Справа №557/468/16-ц
Провадження №2/557/5/2020
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2020 року смт.Гоща
Гощанський районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Пацка Д.В.
секретар судових засідань Поліщук С.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Гоща в порядку загального позовного провадження з викликом сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя, -
ВСТАНОВИВ:
До Гощанського районного суду Рівненської області звернулась ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 про поділ спільного майна подружжя. В обґрунтування позову вказує, що перебувала у шлюбі з ОСОБА_2 з 16.07.2005 року. Шлюб між сторонами розірвано рішенням Рівненського міського суду 15.03.2016 р.
Підставою позову є те, що за час шлюбу, до моменту фактичного припинення шлюбних відносин та припинення ведення спільного господарства, сторонами було придбано наступне майно:
- транспортний засіб, а саме автомобіль марки Fiat 2232 (2005 року випуску), що підтверджується Біржовим договором купівлі-продажу транспортного засобу від 08.12.2007 р;
- домоволодіння, житловий будинок з надвірними будівлями який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що підтверджується договором купівлі-продажу домоволодіння від 06.11.2009 р.;
- земельну ділянку 0,2500 га, що розташована на території с.Посягва, цільове призначення обслуговування житлового будинку, що підтверджується договором купівлі-продажу домоволодіння від 06.11.2009 р.;
- земельну ділянку 0,2166 га, що розташована на території с.Посягва, цільове призначення для ведення особистого селянського господарства, що підтверджується договором купівлі-продажу домоволодіння від 06.11.2009 р.;
Позивач вказує, що відповідач добровільно поділити майно відмовляється, тому просить суд здійснити поділ спільного майна подружжя, згідно заяви про зменшення позовних вимог від 10.09.2019 року, шляхом поділу:
- домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 шляхом визнання за кожним із них по 1/2 ідеальній частці з припиненням права спільної сумісної власності на це домоволодіння;
- здійснити поділ земельної ділянки площею 0,2166 га, що розташована на території с.Посягва Гощанського району Рівненської області, кадастровий номер земельної ділянки 5621285900:04:004:0002, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 шляхом визнання за кожним із них по 1/2 ідеальній частці з припиненням права спільної сумісної власності на цю земельну ділянку;
- здійснити поділ земельної ділянки площею 0,2500 га, що розташована на території с. Посягва Гощанського району Рівненської області, кадастровий номер земельної ділянки 5621285900:04:004:0001, цільове призначення: для обслуговування житлового будинку між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 шляхом визнання за кожним із них по 1/2 ідеальній частці з припиненням права спільної сумісної власності на цю земельну ділянку.
- здійснити поділ автомобіля марки Fiat моделі Doblo, номер кузова НОМЕР_1 , 2005 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 шляхом визнання за кожним із них по 1/2 ідеальній частці з припиненням права спільної сумісної власності на цей автомобіль.
Позивач та її представник - адвокат Воронюк К.Ю. в судове засідання не з`явилась. До проведення судового засідання подала до суду письмову заяву про розгляд справи у їх відсутності, позовні вимоги підтримують повністю з підстав, наведених в позовній заяві, просить позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з`явився. До проведення судового засідання подано до суду письмову заяву про розгляд справи у їх відсутності, позовні вимоги визнають повністю відповідно до заяви про зменшення позовних вимог від 10.09.2019, просять позов задовольнити.
Відповідно до ч.3 ст.200 ЦПК України, суд ухвалює рішення у випадку визнання позову відповідачем.
Визнання позову відповідачем не суперечить закону, не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, тому підстав для відмови у прийнятті визнання відповідачем позовних вимог немає.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлено, що сторони перебували у шлюбі з 16.07.2005 року, що стверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії НОМЕР_4 .
Шлюб між сторонами розірвано рішенням Рівненського міського суду від 16.03.2016 р.
06.11.2009 року (в період шлюбу та до моменту фактичного припинення шлюбних відносин) на підставі договору купівлі-продажу сторонами придбано:
- житловий будинок з надвірними будівлями який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстровано в реєстрі №1440 за ОСОБА_2 . Вартість житлового будинку (на дату подання позову, станом на 12.04.2016) становить 66 604,00 грн. (висновок про вартість майна проведено ПП Оцінка , Рівненська область);
- земельну ділянку 0,2500 га, що розташована на території с.Посягва, цільове призначення обслуговування житлового будинку, що підтверджується договором купівлі-продажу від 06.11.2009 р. зареєстровано в реєстрі №1443 за ОСОБА_2 , вартість (на дату подання позову) становить 30 250 грн. (висновок про вартість майна проведено ПП Оцінка , Рівненська область);
- земельну ділянку 0,2166 га, що розташована на території с.Посягва, цільове призначення для ведення особистого селянського господарства, що підтверджується договором купівлі-продажу земельної ділянки від 06.11.2009 р. зареєстровано в реєстрі №1446 за ОСОБА_2 , вартість (на дату подання позову) становить 21 205 грн., (висновок про вартість майна проведено ПП Оцінка , Рівненська область);
А також, було придбано транспортний засіб, а саме автомобіль марки Fiat 2232 (2005 року випуску), що підтверджується Біржовим договором купівлі-продажу транспортного засобу від 08.12.2007 р., зареєстровано за ОСОБА_1 , вартість (на дату подання позову становить 129 207, 00 грн., (висновок про вартість оцінюваного КТЗ ПП Оцінка , Рівненська область).
Враховуючи те, що нерухоме майно, яке є предметом позову, набуте сторонами під час шлюбу воно є їхньою спільною сумісною власністю.
Згідно частини першої статті 69 СК України дружина і чоловік мають право на поділ майна, що належить їм на праві спільної сумісної власності, незалежно від розірвання шлюбу.
Відповідно до частини першої статті 71 СК України , якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом.
Відповідно до роз`яснень викладених в постанові Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року "Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя" , поділ спільного майна подружжя здійснюється за правилами, встановленими статтями 69-72 СК та ст.372 ЦК України. Вартість майна, що підлягає поділу, визначається за погодженням між подружжям, а при недосягненні згоди - виходячи з дійсної його вартості на час розгляду справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 СК України майно, набуте подружжям за час шлюбу, належить дружині та чоловікові на праві спільної сумісної власності незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу). Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя.
Стаття 63 Сімейного кодексу України вказує, що дружина та чоловік мають рівні права на володіння, користування і розпоряджання майном, що належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено домовленістю між ними.
Статтею 70 СК України визначено, що у разі поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, частки майна дружини та чоловіка є рівними, якщо інше не визначено домовленістю між ними або шлюбним договором.
Спільною сумісною власністю подружжя, що підлягає поділу (статті 60, 69 СК України, ч. 3 ст. 368 ЦК України), відповідно до частин 2, З ст. 325 ЦК можуть бути будь-які види майна, за винятком тих, які згідно із законом не можуть їм належати (виключені з цивільного обороту), незалежно від того, на ім`я кого з подружжя вони були придбані чи :несені грошовими коштами, якщо інше не встановлено шлюбним договором чи законом. Спільною сумісною власністю подружжя, зокрема, можуть бути: квартири, жилі й садові будинки; земельні ділянки та насадження на них, продуктивна і робоча худоба, засоби виробництва, транспортні засоби; грошові кошти, акції та інші цінні папери, накопичення в житлово-будівельному, дачно-будівельному, гаражно-будівельному кооперативі; грошові суми та майно, належні подружжю за іншими зобов`язальними правовідносинами, тощо, майно подружжя, наявне у нього на час розгляду справи, та те, що знаходиться у третіх осіб.
Рівність прав кожного із подружжя на володіння, користування що належить їм на праві спільної сумісної власності (якщо інше не встановлено домовленістю між ними) та і необхідність взаємної згоди подружжя на розпорядження майном, що є об`єктом права його спільної сумісної власності, передбачено ч. 1 ст. 63, ч.1 ст. 65 СК. Вважається, що кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей і індивідуального користування, є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя. Набуття майна за час шлюбу створює презумпцію виникнення права спільної сумісної власності. Враховуючи те, що вищенаведене майно було набуте нами, як подружжям за час шлюбу, то воно належить мені та відповідачу на праві спільної сумісної власності, частки яких відповідно до ст.70 СК України є рівними.
Способи та порядок поділу майна, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, визначені статтею 71 Сімейного кодексу України.
Так, відповідно до цієї статті, майно, що є об`єктом права спільної сумісної власності подружжя, ділиться між ними в натурі. Якщо дружина та чоловік не домовилися про порядок поділу майна, спір може бути вирішений судом. При цьому суд бере до уваги інтереси дружини, чоловіка, дітей та інші обставини, що мають істотне значення. Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Присудження одному з подружжя грошової компенсації замість його частки у праві спільної сумісної власності на майно, зокрема, на житловий будинок, квартиру, земельну ділянку, допускається лише за його згодою, крім випадків, передбачених Цивільним кодексом України.
Згідно із вимогами ч. 1, 2 ст. 372 ЦК України, майно, що є у спільній сумісній власності, може бути поділене між співвласниками за домовленістю між ними, крім випадків, установлених законом.
Оскільки судом встановлено, що вказане вище майно придбано сторонами в період перебування в шлюбі та за спільні кошти подружжя, то і право спільної сумісної власності, на дане майно, мають обидві сторони в рівних частках.
Згідно ст. 82 ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання.
Беручи до уваги, що визнання відповідачем позову не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, зважаючи на те, що у суду відсутній обґрунтований сумнів щодо достовірності визнаних відповідачем обставин або добровільності їх визнання, за наявності для того законних підстав суд приходить до висновку про можливість задоволення позову.
Керуючись ст. 16, 316, 319, 356, 358, 364 ЦК України, ст.ст. 82, 200, 263-265, 268, 273 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя - задовольнити повністю.
1. Визнати спільною сумісною власністю ОСОБА_1 та ОСОБА_2 майно, набуте сторонами під час шлюбу:
- Житловий будинок з надвірними будівлями, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
- Земельну ділянку 0,2500 га, що розташована на території с.Посягва, Гощанський район, Рівненська область, цільове призначення - обслуговування житлового будинку, кадастровий номер 561285900:04:004:0001.
- Земельну ділянку 0,2166 га, що розташована на території с.Посягва, Гощанський район, Рівненська область, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер 5621285900.:04:004:0002.
- Транспортний засіб: автомобіль марки Fiat 2232 моделі Doblo, номер кузова НОМЕР_1 , 2005 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_5 .
2. Здійснити поділ домоволодіння, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 шляхом визнання за кожним із них по 1/2 (одна друга) ідеальній частці з припиненням права спільної сумісної власності на це домоволодіння.
3. Здійснити поділ земельної ділянки площею 0,2166 га, що розташована на території с. Посягва Гощанського району Рівненської області, кадастровий номер земельної ділянки 5621285900:04:004:0002, цільове призначення: для ведення особистого селянського господарства між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 шляхом визнання за кожним із них по 1/2 (одна друга) ідеальній частці з припиненням права спільної сумісної власності на цю земельну ділянку.
4. Здійснити поділ земельної ділянки площею 0,2500 га, що розташована на території с. Посягва Гощанського району Рівненської області, кадастровий номер земельної ділянки 5621285900:04:004:0001, цільове призначення: для обслуговування житлового будинку, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 шляхом визнання за кожним із них по 1/2 (одна друга) ідеальній частці з припиненням права спільної сумісної власності на цю земельну ділянку.
5. Здійснити поділ автомобіля марки Fiat моделі Doblo, номер кузова НОМЕР_1 , 2005 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 , свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 шляхом визнання за кожним із них по 1/2 (одна друга) ідеальній частці з припиненням права спільної сумісної власності на цей автомобіль.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Рівненського апеляційного суду через Острозький районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_6 , адреса: АДРЕСА_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_3 .
Відповідач : ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_7 , місце реєстрації: АДРЕСА_4 , місце проживання: АДРЕСА_5 .
Суддя Д.В. Пацко
Суд | Гощанський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2020 |
Оприлюднено | 30.09.2020 |
Номер документу | 91856615 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Гощанський районний суд Рівненської області
Пацко Д. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні