ШОСТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа № 640/21522/18
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
28 вересня 2020 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі судді-доповідача Глущенко Я.Б., суддів Мельничука В.П., Собківа Я.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києва про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В :
У грудні 2018 року ОСОБА_1 звернувся у суд з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві (далі - відповідач, апелянт, ГУ ПФУ в м. Києві) про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2020 року позов задоволено.
Не погоджуючись із рішенням суду, 01 квітня 2020 року відповідач подав апеляційну скаргу.
Ухвалами апеляційного суду від 05 травня 2020 року відмовлено в задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збора за подання апеляційної скарги та залишено скаргу без руху через невідповідність вимогам статей 295 та 296 Кодексу адміністративного судочинства України, а саме, що така подана з пропущенням тридцятиденного строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції та без документа про сплату судового збора в сумі 1057,20 грн.
Апелянту надано строк для усунення недоліків - 10 днів з дня закінчення строку дії карантина, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Постановою Кабінета Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211 (зі змінами та доповненнями) Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 відповідно до статті 29 Закону України Про захист населення від інфекційних хвороб , з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій на усій території України запроваджено карантин з 12 березня 2020 року.
Відповідно до пункта 3 розділа VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України, внесеного Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічний гарантій з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) від 30 березня 2020 року № 540-ІХ під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені, зокрема, статтями 169, 295 Кодексу адміністративного судочинства України продовжуються на строк дії такого карантина. Строк, який встановлює суд у своєму рішенні, не може бути меншим, ніж строк дії карантина, пов`язаного із запобіганням поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).
Таким чином, передбачені Кодексом адміністративного судочинства України строки, законом продовжені на весь строк дії карантину.
Разом з тим, 17 липня 2020 року набрав чинності Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перебігу процесуальних строків під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) від 18 червня 2020 року №731-ХІ, яким, серед іншого, внесені зміни до пункта 3 роздідла VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України, та яким, зокрема, встановлено наступне: під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення.
Процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункта 3 розділа VI Прикінцеві положення Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 30 березня 2020 року № 540-IX, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом.
Таким чином, відповідно до процесуальних змін, останній день строку на усунення недоліків апеляційної скарги припадає на 16 серпня 2020 року.
Згідно рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення ухвала суду про залишення апеляційної скарги без руху отримана апелянтом 14 травня 2020 року.
26 травня 2020 року до суду надійшла заява ГУ ПФУ в м. Києві про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якій зазначено, що копія оскаржуваного рішення отримана відповідачем 05 березня 2020 року.
Розглянувши дане клопотання, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для поновлення відповідачу строку на апеляційне оскарження рішення суду, оскільки матеріалами справи підтверджується подання апеляційної скарги у межах тридцятиденного строку, а саме - 01 квітня 2020 року, після отримання 05 березня 2020 року копії оскаржуваного рішення.
Проте, документ про сплату судового збора у сумі 1057,20 грн. станом на 28 вересня 2020 року відповідачем не надано.
З огляду на викладене, колегія суддів приходить до висновку, що вимоги ухвали від 05 травня 2020 року апелянтом не виконані та недоліки апеляційної скарги не усунуті.
За приписами частини 2 статті 228 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
Пунктом 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Підсумовуючи наведене та керуючись приписами Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне повернути апеляційну скаргу та додані до неї матеріали апелянту.
Керуючись статтями 169, 248, 298, 321, 325, 328, 329, 331 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві про поновлення строку на апеляційне оскарження задовольнити .
Поновити Головному управлінню Пенсійного фонду України в місті Києві строк на апеляційне оскарження на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2020 року.
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києві на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 24 січня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в місті Києва про визнання протиправними дій, зобов`язання вчинити дії повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з дати її підписання та може бути оскаржена протягом тридцяти днів безпосередньо до Верховного Суду
Суддя-доповідач Я.Б. Глущенко
Судді В.П. Мельничук
Я.М. Собків
Суд | Шостий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2020 |
Оприлюднено | 30.09.2020 |
Номер документу | 91849398 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Шостий апеляційний адміністративний суд
Глущенко Яна Борисівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні