Ухвала
від 02.10.2020 по справі 127/26859/19
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/26859/19

Провадження № 2-р/127/16/20

УХВАЛА

02 жовтня 2020 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі судді Іщук Т.П., розглянувши заяву ОСОБА_1 про роз`яснення рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 15.06.2020 в цивільній справі № 127/26859/19 за позовом Публічного акціонерного товариства Укртелеком до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про усунення перешкод у здійсненні права власності (користування та розпорядження майном),

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до суду із заявою про роз`яснення рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 15.06.2020 у вищезазначеній цивільній справі та просить роз`яснити рішення в частині подальшого місця проживання громадян ОСОБА_1 , директора ТОВ Вінбуд , код ЄДРПОУ 39924238, як юридичної особи, так і громадянина України, який є потерпілим від злочину та незахищений Державою Україна від подальших посягань та дискримінації . Заява мотивована тим, що рішення суду заявнику незрозуміле в частині подальшого місця проживання відповідачів та володіння своїм майном та майном ТОВ Вінбуд , яке знаходиться на третьому поверсі будинку АДРЕСА_1 .

Відповідно до ст. 271 ЦПК України за заявою учасників справи, державного виконавця, приватного виконавця суд роз`яснює судове рішення, яке набрало законної сили, не змінюючи змісту судового рішення. Подання заяви про роз`яснення судового рішення допускається, якщо судове рішення ще не виконане або не закінчився строк, протягом якого рішення може бути пред`явлене до примусового виконання. Суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення у порядку, в якому було ухвалено відповідне судове рішення, протягом десяти днів з дня її надходження. У разі необхідності суд може викликати учасників справи, державного чи приватного виконавця в судове засідання. Про роз`яснення або відмову у роз`ясненні судового рішення суд постановляє ухвалу, яку може бути оскаржено.

Суд вважає за можливе розглянути подану заяву без виклику учасників справи, оскільки в розумінні положень ч.2 ст. 271 ЦПК України їх присутність не є обов`язковою, зміст заяви цілком зрозумілий і отримання щодо цього додаткових пояснень не є необхідним.

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши обставини, викладені в заяві, суд дійшов наступного висновку.

Відповідно до п. 21 постанови Пленуму Верховного Суду України від 18.12.2009 №14 Про судове рішення у цивільній справі , питання роз`яснення рішення суду розглядається судом, що ухвалив рішення, і в ухвалі суд викладає більш повно та ясно ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін у суть рішення і не торкаючись питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушено питання про зміну рішення або внесення в нього нових даних, у тому числі й роз`яснення мотивів ухваленого рішення, суд ухвалою відмовляє в роз`ясненні рішення.

Тобто, роз`яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом чи роз`яснення його мотивів . Роз`яснення судового рішення зумовлюється його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що будуть здійснювати його виконання. Це стосується випадків, коли судом недотримані вимоги ясності, визначеності рішення, а саме, мають місце положення, які викликають суперечки щодо його розуміння та під час виконання.

У п. 32 Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів зазначено, що всі судові рішення повинні бути зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою це необхідна передумова розуміння рішення сторонами та громадськістю.

Верховний Суд України у постанові Пленуму від 18.12.2009 №14 Про судове рішення у цивільній справі також наголошує на тому, що ухвалене у справі рішення має бути гранично повним, ясним, чітким, викладеним у послідовності, встановленій ЦПК України, і обов`язково містити вступну, описову, мотивувальну та резолютивну частини. Разом з тим рішення не повинно містити зайвої деталізації, яка не має правового значення в даній справі, а також незрозумілих словосполучень, занадто довгих речень, через які викладення фактичних обставин важко сприймається.

Суд, здійснюючи правосуддя у цивільній справі, керуючись законом, відображає свій розсуд, свої висновки у судовому рішенні. Проте, зацікавленій особі може бути незрозумілим їх виклад, зацікавлена особа може не розуміти суті викладених у судовому рішенні висновків суду. У цих випадках виникає необхідність роз`яснити (розтлумачити) зміст судового рішення.

Рішенням Вінницького міського суду Вінницької області від 15.06.2020 в цивільній справі №127/26859/19 за позовом Публічного акціонерного товариства Укртелеком до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про усунення перешкод у здійсненні права власності (користування та розпорядження майном) позов задоволено частково та ухвалено усунути перешкоди Публічному акціонерному товариству Укртелеком у здійсненні права власності (користування та розпорядження майном) шляхом виселення ОСОБА_1 та ОСОБА_3 з приміщення №20 площею 8,5 кв.м., приміщення № НОМЕР_1 площею 13,8 кв.м., що знаходяться на третьому поверсі триповерхової адміністративної будівлі за адресою: АДРЕСА_1 . В решті вимог до вказаних відповідачів відмовлено, а також відмовлено в позові до відповідача ОСОБА_2 .

Вищевказане рішення суду в цій цивільній справі викладено в ясній, зрозумілій формі, його резолютивна частина містить вичерпні, чіткі, безумовні й такі, що випливають зі встановлених судом фактичних обставин, висновки по суті розглянутих вимог.

Питання ж подальшого місця проживання особи в контексті поданої заяви не було предметом судового розгляду, суд розглядав вимоги позивача про усунення йому перешкод у здійсненні права власності (користування та розпорядження майном) щодо нежитлового приміщення та ухвалював рішення в межах заявлених вимог на підставі встановлених обставин справи.

Отже, враховуючи, що рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 15.06.2020 не містить варіантів різного тлумачення його резолютивної частини, викладене чітко, доступно і не є суперечливим, тому підстави для роз`яснення рішення в розумінні ст.271 ЦПК України відсутні, відповідно в задоволенні заяви про роз`яснення вказаного рішення суду необхідно відмовити.

На підставі викладеного, керуючись ст. 271 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні заяви ОСОБА_1 про роз`яснення рішення Вінницького міського суду Вінницької області від 15 червня 2020 року в цивільній справі №127/26859/19 за позовом Публічного акціонерного товариства Укртелеком до ОСОБА_2 , ОСОБА_1 , ОСОБА_3 про усунення перешкод у здійсненні права власності (користування та розпорядження майном) - відмовити.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення. Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена в день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на ухвалу суду, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення02.10.2020
Оприлюднено05.10.2020
Номер документу91947791
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —127/26859/19

Ухвала від 02.10.2020

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Іщук Т. П.

Постанова від 17.09.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Постанова від 17.09.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Ухвала від 13.08.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Ухвала від 05.08.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Ухвала від 05.08.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Ухвала від 05.08.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Ухвала від 05.08.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Ухвала від 23.07.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

Ухвала від 22.07.2020

Цивільне

Вінницький апеляційний суд

Медвецький С. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні