Справа № 368/1497/18
2/368/123/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"28" вересня 2020 р.суддя Кагарлицького районного суду Київської області Шевченко І.І., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Леонівської сільської ради Кагарлицького району, треті особи - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування, та зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Леонівської сільської ради Кагарлицького району, ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування, -
В С Т А Н О В И В:
23.10.2018 року до Кагарлицького районного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Леонівської сільської ради Кагарлицького району, треті особи - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування .
23.10.2018 року на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями по даній цивільній справі визначено суддею Іванюту Т.Є.
Ухвалою Кагарлицького районного суду Київської області від 28.08.2020 року заяву про самовідвід судді Іванюти Т.Є. було задоволено, а справу передано до канцелярії суду для повторного визначення іншого судді для слухання даної справи.
22.09.2020 року згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями по справі № 368/1497/18 (провадження № 2/368/39/20) за позовом ОСОБА_1 до Леонівської сільської ради Кагарлицького району, треті особи - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування, та зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Леонівської сільської ради Кагарлицького району, ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування , де визначено головуючий суддя Шевченко І.І.
28.09.2020 року суддею Шевченко І.І. заявлено самовідвід відповідно до п.5 ч.1 ст. 36 ЦПК , оскільки предметом спору є житловий будинок, який знаходиться в АДРЕСА_1 , проте в неї на розгляді перебувала справа з цими сторонами про визнання права власності на спадкове будинковолодіння та поділ його в натурі між спадкодавцями за заповітом на вище заначений житловий будинок, де вона як суддя вже висловила свою думку в рішенні Кагарлицького районного суду Київської області від 30.09.2008 року, а тому вважає це може викликати сумнів в об`єктивності та її неупередженості, як судді, в інших учасників процесу, тому це є іншою обставиною, що виключає участь у розгляді даної цивільної справи.
Розглянувши заяву про самовідвід судді Шевченко І.І., з метою уникнення сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді при розгляді даної справи, слід задовольнити заяву про самовідвід.
Пунктом 5 ч.1 ст. 36 ЦПК України передбачено, що, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо є інші обставини, що викликають сумнів в неупередженості або об`єктивності судді
З підстав, зазначених у статтях 36 , 37 , 38 ЦПК України , суддя зобов`язаний заявити самовідвід (ч. 1 ст. 33 ЦПК України ).
Відповідно до ст.39 ЦПК України відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим до початку з`ясування обставин у справі та перевірки їх доказами. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) стало відомо після початку з`ясування обставин у справі та перевірки доказами.
Частинами 1, 2 ст. 40 ЦПК України визначено, що питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість.
Суд вирішує питання про відвід судді без повідомлення учасників справи (ч. 8 ст. 40 ЦПК України ).
Пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод , яка є частиною національного законодавства України, гарантується кожному право на справедливий судовий розгляд при вирішенні питання щодо цивільних прав та обов`язків.
Визначення в Конвенції цього принципу правосуддя ґрунтується на двох аспектах: 1) чи є суд безстороннім у суб`єктивному плані, тобто чи відсутня особиста упередженість суддів; 2) чи наявні в об`єктивному плані достатні зовнішні ознаки безсторонності, які виключали б будь-які обґрунтовані сумніви з цього питання.
Під час провадження у справі та її вирішення ні у кого не повинно бути сумнівів в об`єктивності та неупередженості судді. Якщо є обґрунтовані підстави вважати, що суддя не буде безстороннім, цей суддя має бути усунутий від розгляду справи. У стороннього спостерігача не повинно бути сумнівів в об`єктивності здійснення суддею правосуддя.
Згідно практики Європейського суду з прав людини (рішення від 09.11.2006 року у справі "Білуга проти України", від 28.10.1998 року у справі "Ветштайн проти Швейцарії", тощо) важливим питанням є довіра, яку суди повинні вселяти у громадськість у демократичному суспільстві. Судді зобов`язані викликати довіру в учасників судового розгляду, а тому будь-який суддя, стосовно якого є підстави для підозри у недостатній неупередженості, повинен брати самовідвід або бути відведений.
Вимога безсторонності , згідно з судовою практикою Європейського суду з прав людини (рішення у справах Білуха проти України , Салов проти України , Мироненко і Мартенко проти України , Фельдман проти України ) характеризується двома критеріями: перший полягає у намаганні визначити особисте переконання судді у конкретній справі, а другий - у з`ясуванні того, чи забезпечив суддя достатні гарантії для виключення будь-якого розумного сумніву з цього приводу у сторін.
Згідно ст. 15 Кодексу суддівської етики, неупереджений розгляд справ є основним обовязком судді. Суддя має право заявити самовідвід у випадках, передбачених процесуальним законодавством, у разі наявності упередженості щодо одного з учасників процессу. Відповідно до п. 2.5 Бангалорських принципів поведінки судді останній заявляє самовідвід від участі в розгляді справи в тому випадку, якщо для нього не є можливим винесення об`єктивного рішення у справі, або в тому випадку, коли у стороннього спостерігача могли б виникнути сумніви в неупередженості судді.
Обставини, викладені у заяві про самовідвід, дійсно можуть викликати сумніви у неупередженості та об`єктивності судді в цій справі, відтак заявлений самовідвід є обґрунтованим і підлягає задоволенню.
Отже, з метою забезпечення достатніх гарантій для того, щоб виключити будь-який обґрунтований сумнів у безсторонності суду, та з метою запобігання безпідставних звинувачень з боку учасників процесу щодо необ`єктивності та упередженості в розгляді вказаної справи, вважаю за необхідне задовольнити заяву про самовідвід.
Відповідно ч. 1 ст. 41 ЦПК України , у разі задоволення заяви про відвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому статтею 33 ЦПК України.
Керуючись статтями 30, 36-40, 260, 263, ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В :
Заяву про самовідвід судді Шевченко І.І. у справі № 368/1497/18 за позовом ОСОБА_1 до Леонівської сільської ради Кагарлицького району, треті особи - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про визнання права власності в порядку спадкування, та зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Леонівської сільської ради Кагарлицького району, ОСОБА_2 про визнання права власності в порядку спадкування - задовольнити.
Справу передати до канцелярії Кагарлицького районного суду Київської області для повторного автоматизованого розподілу справи між суддями відповідно до вимог статті 33 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: І.І.Шевченко
Суд | Кагарлицький районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2020 |
Оприлюднено | 29.09.2020 |
Номер документу | 91813538 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кагарлицький районний суд Київської області
Шевченко І. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні