У Х В А Л А
"05" жовтня 2020 р. Справа № 596/1379/20
Провадження № 2/596/501/2020
Суддя Гусятинського районного суду Тернопільської області Митражик Е.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє її представник-адвокат Возьний Ярослав Володимирович до ОСОБА_2 , Пізнанська сільська рада Гусятинського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно,-
В С Т А Н О В И В :
Представник позивача-адвокат Возьний Я.В. звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 , Пізнанська сільська рада Гусятинського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно та просить: визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на спадкове майно за законом, яке належало її матері ОСОБА_3 , а саме на: 1/2 частку квартири АДРЕСА_1 , загальною площею 51,4 м 2 .
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі з`ясована непідсудність даного позову Гусятинському районному суду Тернопільської області, до якого він поданий, виходячи з наступного.
Частиною 1 ст. 27 ЦПК України визначено правило загальної територіальної підсудності, згідно якого позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Виключна підсудність встановлена ст. 30 ЦПК України і означає імперативне правило, відповідно до якого справи, віднесені до цього виду підсудності, можуть розглядатися винятково за вказаним у законі місцем. До цього виду підсудності законом віднесено в тому числі: позови, що виникають з приводу нерухомого майна (пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини).
Виходячи з аналізу судової практики, правильним до справ з приводу нерухомого майна буде відносити будь-які справи, матеріальним предметом (об`єктом) яких є нерухомість. Це справи про визнання права власності, права користування нерухомим майном, поділ цього майна, укладення, розірвання, визнання недійсним договорів, об`єктом яких є нерухоме майно, встановленням порядку користування нерухомим майном чи усуненням перешкод у цьому, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, відшкодування шкоди, заподіяної нерухомому майну, тощо.
Предметом спору є визнання права власності на спадкове майно.
Як вбачається з позовної заяви, одним із відповідачів по справі зазначено ОСОБА_2 , місце проживання якої АДРЕСА_2 .
Спадщиною є 1/2 частка квартири АДРЕСА_1 , що територіально не відноситься до Гусятинського районного суду Тернопільської області, а відноситься до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області.
Враховуючи обставини, на які посилається позивач, та вищевикладені процесуальні норми, позов необхідно пред`явити до суду за місцем знаходження нерухомого майна, тобто до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області.
За п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, зважаючи на предмет спору, норми чинного законодавства, дана справа підлягає передачі на розгляд до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області.
Відповідно до ст. 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому ст. 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
Керуючись ст.ст. 27, 30, 31, 32, 187, 197, 258-260, 353 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 , в інтересах якої діє її представник-адвокат Возьний Ярослав Володимирович до ОСОБА_2 , Пізнанська сільська рада Гусятинського району Тернопільської області про визнання права власності на спадкове майно, направити за підсудністю до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області (46003, м. Тернопіль, вул. І.Котляревського, 34, E-mail: inbox@tem.te.court.gov.ua , тел. (0352) 23-63-75),
Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою ЦПК України підсудністю з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Суддя: Е.М. Митражик
Суд | Гусятинський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2020 |
Оприлюднено | 06.10.2020 |
Номер документу | 91995004 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Герчаківська О. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Герчаківська О. Я.
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Герчаківська О. Я.
Цивільне
Гусятинський районний суд Тернопільської області
Митражик Е. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні