УХВАЛА
21 вересня 2020 року
м. Київ
Справа № 922/3989/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:
Случа О. В. - головуючого (доповідача), Волковицької Н. О., Могил С. К.,
перевіривши матеріали касаційної скарги Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості
на рішення Господарського суду Харківської області від 24.03.2020 (суддя Хотенець П. В.)
і постанову Східного апеляційного господарського суду від 17.06.2020 (головуючий суддя Стойка О. В., судді Попков Д. О., Пушай В. І.)
у справі № 922/3989/19
за позовом Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості
до Приватного підприємства "Фасад-Сервіс"
про стягнення 1 053 891,61 грн
ВСТАНОВИВ:
11.07.2020 скаржник надіслав безпосередньо до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду касаційну скаргу на рішення Господарського суду Харківської області від 24.03.2020 і постанову Східного апеляційного господарського суду від 17.06.2020 у справі № 922/3989/19.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи (касаційної скарги, апеляційної скарги, заяви) між суддями від 16.07.2020 вказану касаційну скаргу передано для розгляду колегії суддів у складі: Случ О. В. - головуючий (доповідач), Волковицька Н. О., Могил С. К.
Ухвалою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 31.07.2019 касаційну скаргу залишено без руху. Надано скаржникові строк для усунення недоліків, який не може перевищувати 10 днів з дня вручення ухвали про залишення касаційної скарги без руху, а саме - вказано на необхідність приведення касаційної скарги у відповідність до вимог пункту 5 частини другої статті 290 Господарського процесуального кодексу України.
На виконання вимог вказаної ухвали скаржник 07.08.2020 надіслав до суду заяву про усунення недоліків касаційної скарги та додав касаційну скаргу у новій редакції, в якій підставою касаційного оскарження судових рішень у даній справі скаржник вказав пункт 1 частини другої статті 287 Господарського процесуального кодексу України, зазначив, що суд апеляційної інстанції не врахував висновку Верховного Суду викладеного в постанові від 02.04.2019 у справі № 917/194/18.
Разом з тим, касаційна скарга, подана на підставі пункту 1 частини другої статті 287 Господарського процесуального кодексу України, має містити: формулювання висновку щодо застосування норми права із зазначенням цієї норми права з викладенням правовідносин, у яких ця норма права застосована, а також посилання на постанови Верховного Суду, в яких зроблено інший (який саме) висновок щодо застосування цієї ж норми права та в яких правовідносинах.
Частиною першою статті 300 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що, переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, суд касаційної інстанції в межах доводів та вимог касаційної скарги, які стали підставою для відкриття касаційного провадження, та на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє правильність застосування судом першої чи апеляційної інстанції норм матеріального і процесуального права.
Таким чином правильність оформлення касаційної скарги, зокрема, її вимоги, зміст та підстави касаційного оскарження, покладається саме на заявника касаційної скарги.
Проте, колегія суддів зазначає, що в порушення вимог пункту 5 частини другої статті 290 Господарського процесуального кодексу України та пункту 1 частини другої статті 287 Господарського процесуального кодексу України, скаржник не вказав сам висновок, який, на його думку, не був урахований судом апеляційної інстанції при прийнятті оскаржуваної постанови, та норму права (пункт, частину, статтю), яку, на його думку, суд апеляційної інстанції застосував в оскаржуваному судовому рішенні без урахування висновків щодо застосування саме цієї норми права (частини статті), та чи подібні ці правовідносини.
Згідно з частиною другою статті 292 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 290 цього Кодексу, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу, про що суддею постановляється відповідна ухвала.
Відповідно до частини четвертою статті 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Частиною п`ятою статті 292 Господарського процесуального кодексу України визначено, що питання про повернення касаційної скарги суд касаційної інстанції вирішує протягом десяти днів з дня надходження касаційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
З огляду на те, що скаржник не усунув недоліки касаційної скарги у встановлений строк, а саме, не навів передбачену (передбачені) статтею 287 цього Кодексу підставу (підстави) подання цієї скарги, оскільки право касаційного оскарження обмежено виключно тими підставами, які передбачені наведеними положеннями статті 287 вказаного Кодексу, касаційна скарга вважається неподаною і підлягає поверненню скаржникові.
Керуючись статтями 174, 234, 287, 290, 292 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд
У Х В А Л И В:
1. Касаційну скаргу Харківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості на рішення Господарського суду Харківської області від 24.03.2020 і постанову Східного апеляційного господарського суду від 17.06.2020 у справі № 922/3989/19 повернути скаржникові.
2. Копію касаційної скарги разом з оригіналами додатків надіслати скаржникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання і оскарженню не підлягає.
Головуючий О. В. Случ
Судді Н. О. Волковицька
С. К. Могил
Суд | Касаційний господарський суд Верховного Суду |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2020 |
Оприлюднено | 23.09.2020 |
Номер документу | 91683831 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Касаційний господарський суд Верховного Суду
Случ О.В.
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Стойка Оксана Володимирівна
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Стойка Оксана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні