Справа № 2-651/08
РІШЕННЯ
Ім'ям України
смт Кегичівка 22 грудня 2008 року
Кегичівський районний суд Харківської області, у складі головуючого судді Криворотова СВ., при секретарі Колотюк Ю.В., з участю сторін: позивача ОСОБА_1 та відповідача ОСОБА_2, третьої особи ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засідання у приміщенні суду справу за позовами ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення коштів (аліментів) на утримання їх спільних дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, - до досягнення повноліття, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, - на період навчання, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду з позовом про стягнення з відповідача коштів на утримання їх спільних дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, - до досягнення повноліття, та ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, - на період навчання.
Позивач в судовому засідання, змінивши позовні вимоги, пояснила, що відповідач ухиляється від виконання своїх батьківських обов'язків стосовно дітей, які знаходяться на її утриманні, матеріальної допомоги не надає. Просить стягнути аліменти на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 до досягнення повноліття, у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) відповідача, та ОСОБА_3, 30.07, ІНФОРМАЦІЯ_3 на період навчання, у розмірі 1/6 частину заробітку доходу відповідача, щомісячно, починаючи з дня пред"явлення позову.
Відповідач позов повністю визнає, згоден сплачувати аліменти, пояснив, що є суб'єктом підприємницької діяльності, має постійний заробіток, але зараз тимчасово не працює, на утриманні має хвору матір, яка потребує постійного медичного догляду, а також хворого батька.
Третя особа, ОСОБА_3, донька сторін, у судовому засіданні, викладені позивачем обставини справи підтвердила, проти задоволення позовних вимог не заперечила.
До заяв в якості доказів додані: копія паспорта позивача (а.с. 3), копія свідоцтва про укладенню шлюбу між сторонами (а.с.5); копії свідоцтв про народження дітей: ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.6, 7); довідки про навчання ОСОБА_3 на першому курсі вечірнього факультету НЮАУ ім. Ярослава Мудрого (а.с.8, 30), довідка про перебування дітей на утриманні позивачки (а.с.9), довідка про наявність у відповідача земельної ділянки (а.с.15), довідка про його місце проживання та склад сім»ї (а.с.16), звіт, про сплату відповідачем податків (а.с.17), документи, що підтверджують реєстрацію відповідача, як суб'єкта підприємницької діяльності (а.с.24, 25), копія свідоцтва про народження відповідача, копія його паспорта (а.с.26, 27), копія паспорта його матері та довідки про наявність у неї хворобливого стану (а.с.28, 29, 35), довідка про те, що відповідач знаходиться на постійному амбулаторному та стаціонарному лікуванні (а.с.34), копія довідки про отримання відповідачем доходів від здачі земельної частки (паю) в оренду (а.с.36), заяви сторін та інші документи.
Суд виходить з того, що права та обов'язки сторін регулюються ч.2 ст. 51 Конституції України, відповідно до якої батьки зобов'язані утримувати дітей до їх повноліття, ст. 180, ч. 3 ст. 181, 182, 183 Сімейного кодексу України, щодо способів виконання батьками обов'язку утримувати дитину, який визначається за домовленістю між сторонами, обставин, які при цьому враховуються судом при визначенні розміру аліментів, а саме: стан здоров'я та матеріальне становище дитини, платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, а також інші обставини, що мають істотне значення. Суд виходить також з того, що права та обов'язки сторін регулюються ст. ст. 198-201 Сімейного кодексу України, згідно з якими, якщо повнолітні діти продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу, до способів виконання батьками обов'язку утримувати дитину, який визначається за домовленістю між сторонами, з урахуванням вище згаданих обставин.
При визначенні виду стягуваних коштів, суд враховує, що відповідач є суб'єктом підприємницької діяльності, має постійні доходи. Тому, за згодою сторін, визнано правильним визначити аліменти у частині від його заробітку (доходу) твердій. Розмір аліментів також визначається за взаємною згодою сторін, із урахуванням згаданих обставин, стану здоров'я та матеріального становища дітей та відповідача.
З'ясовані в судовому засідання обставини, щодо у судовому засідання щодо повного визнання відповідачем позову дають підстави для висновку про врегулювання спору та ухвалення судового рішення про його задоволення на п ідставі ч .4 ст. 174 ЦП К У країн и.
Відповідно до 4.2 ст. 88 ЦПК України, судові витрати у вигляді судового збору та витрат на оплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду судової справи, підлягають стягненню з відповідача.
На підставі п.1 ч.1 ст. 367 ЦПК України, суд вважає необхідним допустити негайне виконання цього рішення у частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Керуючись ч.2 ст. 51 Конституції України, ст. 180. ч. 3 ст. 181, 182, 183, 191 Сімейного кодексу України, ч.4 ст. 174, ст. ст. 213-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов задовільнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_4 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_5 кошти (аліменти):
• - на утримання ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, - у розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) відповідача, але не менше, ніж 30% прожиткового мінімуму на дитину відповідно до її віку, щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову, тобто з 21.10.2008 року, і до досягнення дитиною повноліття,
• - на утримання ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 - у розмірі 1/6 частини заробітку (доходу) відповідача, щомісячно, починаючи з дня пред'явлення позову, тобто з 21.10.2008 року на весь період навчання, але не більше, ніж до досягнення нею 23 років.
Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір (державне мито) у розмірі 51 грн. та витрати на оплату інформаційно-технічного забезпечення розгляду судової справи у розмірі 30 грн.
Допустити негайне виконання цього рішення у частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Кегичівський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження - протягом 10 днів з дня проголошення, з послідуючим поданням апеляційної скарги - протягом 20 днів після подання заяви, або без попередньої заяви, шляхом подання апеляційної скарги - протягом і 0 днів.
У разі неподання заяви на апеляційне оскарження, рішення набирає законної сили після закінчення строку на її подання.
Рішення віддруковане в нарадчій кімнаті.
Суд | Кегичівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 22.12.2008 |
Оприлюднено | 15.05.2010 |
Номер документу | 9176341 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кегичівський районний суд Харківської області
Криворотов С.В.
Цивільне
Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Чабаненко С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні