ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
30 вересня 2020 року Справа № 923/275/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. , при секретарі судового засідання Фінаровій О.Л., розглянувши справу
за позовом: Державного підприємства "Чугуївський авіаційний ремонтний завод"
до: Приватного підприємства "КАНХОЛ-ПЛЮС"
про скасування запису про державну реєстрацію права власності та визнання права власності на земельну ділянку.
За участю представників сторін:
від позивача - не з`явився;
від відповідача - не з`явився.
У відповідності до ч.3 статті 222 Господарського процесуального кодексу України у разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, фіксування судового процесу за допомогою технічного засобу не здійснюється.
в с т а н о в и в :
20 березня 2020 року Державне підприємство "Чугуївський авіаційний ремонтний завод" звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою до Приватного підприємства "КАНХОЛ-ПЛЮС" з позовними вимогами про :
- визнання недійсним Договору про надання послуг по технічному обслуговуванню та ремонту автотранспортного засобу №03-06/01 від 03.06.2019р., укладений між ДП "Чугуївський авіаційний ремонтний завод" та ПП "КАНХОЛ-ПЛЮС";
- стягнення з ПП "КАНХОЛ-ПЛЮС" на користь ДП "Чугуївський авіаційний ремонтний завод" 96500,00грн.
Ухвалою від 24 березня 2020 року суд прийняв позовну заяву ДП "Чугуївський авіаційний ремонтний завод" до розгляду та відкрив провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
Ухвалою від 9 вересня 2020 суд закрив підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 30 вересня 2020 року.
29 вересня 2020 року на електронну адресу суду від позивача у справі надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку із зайнятістю у іншому судовому засіданні.
Представник відповідача у судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив.
У зв`язку з необхідністю забезпечення реалізації всіма учасниками процесу своїх процесуальних прав і обов`язків, з метою повного, об`єктивного, всебічного розгляду справи, суд відкладає розгляд справи по суті на іншу дату.
Відповідно до частини 1 статті 195 ГПК України, суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше, ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку.
За приписами частини 2 зазначеної вище статті господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справу по суті протягом тридцяти днів з дня початку розгляду справи по суті.
Разом з тим, суд зазначає, що згідно з приписами ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Відповідно до ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожній фізичній або юридичній особі гарантується право на розгляд судом упродовж розумного строку цивільної, кримінальної, адміністративної або господарської справи, а також справи про адміністративне правопорушення, в якій вона є стороною.
Європейський суд з прав людини щодо критеріїв оцінки розумності строку розгляду справи визначився, що строк розгляду має формувати суд, який розглядає справу. Саме суддя має визначати тривалість вирішення спору, спираючись на здійснену ним оцінку розумності строку розгляду в кожній конкретній справі, враховуючи її складність, поведінку учасників процесу, можливість надання доказів тощо.
Поняття розумного строку не має чіткого визначення, проте розумним слід уважати строк, який необхідний для вирішення справи відповідно до вимог матеріального та процесуального законів.
При цьому, Європейський суд з прав людини зазначає, що розумність тривалості провадження повинна визначатися з огляду на обставини справи та з урахуванням таких критеріїв: складність справи, поведінка заявника та відповідних органів влади, а також ступінь важливості предмета спору для заявника (рішення Європейського Суду з прав людини у справах Савенкова проти України від 02.05.2013, Папазова та інші проти України від 15.03.2012).
Європейський суд щодо тлумачення положення "розумний строк" в рішенні у справі "Броуган (Brogan) та інші проти Сполученого Королівства" роз`яснив, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ, і було б неприродно встановлювати один строк в конкретному цифровому виразі для усіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин.
У зв`язку із поданою позивачем заявою про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції від 6 квітня 2020 року, а також враховуючи значну віддаленість місцезнаходження позивача, який знаходиться в м. Харківській області від міста Херсон, суд вважає за можливе призначити наступне судове засідання по розгляду справи по суті в режимі відеоконференції.
Одночасно суд повідомляє, що Господарським судом Херсонської області здійснено бронювання часу на сайті "Бронювання систем відеоконференцзв`язку" для проведення розгляду справи по суті на 3 листопада 2020 року на 10:00 год. в режимі відеоконференції, зал судових засідань № 321 у Господарському суді Херсонської області та зал судових засідань № 109 у Господарському суді Харківської області. Дана обставина підтверджуються копією відомостей призначення судових засідань в режимі відеоконференції, що оприлюднені на сайті "Бронювання систем відеоконференцзв`язку", яка долучена до матеріалів справи № 923/275/20.
Враховуючи викладене та з огляду на положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, з метою дотримання розумного строку, суд вважає за необхідне продовжити строк розгляду справи по суті поза межами встановленого Господарським процесуальним кодексом України строку.
Керуючись статтями 195, 216, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -
п о с т а н о в и в:
1. Продовжити строк розгляду справи по суті на підставі Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
2. Відкласти розгляд справи по суті на 3 листопада 2020 року о 10:00 год., яке відбудеться в залі судових засідань № 321 Господарського суду Херсонської області (м. Херсон, вул. Театральна, 18) в режимі відеоконференції з Господарським судом Харківської області, зал судових засідань №109.
3. Позивачу необхідно направити уповноваженого представника до Господарського суду Харківської області для участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції.
4. Роз`яснити учасникам справи про їх обов`язок повідомляти суд про причини неявки у судове засідання і, що у разі їх неявки наступають наслідки передбачені ст. 202 Господарського процесуального кодексу України.
5. Копію ухвали направити сторонам у справі та до Господарського суду Харківської області.
Ухвала набирає законної сили відповідно до приписів ст. 235 ГПК України та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, відповідно до ст.ст. 254, 255 Господарського процесуального кодексу України.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за наступною адресою: http://ks.arbitr.gov.ua.
Ухвалу підписано 01.10.2020.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2020 |
Оприлюднено | 02.10.2020 |
Номер документу | 91907127 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Нікітенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні