Постанова
від 01.10.2020 по справі 665/1156/19
ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 жовтня 2020 року м.Херсон

Номер справи: 665/1156/19

Номер провадження: 22-ц/819/580/20

Херсонський апеляційний суд у складі колегії суддів судової палати з розгляду цивільних справ:

Головуючого (суддя-доповідач) Ігнатенко П.Я.,

суддів: Воронцової Л.П.,

Полікарпової О.М.,

за участі секретаря Литвиненка В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою Григорівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області на рішення Чаплинського районного суду Херсонської області у складі судді Березнікова О.В. від 26 листопада 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області, третя особа: Фермерське господарство Ритм Плюс , про скасування розпорядження,-

ВСТАНОВИВ:

У липні 2019 року ОСОБА_1 звернулась до суду із зазначеним вище позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що розпорядженням голови Чаплинської районної державної адміністрації від 09.06.2015 року № 201 вилучено із землекористування земельну ділянку державної власності сільськогосподарського призначення, яка надана в постійне користування ОСОБА_1 відповідно до державного акту на право постійного користування землею серії І-ХС № 010225 від 19 березня 2001 року, зареєстрованого в книзі записів державних актів за № 331, на території Іванівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області, для ведення фермерського господарства.

Дізнавшись із листа Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 12.09.2018 року № 6189/0-2550/0/95-18 про прийняття вказаного розпорядження, позивачка звернулась до Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області з клопотанням про відміну п. 3 розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації від 09.06.2015 року № 201 Про вилучення земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні громадян та про виключення зі списку додатку до вищевказаного розпорядження громадянки ОСОБА_1 . У відповідь вона отримала лист-відмову від 26.10.2018 року, мотивовану тим, що вказане розпорядження вичерпало свою дію виконанням, внаслідок чого припинено право постійного користування вказаною земельною ділянкою, її вилучено та віднесено до земель запасу, через що припинилась дія прав землекористувача.

Не погоджуючись із вказаною відповіддю, позивачка звернулась до Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області із заявою про проведення перевірки з питань дотримання вимог земельного законодавства при прийнятті Чаплинською районною державною адміністрацією вказаного розпорядження від 09.06.2015 року № 201. За результатом проведеної перевірки, 22.12.2018 року державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог земельного законодавства України про охорону земель на території Херсонської області складено відповідний акт перевірки, відповідно до якого, оспорене розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації видане з порушенням вимог земельного законодавства, зокрема, ст.ст. 122, 125, 142, 149 Земельного кодексу України.

Окрім того, позивачка зазначила, що державним інспектором встановлено, що жодних рішень щодо припинення права постійного користування на підставі державного акту на право постійного користування землею серії І-ХС № 010225 від 19.03.2001 року не приймалось, державну реєстрацію речових прав не скасовано.

На підставі викладеного, позивачка просить скасувати розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації від 09.06.2015 року № 201 Про вилучення земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні громадян в частині вилучення із землекористування земельної ділянки державної власності сільськогосподарського призначення, яку надано у постійне користування ОСОБА_1 , відповідно до державного акту на право постійного користування землею серії І-ХС № 010225 від 19 березня 2001 року, зареєстрованого в книзі записів державних актів за № 331, на території Іванівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області, для ведення фермерського господарства.

Рішенням Чаплинського районного суду Херсонської області від 26 листопада 2019 року позов ОСОБА_1 задоволено.

Скасовано розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації від 09.06.2015 року № 201 Про вилучення земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні громадян в частині вилучення із землекористування земельну ділянку державної власності сільськогосподарського призначення, яку надано у постійне користування ОСОБА_1 відповідно до державного акту на право постійного користування землею серії І-ХС № 010225 від 19 березня 2001 року, зареєстрованого в книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 331, яка розташована на території Іванівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області та надана для ведення селянського (фермерського) господарства.

В апеляційній скарзі Григорівська сільська рада Чаплинського району Херсонської області, яка не брала участі у справі, зазначивши, що є повноважним представником Присиваської об`єднаної територіальної громади, у власності якоїперебуває спірна земельна ділянка, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить рішення суду скасувати та постановити нове судове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог та стягнути з позивача витрати по сплаті судового збору.

У відзиві на апеляційну скаргу ОСОБА_1 та ФГ Ритм-Плюс просять апеляційну скаргу залишити без задоволення, а рішення суду - без змін.

У ході апеляційного розгляду Данченко Ю.М. , яка діє від імені Григорівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області, підтримала апеляційну скаргу, просить її задовольнити. Пояснила, що оскаржується ненормативний акт, акт індивідуальної дії, який вичерпав свою дію після реалізації, а тому скасування розпорядження райдержадміністрації не тягне наслідків для землекористувача. Просить взяти до уваги, що позивач за вільним волевиявленням добровільно відмовилась від земельної ділянки, про що подала заяву. Припинення права на земельну ділянку зареєстровано. Земля передана до земель запасу та ніким не обробляється.

Представником Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області - Стоян В.А. в ході апеляційного розгляду надано письмові пояснення, згідно яких райдержадміністрація вважає позовні вимоги ОСОБА_1 безпідставними. В судовому засіданні представник Стоян В.А. просить апеляційну скаргу залишити без задоволення.

Позивач ОСОБА_1 та адвокат Скрицький Ю.О., який діє в її інтересах та в інтересах ФГ Ритм-Плюс , заперечують проти задоволення апеляційної скарги просять її залишити без задоволення, а рішення суду - без змін. Пояснили, що земля отримана для ведення фермерського господарства, земельна ділянка є складовою земель ФГ Ритм-Плюс , яке продовжує обробляти цю землю. Фермерське господарство не було обізнано про вилучення земельної ділянки. Заперечують проти добровільної відмови від земельної ділянки. Окрім того, переведення до земель запасу є незаконним, оскільки земельна ділянка не є вільною. Також просять взяти до уваги, що голова Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області вийшов за межі своїх повноважень, видаючи оспорене розпорядження від 09.06.2015 року № 201.

Заслухавши доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Згідно ст. 7 ЗК України 1991 року (в редакції станом на момент виникнення спірних правовідносин), у постійне користування земля надається Радами народних депутатів із земель, що перебувають у державній власності, зокрема, громадянам України для ведення селянського (фермерського) господарства, особистого підсобного господарства.

Відповідно до ст. 23 ЗК України право власності або право постійного користування землею посвідчується державними актами, які видаються і реєструються сільськими, селищними, міськими, районними Радами народних депутатів.

Статтею 51 ЗК України встановлено, що громадяни, які виявили бажання вести селянське (фермерське) господарство (включаючи й тих, хто переїздить з іншої місцевості), для одержання земельної ділянки у власність або користування подають до сільської, селищної, міської, районної Ради народних депутатів за місцем розташування земельної ділянки заяву, яку підписує голова створюваного селянського (фермерського) господарства.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 148-1 ЗК України (в чинній редакції) у разі переходу права власності на земельну ділянку, що перебуває у постійному користуванні, від держави до територіальної громади або від територіальної громади до держави до набувача земельної ділянки переходять права та обов`язки власника земельної ділянки за правовідносинами постійного користування нею.

Згідно ч. 1 ст.1 Закону України Про фермерське господарство фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян зі створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 5, ч. 1 ст. 7 Закону України Про фермерське господарство право на створення фермерського господарства має кожний дієздатний громадянин України, який досяг 18-річного віку та виявив бажання створити фермерське господарство. Для отримання (придбання) у власність або в оренду земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до відповідної районної державної адміністрації. Для отримання у власність або в оренду земельної ділянки із земель комунальної власності з метою ведення фермерського господарства громадяни звертаються до місцевої ради.

Згідно ст. стаття 8 Закону України Про фермерське господарство після одержання засновником державного акта на право власності на земельну ділянку або укладення договору оренди земельної ділянки та його державної реєстрації фермерське господарство підлягає державній реєстрації в порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.

Зі змісту положень ст. 12 Закону України Про фермерське господарство вбачається, що земельні ділянки, які використовуються фермерським господарством на умовах оренди, входять до складу земель фермерського господарства.

Відповідно до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.

Згідно ст. 4 Господарського процесуального кодексу України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. До господарського суду у справах, віднесених законом до його юрисдикції, мають право звертатися також особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Статтею 20 ГПК України визначено особливості предметної та суб`єктної юрисдикції господарських судів, якими уточнено коло спорів, що розглядаються господарськими судами, та встановлено, що господарські суди розглядають справи у спорах, які виникають у зв`язку зі здійсненням господарської діяльності, та інші справи у визначених законом випадках, зокрема: справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні правочинів у господарській діяльності, крім правочинів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем; справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на майно (в тому числі землю), крім спорів, стороною яких є фізична особа, яка не є підприємцем.

При поданні апеляційної скарги Григорівською сільською радою Чаплинського району Херсонської області надано наступні копії документів.

Згідно рішень ХІІ сесії УІІ скликання Григорівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області від 08.09.2016 року № 76 та VІІІ сесії VІІ скликання Іванівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області від 08.09.2016 року № 55 об`єднано територіальні громади сіл: Григорівка Гигорівської сільради, Іванівка Іванівської сільради, Строганівка Строганівської сільради, Павлівка та Нововолодимирівка Павлівської сільради, в Присиваську об`єднану територіальну громаду з адміністративним центром в селі Григорівка. Повноваження Григорівської та Іванівської сільрад припинено з моменту набуття повноважень новообраними органами місцевого самоврядування, головою об`єднаної територіальної громади, утвореної внаслідок добровільного об`єднання. Правонаступником всього майна, прав та обов`язків територіальних громад, що об`єдналися, визнано Присиваську об`єднану територіальну громаду (а.с. 114-115).

Відповідно до рішення І сесії УІІІ скликання Григорівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області від 28.12.2016 року № 1 визнано факт того, що в день набуття повноважень Григорівськю сільською радою Присиваської ОТГ завершуються повноваження рад, що об`єднались. Григорівська сільська рада - центр Присиваської об`єднаної територіальної громади - правонаступник сільських рад, що об`єднались (а.с. 116).

Згідно наказу Головного управління держгеокадастру у Херсонській області № 4548-05 від 21.12.2018 року передано Присиваській об`єднаній територіальній громаді у комунальну власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності загальною площею 4603,1411 га, розташовані на території Чаплинського району Херсонської області, та прийнято Присиваською об`єднаною територіальною громадою відповідно до акту приймання-передачі від 13.03.2019 року. Реєстрація права на земельну ділянку відбулась 26.11.2019 року (а.с. 117-121).

З огляду на викладені матеріали, у Присиваської сільської об`єднаної територіальної громади у відповідності до вимог ч. 2 ст. 148-1 ЗК України (в чинній редакції) виникли права та обов`язки власника спірної земельної ділянки, отже оскаржуваним рішенням вирішено питання про її права, інтереси та обов`язки, а тому Григорівська сільська рада як адміністративний центр об`єднаної територіальної громади має право на апеляційне оскарження ухваленого судом рішення.

З матеріалів справи вбачається, що на підставі рішення XV сесії XXІІI скликання Чаплинської районної ради Херсонської області від 22 лютого 2001 року № 183 ОСОБА_1 надано у постійне користування земельна ділянка для ведення селянського (фермерського) господарства площею 44,0 гектарів в межах згідно з планом. Земельна ділянка розташована на території Іванівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області, що підтверджується державним актом на право постійного користування землею, виданого 19.03.2001 року та зареєстрованого в Книзі записів державних актів на право постійного користування землею за № 331 (а.с. 10 та зв. а.с. 10).

Згідно розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації від 09.06.2015 року № 201 Про вилучення земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні громадян вилучено у ОСОБА_1 земельну ділянку, яка перебуває у її постійному користуванні для ведення селянського (фермерського) господарства, що розташована за межами населеного пункту на території Іванівської сільської ради, у зв`язку з добровільною відмовою від подальшого користування на підставі заяви від 07.05.2015 року. Зазначені в додатку до розпорядження земельні ділянки віднесено до складу земель запасу району в межах Іванівської та Скадовської сільських рад та визнано недійсними державні акти на право постійного користування землею, зокрема, серії І-ХС № 010225 від 19.03.2001 року, виданого ОСОБА_1 щодо земельної ділянки площею 44,0 га (а.с. 9 та зв. а.с.9).

Відповідно до листа Чаплинської районної державної адміністрації № б/н від 26.10.2018 року у задоволенні поданого ОСОБА_1 до Чаплинської районної державної адміністрації Херсонської області клопотання від 08.10.2018 року про відміну п. 3 розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації від 09.06.2015 року № 201 Про вилучення земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні громадян та про виключення із списку додатку до вищевказаного розпорядження громадянки ОСОБА_1 , відмовлено, у зв`язку з тим, що вказане розпорядження вичерпало свою дію за фактом його виконання внаслідок припинення права постійного користування вказаною земельною ділянкою, її вилучено та віднесено до земель запасу, через що припинилась дія прав землекористувача (а.с. 12 та зв. а.с. 12).

Згідно акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства щодо об`єкту -земельної ділянки Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області від 22.12.2018 року, державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог земельного законодавства України про охорону земель на території Херсонської області встановлено, що розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації від 09.06.2015 року № 201 Про вилучення земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні громадян видане з порушенням вимог земельного законодавства, а саме ст.ст. 122, 125, 142, 149 Земельного кодексу України (а.с. 13-14).

22.12.2018 року Головне управління Держгеокадастру у Херсонській області звернулось до голови Херсонської обласної державної адміністрації з клопотанням з питань дотримання вимог земельного законодавства № 587-ДК/0005/КВ/06/01-18, відповідно до якого вимагає (пропонує) в межах наданих повноважень, вжити заходів щодо приведення у відповідність до вимог діючого законодавства розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації від 09.06.2015 року № 201 Про вилучення земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні громадян (а.с. 15-16).

24.01.2019 року Головним управлінням Держгеокадастру у Херсонській області направлено копії матеріалів перевірки до Генічеської місцевої прокуратури Херсонської області для вжиття заходів прокурорського реагування, спрямованих на скасування незаконно прийнятого розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації від 09.06.2015 року № 201 Про вилучення земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні громадян (а.с. 22-23).

Згідно копії протоколу № 72 засідання комісії з питань реагування земельних відносин від 04.01.2019 року, комісією розглянуто клопотання Головного управління Держгеокадастру у Херсонській області стосовно скасування розпорядження голови Чаплинської районної державної адміністрації від 09.06.2015 року № 201 Про вилучення земельних ділянок, які перебувають у постійному користуванні громадян та вирішено рекомендувати відмовити у задоволенні клопотання (а.с. 49-51).

Відповідно до листа Григорівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області від 28.03.2019 року, у відповідь на заяву ОСОБА_1 щодо надання згоди на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж в натурі (на місцевості) земельної ділянки площею 44,00 га, останню повідомлено, що речове право на земельну ділянку площею 44,00 га за Григорівською сільською радою (Присиваська ОТГ) не зареєстровано, до комунальної власності ОТГ не віднесено, у зв`язку з чим сільрадою відмовлено у розгляді звернення (а.с. 52).

Згідно копії статуту Фермерського господарства Ритм-Плюс , затвердженого рішенням (засновника) № 04 голови ФГ Ритм-Плюс від 21.03.2018 року ОСОБА_1 , вказане господарство (ідентифікаційний код 30593706) засновано ОСОБА_1 , первинну державну реєстрацію якого проведено Чаплинською районною радою Херсонської області 17 листопада 2003 року за № 009. У пункті 6.5. Статуту зазначено, що фермерське господарство здійснює господарську діяльність на земельних ділянках, в тому числі на земельній ділянці загальною площею 44,0 га, наданій в користування ОСОБА_1 відповідно до державного акту на право постійного користування землею серії І-ХС № 010225, зареєстровано в Книзі записів державних актів на право постійного користування за № 331 від 19.03.2001 року в межах адміністративної території Іванівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області (а.с. 59-67).

Ураховуючи законодавчі обмеження у використанні земельної ділянки іншим чином, ніж це передбачено її цільовим призначенням, земельна ділянка надана громадянину у встановленому порядку для ведення фермерського господарства, в силу свого правового режиму є такою, що використовується виключно для здійснення підприємницької діяльності, а не для задоволення особистих потреб. Суб`єктом такого використання може бути особа - суб`єкт господарювання за статтею 55 Господарського кодексу України.

Аналогічні висновки Великої Палати Верховного Суду викладені в постанові від 01 квітня 2020 року у справі № 320/5724/17, постанові від 23 червня 2020 року у справі №922/989/18 та інших постановах.

Можливість реалізації громадянином права на створення фермерського господарства безпосередньо пов`язана з наданням (передачею) йому земельних ділянок для ведення фермерського господарства, що є обов`язковою умовою для державної реєстрації фермерського господарства.

Зі змісту положень статті 12 Закону України Про фермерське господарство вбачається, що земельні ділянки, які використовуються фермерським господарством на умовах оренди, входять до складу земель фермерського господарства.

З комплексного аналізу норм статей 1, 5, 7, 8, 12 Закону України Про фермерське господарство можна зробити висновок, що після укладення договору тимчасового користування землею, у тому числі на умовах оренди, фермерське господарство реєструється в установленому законом порядку і з дати реєстрації набуває статусу юридичної особи. З цього часу обов`язки землекористувача земельної ділянки здійснює фермерське господарство, а не громадянин, якому вона надавалась.

Оскільки фермерські господарства є юридичними особами, їхні земельні спори з іншими юридичними особами, органами, уповноваженими здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, у тому числі з центральним органом виконавчої влади, який реалізує політику у сфері земельних відносин або органом місцевого самоврядування, щодо користування земельними ділянками, наданими із земель державної або комунальної власності, підвідомчі господарським судам.

Такі правові висновки викладені у постановах Великої Палати Верховного Суду від 13 березня 2018 року у справі № 348/992/16-ц, від 22 серпня 2018 року у справі № 606/2032/16-ц, від 21 листопада 2018 року у справі № 272/1652/14-ц, 03 квітня 2019 року справа № 628/776/18.

З вказаних вище матеріалів справи вбачається, що рішенням XV сесії XXІІI скликання Чаплинської районної ради Херсонської області від 22 лютого 2001 року № 183 ОСОБА_1 надано у постійне користування земельна ділянка для ведення селянського (фермерського) господарства площею 44,0 з метою ведення фермерського господарства на підставі Закону України Про фермерське господарство . Після державної реєстрації цього права користування 19.03.2001 року позивачка заснувала фермерське господарство, зареєстроване як юридична особа. Тобто у правовідносинах користування спірною земельною ділянкою відбулася фактична заміна орендаря й обов`язки землекористувача земельної ділянки перейшли до ФГ Ритм-Плюс з дня його державної реєстрації, а тому правовідносини щодо права користування такою земельною ділянкою є господарськими.

За таких обставин, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про наявність підстав для закриття провадження у справі, оскільки даний спір підлягає розгляду в порядку господарського судочинства.

Доводи апеляційної скарги колегія суддів до уваги не приймає як такі, що стосуються вирішення спору по суті, оскільки згідно вимог ч. 2 ст. 377 ЦПК України порушення правил юрисдикції загальних судів, визначених статтями 19-22 цього Кодексу, є обов`язковою підставою для скасування рішення незалежно від доводів апеляційної скарги.

На підставі викладеного, апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, а рішення суду як таке, що ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права при розгляді справи в порядку цивільного судочинства, - скасуванню із закриття провадження у справі.

У відповідності до положень ч. 1 ст. 256 ЦПК України суд апеляційної інстанції вважає за необхідне роз`яснити позивачеві, що розгляд справи віднесено до юрисдикції господарського суду та він вправі протягом десяти днів з дня отримання постанови звернутися до апеляційного суду із заявою про направлення справи за встановленою юрисдикцією.

Керуючись ст.ст. 374, 377, 382 ЦПК України, суд,-

ПОСТАНОВИВ :

Апеляційну скаргу Григорівської сільської ради Чаплинського району Херсонської області, - задовольнити частково.

Рішення Чаплинського районного суду Херсонської області від 26 листопада 2019 року скасувати.

Провадження у справі № 665/1156/19 - закрити.

Роз`яснити позивачеві, що розгляд справи віднесено до юрисдикції господарського суду та він вправі протягом десяти днів з дня отримання постанови звернутися до апеляційного суду із заявою про направлення справи за встановленою юрисдикцією.

Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення (постанови) шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції у цивільних справах - Верховного Суду.

Дата складення повного судового рішення 07 жовтня 2020 року.

Головуючий П.Я.Ігнатенко

Судді: Л.П.Воронцова

О.М.Полікарпова

СудХерсонський апеляційний суд
Дата ухвалення рішення01.10.2020
Оприлюднено08.10.2020
Номер документу92062994
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —665/1156/19

Ухвала від 24.02.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Ухвала від 16.02.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Ухвала від 16.02.2021

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Ухвала від 27.11.2020

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Постанова від 01.10.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Ігнатенко П. Я.

Постанова від 01.10.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Ігнатенко П. Я.

Ухвала від 04.09.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Ігнатенко П. Я.

Ухвала від 16.07.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Ігнатенко П. Я.

Ухвала від 31.03.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Ігнатенко П. Я.

Ухвала від 16.03.2020

Цивільне

Херсонський апеляційний суд

Ігнатенко П. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні