позовних матеріалів копії протоколу №105 від 12.08.2020 не вбачається за можливе встановити точний та повний зміст такого документа, оскільки його текст розмитий і нечитабельний.
З огляду на неналежну якість копії доданого до позовної заяви документа, що частково відображає наявну в ньому інформацію, позовна заява Приватного підприємства Фабрикант не відповідає вищевказаним процесуальним приписам стосовно необхідності надання належним чином засвідчених доказів на підтвердження викладених у позові обставин.
Крім того відповідно до приписів ст. ст. 164 та 172 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
До того ж відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Приписами ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2020 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб установлено з 1 січня 2020 року в розмірі 2 102,00 гривень.
З огляду вищенаведених норм закону та встановлених ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставок судового збору, за подання у 2020 році до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 2 102,00 гривень, і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 735 700,00 грн.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Отже за подання Приватним підприємством Фабрикант позовної заяви про визнання незаконними рішення та заборону здійснювати дії належна до сплати сума судового збору складає 4 204,00 гривень.
Однак позивачем не додано до позовної заяви документів, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, а також документів, які підтверджують відправлення учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів, тоді як додані до позовної заяви фіскальні чеки ПАТ Укрпошта від 08.09.2020 не є відповідними документами у розумінні приписів ст. 172 ГПК України.
Водночас суд вважає за необхідне наголосити позивачу на приписи ст. ст. 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, які не передбачають можливості вибіркового (копій не всіх доданих до позову документів, а лише окремих документів на вибір позивача) надіслання іншому учаснику справи копій доданих до позову документів.
Поряд з тим приписами ст. ст. 1, 4, ч. 1 ст. 45 ГПК України унормовано, що Господарський процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження господарських судів, встановлює порядок здійснення судочинства у господарських судах.
Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
Як слідує з наявних в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, найменування юридичної особи за ідентифікаційним кодом 23243188 - Приватного акціонерного товариства Київобленерго , змінено на Приватне акціонерне товариство "ДТЕК Київські регіональні електромережі".
Однак у позовній заяві Приватного підприємства Фабрикант не вказано наявності підстав спрямування позовних вимог до Приватного акціонерного товариства Київобленерго та Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські регіональні електромережі", як до окремих осіб та, відповідно, набуття ними правового статусу сторін у судовому процесі у якості двох відповідачів.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, беручи до уваги наведені нормативні приписи та встановленні судом порушення вищезазначених норм процесуального законодавства при зверненні позивача із відповідним позовом, суд дійшов висновку про залишення позовної заяви Приватного підприємства Фабрикант без руху та надання строку для усунення відповідних недоліків - десять днів з дня вручення зазначеної ухвали.
Керуючись ст. ст. 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
постановив:
1. Позовну заяву Приватного підприємства Фабрикант залишити без руху.
2. Виявлені недоліки усунути протягом десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали шляхом подання до суду:
- письмових пояснень із зазначенням:
1) відомостей щодо способу захисту прав або інтересів, передбаченого законом чи договором, якому відповідає заявлена позовна вимога про заборону здійснювати дії;
2) відомостей про вжиття/невжиття заходів досудового врегулювання спору, забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви;
3) правових підстав позову в частині вимоги про заборону ПрАТ Київобленерго ЄДРПОУ 23243188 та ПрАТ ДТЕК Київські регіональні електромережі ЄДРПОУ 23243188 здійснювати дії по припиненню або обмеженню електроживлення Приватного підприємства Фабрикант ЄДРПОУ 31987554;
- письмових пояснення щодо підстав спрямування позовних вимог до Приватного акціонерного товариства Київобленерго та Приватного акціонерного товариства "ДТЕК Київські регіональні електромережі", як до окремих осіб та, відповідно, набуття ними правового статусу сторін у судовому процесі у якості двох відповідачів.
- належним чином засвідченої та читабельної копії протоколу №105 від 12.08.2020;
- документів, які підтверджують відправлення учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- документів, які підтверджують сплату судового збору за подання позову у передбаченому законом порядку та розмірі - 4 204,00 гривень.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та оскарженню окремо від рішення суду не підлягає відповідно до ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України.
Суддя В.А. Ярема
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2020 |
Оприлюднено | 22.09.2020 |
Номер документу | 91652239 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Ярема В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні