ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"28" вересня 2020 р. Справа № 300/2454/20
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Панікар І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до їх вчинення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до їх вчинення.
Приписами пункту 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
За змістом частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Статтею 9 Закону України "Про судовий збір" визначено, що судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Судом згідно даних автоматизованої системи документообігу Івано-Франківського окружного адміністративного суду встановлено, що 23.09.2020 року при поданні даного адміністративного позову ОСОБА_1 долучено дублікат квитанції № 0.0.1793315766.1 від 07.08.2020 року у розмірі 840,80 грн., яку 10.08.2020 року за аналогічним номером, датою та розміром вже була подана разом із позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Івано-Франківській області про визнання неправомірними дій щодо обчислення із застосуванням обмеження максимальної величини бази нарахування єдиного внеску для сукупного доходу до суми всіх заробітних плат за місяць, які виплачуються на різних підприємствах, та зобов`язання здійснити перерахунок пенсії із застосуванням обмеження максимальної величини заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески до кожної окремої заробітної плати, отриманої з липня 2017 року по липень 2020 року, та виплати нарахованих розмір пенсії в повному обсязі, починаючи з 26.04.2015 без обмеження максимальним граничним розміром, з урахуванням фактично виплачених сум та обов`язкових утримань (справа № 300/1981/20).
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 03.09.2020 (справа № 300/1981/20) вказану позовну заяву ОСОБА_1 повернуто позивачу з усіма доданими до неї матеріалами.
Таким чином, зарахування до державного бюджету судового збору в сумі 840,80 гривень за квитанцією № 0.0.1793315766.1 від 07.08.2020 року відбулося при поданні позовної заяви, зареєстрованої 10.08.2020 року в Івано-Франківському окружному адміністративному суді за №0940/1938/18.
Дана обставина підтверджена довідкою начальника відділу документального забезпечення-канцелярії Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 23.09.2020 року.
При цьому, слід зазначити, що у відповідності до статті 7 Закону України "Про судовий збір" сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду.
Враховуючи викладене, ОСОБА_1 , при поданні до суду 23.09.2020 року адміністративного позову, долучено не належну квитанцію (за якою вже здійснено судове провадження), внаслідок чого, в матеріалах позовної заяви відсутній доказ про сплату судового збору.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 3 статті 4 зазначеного Закону встановлюються ставки судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" встановлено, що прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2020 року складає 2 102 гривні.
Тобто при зверненні до адміністративного суду з даною позовною заявою, відповідно до положень статті 4 Закону України "Про судовий збір" та заявлених позовних вимог, ОСОБА_1 повинен сплатити судовий збір в розмірі 840 гривень 80 копійок.
Окрім того, пунктом 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві вказується про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак, позивачем не зазначено у кого знаходяться оригінали доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Відповідно до пункту 11 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення зазначеної норми законодавства, ОСОБА_1 письмово не підтвердив те, чи ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У зв`язку з вищевикладеним, згідно з вимогами статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків.
На підставі наведеного, керуючись статтями 160, 161, 171, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області про визнання дій протиправними та зобов`язання до їх вчинення - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом подання до Івано-Франківського окружного адміністративного суду:
- квитанції (платіжного доручення) про сплату судового збору в розмірі 840,80 грн.
- зазначення місцезнаходження оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви;
- письмове підтвердження чи ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала окремо від рішення суду оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ Панікар І.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2020 |
Оприлюднено | 28.09.2020 |
Номер документу | 91810196 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Хобор Романа Богданівна
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Панікар І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні