Справа № 279/418/20 Головуючий у 1-й інст. Волкова Н. Я.
Категорія 84 Доповідач Григорусь Н. Й.
У Х В А Л А
22 вересня 2020 р. м. Житомир
Суддя Житомирського апеляційного суду Григорусь Н.Й., вирішуючи питання про відкриття провадження
за апеляційною скаргою ОСОБА_1
на ухвалу Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 04 вересня 2020 року
у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Грушевського, 36 про визнання відмови в наданні інформації протиправною, зобов`язання вчинити дії
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 04 вересня 2020 року відмовлено в ухваленні додаткового рішення по справі за позовом ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Грушевського, 36 про визнання відмови в наданні інформації протиправною, зобов`язання вчинити дії.
На вказану ухвалу 17 вересня 2020 року ОСОБА_1 за допомогою системи Електронний суд подав до суду апеляційної інстанції апеляційну скаргу.
Однак, апеляційне провадження по справі не може бути відкрито з наступних підстав.
Відповідно до частини першої статті 356 ЦПК України апеляційна скарга подається у письмовій формі.
Відповідно до частин 1, 4, 8 статті 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.
Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, можуть подати процесуальні, інші документи, вчинити інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України Про електронний цифровий підпис , якщо інше не передбачено цим Кодексом.
За змістом частин 5, 6, 8 статті 43 ЦПК України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.
Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника).
Статтею 3 Закону України Про електронний цифровий підпис передбачено, що електронний цифровий підпис за правовим статусом прирівнюється до власноручного підпису (печатки) у разі, якщо: електронний цифровий підпис підтверджено з використанням посиленого сертифіката ключа за допомогою надійних засобів цифрового підпису; під час перевірки використовувався посилений сертифікат ключа, чинний на момент накладення електронного цифрового підпису; особистий ключ підписувача відповідає відкритому ключу, зазначеному у сертифікаті. Електронний підпис не може бути визнаний недійсним лише через те, що він має електронну форму або не ґрунтується на посиленому сертифікаті ключа.
За змістом пунктів 1, 2, 3, 6 розділу ХІ Положення про автоматизовану систему документообігу суду обмін електронними документами між судом, ОСП, фізичними особами та учасниками судового процесу забезпечується засобами підсистеми електронного суду.
Учасники судового процесу за допомогою зареєстрованого електронного кабінету можуть надсилати копії електронних документів іншим учасникам судової справи, крім випадків, коли інший учасник не має зареєстрованого електронного кабінету, подавати позовні заяви та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, а також отримувати судові рішення та інші електронні документи.
Особи, за допомогою зареєстрованого електронного кабінету формують проекти (створюють шляхом заповнення відповідних форм, редагують, долучають), підписують та подають до суду і ОСП електронні запити, скарги, пропозиції та інші непроцесуальні звернення, що стосуються діяльності таких органів, а також отримують відповідь на них.
Документи подаються за допомогою електронного кабінету в форматі електронного документа та електронної копії паперового документу. Суди та ОСП приймають подані електронні документи як оригінали документів, а електронні копії паперового документу, як завірені копії оригіналів документів та можуть вимагати надання їх оригіналів для перевірки.
Оскільки на даний час Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система не почала своє функціонування в порядку, передбаченому підпунктом 15 пункту 1 розділу ХІІІ Перехідні положення ЦПК України, а тому апеляційні скарги до апеляційного суду подаються у паперовій формі.
Також, апеляційна скарга не відповідає вимогам пункту 3 частини 2 ст. 356 ЦПК України.
Відповідно до вищевказаних норм закону у скарзі має бути зазначено повне найменування інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб).
Всупереч зазначеної норми, ОСОБА_1 у скарзі не зазначено повне найменування інших учасників справи, їх місцезнаходження або місце проживання чи перебування.
Отже, апеляційна скарга, яка була подана в електронній формі, не відповідає вимогам ЦПК України та залишається без руху для подання її в паперовому вигляді відповідно до вимог ст. 356 ЦПК України. Також, відповідно до положень пункту 2 частини 4 вищевказаної статті до апеляційної скарги необхідно додати копії скарги та доданих письмових матеріалів відповідно до кількості учасників справи.
Згідно із частиною 2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Керуючись статтями 185,356,357 ЦПК України
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без руху.
Надати строк - десять днів з дня вручення копії ухвали для подання апеляційної скарги в паперовому вигляді з її копіями відповідно до кількості учасників справи.
Апеляційну скаргу (з її копіями відповідно до кількості учасників справи) необхідно подати або надіслати на адресу Житомирського апеляційного суду до вищезазначеної дати
Роз`яснити, що в разі невиконання вимог ухвали у встановлений строк, апеляційна скарга буде визнана неподаною і повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Житомирський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2020 |
Оприлюднено | 23.09.2020 |
Номер документу | 91697444 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Житомирський апеляційний суд
Григорусь Н. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні