1Справа № 335/900/20 1-в/335/99/2020
УХВАЛА
І М Е Н Е МУ К Р А Ї Н И
30 вересня 2020 року м.Запоріжжя
Орджонікідзевський районний суд м.Запоріжжя у складі головуючого судді ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , засудженого ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Вознесенівського районного відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області про розстрочку виплати несплаченої частини штрафу або заміну штрафу іншим видом покарання засудженому вироком Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя від 20.03.2020 ОСОБА_3 ,
В С Т А Н О В И В :
Вироком Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 20.03.2020 року ОСОБА_3 засуджено за ч.1ст.205-1, ч.2 ст.205-1 КК України до покарання у виді штрафу 25500,00 гривень. Вирок набрав законної сили 03.06.2020 року та звернутий до виконання.
До Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя надійшло вказане подання, у якому вказується, що згаданий вирок суду був надісланий до уповноваженого органу з питань пробації та прийнятий до виконання. У визначенийст. 26 КВК Українистрок, до органу пробації ОСОБА_3 документа підтверджуючого сплату штрафу не надав. Заявник просить вирішити дане питання відповідно до ч.3ст. 26 КВК України, тобто, замінити штраф іншим видом покарання або розстрочити сплату штрафу.
Прокурор в судове засіданні не з`явився, повідомлений належним чином, подав заяву про розгляд подання у його відсутність.Представник органу пробації для розгляду подання не з`явився.
Засуджений ОСОБА_3 у судовому засіданні зазначив, що не ухиляється від сплати штрафу, вже сплатив 5000,00 грн., однак усю суму в зв`язку із карантином та відсутністю доходу не може сплатити одночасно, а тому просить суд розстрочити сплату штрафу на три місяці, оскільки він є фермером, зібрав врожай за який планує отримати дохід і сплатить усю суму штрафу до спливу трьох місяців.
Суд, заслухавши пояснення засудженого, дослідивши подання, приходить до такого висновку.
Відповідно до п. 10ст. 537 КПК України, під час виконання вироків суд, визначений частиною другоюстатті 539 цього Кодексу, має право вирішувати такі питання, зокрема, про заміну покарання відповідно до частини п`ятоїстатті 53 Кримінального кодексу України.
Статтею 50 частиною 1 КК Українипередбачено, що покарання є заходом примусу, що застосовується від імені держави за вироком суду до особи, визнаної винною у вчиненні злочину, і полягає в передбаченому законом обмеженні прав і свобод засудженого.
Відповідно до ч. 5ст. 53 КК України, у разі несплати штрафу в розмірі не більше трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та відсутності підстав для розстрочки його виплати, суд замінює несплачену суму штрафу покаранням у виді громадських робіт із розрахунку одна година громадських робіт за один установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян або виправними роботами із розрахунку один місяць виправних робіт за двадцять установлених законодавством неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але на строк не більше двох років.
Згідно ч.ч.1 та 3ст. 26 КВК України, засуджений зобов`язаний сплатити штраф у місячний строк після набрання вироком суду законної сили і повідомити про це кримінально-виконавчій інспекції за місцем проживання шляхом пред`явлення документа про сплату штрафу. У разі несплати засудженим штрафу у строк, передбачений частиною першою цієї статті, суд за поданням кримінально-виконавчої інспекції розглядає питання про розстрочку виплати несплаченої суми штрафу або заміну несплаченої суми штрафу покаранням у виді громадських, виправних робіт або позбавлення волі відповідно до закону.
Як вбачається зі змісту подання засуджений ОСОБА_3 в установлений законом місячний строк не подав органу пробації документ про сплату штрафу.
Відповідно до ч. 1ст. 539КПК України, питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Згідно ч.4ст.53 КК Україниз урахуванням майнового стану особи суд може призначити штраф із розстрочкою виплати певними частинами строком до одного року.
Враховуючи викладене вище та майновий стан засудженого, з урахуванням сплаченої суми штрафу у розмірі 5000,00 грн. (квитанція № 5342-30-012/С від 30.09.2020), суд вважає можливим встановити розстрочку виконання вироку суду, а саме виплату несплаченої суми штрафу в розмірі 20500,00 гривень, строком на 3 місяці, шляхом сплати щомісячних платежів у розмірі по 6833,333 грн.
На підставі викладеного, керуючисьст.26 КВК України, ч.5ст.53 КК України,ст.539 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Розстрочити засудженому ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 виплату несплаченої суми штрафу в розмірі 20500(двадцять тисяч п`ятсот) гривень, призначеного вироком Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя від 20.03.2020року, строком на 3 (три) місяці рівними частками по 6833 (шість тисяч вісімсот тридцять три) гривні 33 копійки щомісячно, починаючи з дня набрання ухвалою суду законної сили.
Роз`яснити засудженому ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що у разі несплати ним чергового платежу розстроченої суми штрафу, йому через місяць після закінчення строку виплати чергового платежу несплачена сума штрафу може бути замінена на інше покарання відповідно до вимог Закону.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Запозького апеляційного суду через Орджонікідзевський районний суд м.Запоріжжя протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2020 |
Оприлюднено | 10.02.2023 |
Номер документу | 91888511 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях інші |
Кримінальне
Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Апаллонова Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні