Справа № 617/1704/20
Провадження № 2/617/735/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2020 року м. Вовчанськ Харківська область
Вовчанський районний суд Харківської області у складі судді Сербіненко І.В. розглянувши матеріали позовної заяви Обслуговуючого кооперативу Житлово-бідівельний кооператив Екопарк Сосновий Бор до ОСОБА_1 про визнання договору недійсним та визнання права власності, третя особа на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог ОСОБА_2 ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить: визнати недійним Договір купівлі продажу, укладений 18.12.2012 року між ОК Житлово-будівельний кооператив Екопарк Сосновий Бор та ОСОБА_1 згідно якого продавець передав у власність покупця земельну ділянку що розташована за адресою АДРЕСА_1 , площею 0,4412, із цільовим призначенням для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови, кадастровий номер 6321686401:00:000:0837. Також просить визнати за ОК Житлово-будівельний кооператив Екопарк Сосновий Бор право власності на земельну ділянку що розташована за адресою АДРЕСА_1 , площею 0,4412, із цільовим призначенням для будівництва та подальшої експлуатації житлової забудови, кадастровий номер 6321686401:00:000:0837.
Згідно із статтею 3 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до статті 4 Закону України Про судовий збір судовий збір, сплачується у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановлених на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За змістом у позовній заяві викладено вимоги майнового характеру щодо визнання право власності на земельну ділянку 0,4412 га та немайнового характеру про визнання договору купівлі продажу недійсним.
Згідно з підпунктом 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання юридичною особою позову майнового характеру становить 1,5 відсотоки ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до підпункту 2 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір ставка судового збору за подання юридичною особою позову немайнового характеру становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Згідно з частиною третьою статті 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Розмір судового збору за подання позовної заяви щодо визнання права власності визначається з урахуванням вартості спірного майна. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом пункту 3 частини третьої статті 175 ЦПК України такий обов`язок покладається на позивача.
До позовної заяви подано докази на підтвердження сплати судового збору за подання позовної заяви платіжне доручення № 54 у розмірі 2102 грн. 00 коп., платіжне доручення № 55 у розмірі 2102 грн. 00 коп.
У позовній заяві визначена ціна позову 24 707,2 грн., яка як вбачається з доданих до позовної заяви матеріалів, встановлена станом на 2012 рік.
Отже, враховуючи предмет спору, суд дійшов переконання, що судовий збір позивачем сплачено не у повному обсязі.
За вимогами пункту 10 частини 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах, що складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Згідно з роз`ясненнями, викладеними у пунктах 11, 16 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17 жовтня 2014 року № 10 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах ціна позову визначається як в іноземній валюті, так і в національній валюті України відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову, і саме з такої ціни позову (в національній валюті), визначається розмір судового збору, що підлягає сплаті.
Відповідно до ЗУ Про оцінку земель визначається, що грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення поділяється на два типи: нормативну та експертну.
Експертна грошова оцінка земельних ділянок та прав на них проводиться з метою визначення вартості об`єкта оцінки.
Експерту грошову оцінку земельних ділянок здійснюють суб`єкти оціночної діяльності у сфері оцінки земель відповідно до вимог Закону України Про оцінку земель , Закону України Про оцінку майна, майнових прав і професійну оціночну діяльність в Україні , а також інших нормативно-правових актів.
Дійсна вартість майна визначається відповідно до вимог Закону України Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні .
Виходячи з викладеного, позивачу необхідно зазначити документально підтверджену ціну позову згідно висновку про вартість земельної ділянки, відповідно до звіту про експертну грошову оцінку земельної ділянки, проведеної на час звернення до суду, а також доплати судовий збір за вимогами майнового характеру.
Доплатити судовий збір згідно п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір за наступними реквізитами: отримувач коштів: УК Вовчанськом рн/ВовчанськР/22030101 , код отримувача (ЄДРПОУ) 37345943, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, номер рахунку: UA378999980313151206000020156, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Згідно ст. 185 ЦПК України , суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. 175, 176, 185 ЦПК України , суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Обслуговуючого кооперативу Житлово-бідівельний кооператив Екопарк Сосновий Бор до ОСОБА_1 про визнання договору недійсним та визнання права власності, третя особа на стороні відповідача, що не заявляє самостійних вимог: ОСОБА_2 , залишити без руху.
Надати для усунення зазначених недоліків строк п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання у встановлений строк цієї ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Вовчанський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2020 |
Оприлюднено | 06.10.2020 |
Номер документу | 91991842 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вовчанський районний суд Харківської області
Сербіненко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні