Справа № 2о - 370/2011р.
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 листопада 2011 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області
в складі головуючого судді Кравченко О.Ю.,
народних засідателів: Соболевої В.О.,Страхової Л.А.
при секретарі Солод Т.О.,
за участю заявників: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,
зацікавленої особи ОСОБА_3 ,
представника органу опіки та піклування -Титаренко І.М.
прокурора Захарова С.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про усиновлення малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , -
В С Т А Н О В И В:
12.10.2011 року заявники ОСОБА_1 , ОСОБА_2 звернулися до суду із заявою, в якій ставлять питання про усиновлення малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Із заяви вбачається, що заявники перебувають у зареєстрованому шлюбі з 30.07.1990 року, виховують п`ять неповнолітніх дітей. Раніше дітей не всиновлювали, батьківських прав не позбавлялися, до кримінальної відповідальності не притягувалися. Стан здоров`я та матеріальне становище, позитивні характеристики, любов до дітей надають заявникам можливість надати всі необхідні умови для виховання, утримання та розвитку ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який є рідним братом їхнього зятя, ОСОБА_5 , і перебуває під опікою ОСОБА_3 .
Малолітній ОСОБА_6 згідно рішення виконкому Краматорської міської ради від 05.12.2007 року №585 влаштований під опіку ОСОБА_3 , яка надала згоду на його усиновлення.
Мати хлопчика, ОСОБА_7 , померла ІНФОРМАЦІЯ_2 ; батько, ОСОБА_8 , рішенням Краматорського міського суду від 02.11.2007 року позбавлений батьківських прав відносно сина.
ОСОБА_6 тривалий час спілкується з їхньою родиною, добре знає їхніх дітей та бажає бути усиновленим. За станом здоров`я хлопчика заявники обізнані та у разі необхідності готові його лікувати.
Заявники мають у власності п`ятикімнатну квартиру, здорові, отримують сумісний дохід на місяць 7000 грн., будь-яких противопоказань до усиновлення не мають.
Орган опіки та піклування Краматорської міської ради від 05.10.2011 року надав висновок про доцільність усиновлення малолітнього ОСОБА_4 та відповідність його інтересам дитини.
Просять винести рішення про усиновлення заявниками малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 і записати їх батьками дитини, надати ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , прізвище ОСОБА_9 , по батькові ОСОБА_10 , ім`я, дату та місце народження дитини залишити без змін.
В судовому засіданні заявники повністю підтримали свою заяву, та просили суд задовольнити її.
Зацікавлена особа - ОСОБА_3 у судовому засіданні підтримала заяву та просила її задовольнити.
Прокурор у судовому засіданні не заперечував проти задоволення заяви.
Представник органу опіки і піклування Краматорської міської ради в судовому засіданні підтримала наданий ними висновок про доцільність усиновлення заявниками дитини.
При розгляді заяви про усиновлення дитини вияснялась думка дитини і в судовому засіданні малолітній ОСОБА_4 повідомив, що він бажає бути усиновленим заявниками, бажає жити в їх родині, погоджується на зміну свого прізвища та по-батькові.
Заслухавши пояснення заявників, заінтересованих осіб, думку прокурора, дитини, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Відповідно до положень ст. 207 Сімейного кодексу України (далі -СК України) усиновлення є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу. Усиновлення дитини провадиться у її найвищих інтересах для забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя.
Згідно ст.211 СК України усиновителем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновителем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менше як на п`ятнадцять років. Різниця у віці між усиновлювачем та дитиною не може бути більшою ніж сорок п`ять років.
Заявники ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 є громадянами України, зареєстровані та мешкають за адресою: АДРЕСА_1 , перебувають у шлюбі, який зареєстровано Ясногірською селищною радою Краматорськ Донецької області 30 липня 1990 року, актовий запис № 34 від 30.07.1990 року.
Заявники в дієздатності не обмежені, фізично і психічно здорові, на обліку або лікуванні у психоневрологічному чи наркологічному диспансерах не перебувають, до кримінальної відповідальності не притягувалися і не порушували закон, мають постійне місце проживання, добрі житлові умови та стабільний доход, характеризуються позитивно, здатні по своєму матеріальному положенню і житловим умовам, стану здоров`я усиновити, дати освіту, а також належним чином утримувати дитину (а.с.9-23).
Таким чином, заявники ОСОБА_1 та ОСОБА_2 повністю відповідають вимогам до усиновлювачів, які викладені у статті 211 СК України.
Визначених законом (ст.212 Сімейного кодексу України) обставин, які унеможливлюють визнання заявника усиновлювачем, судом не встановлено.
Згідно висновку служби у справах дітей Краматорської міської ради заявники ОСОБА_1 та ОСОБА_2 можуть бути усиновлювачами дитини - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7).
Відповідно до висновку органу опіки та піклування зацікавлена особа вважає доцільним усиновлення ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , подружжям ОСОБА_1 та ОСОБА_2 та таким, що відповідає його інтересам (а.с. 4-5).
Як свідчить медичний висновок, дитина здорова (а.с.37).
Згідно свідоцтва про народження ОСОБА_6 народився ІНФОРМАЦІЯ_5 , про що у відділі реєстрації актів громадянського стану м. Краматорського міського управління юстиції Донецької області зроблено актовий запис № 1121 від 07 грудня 2000 року. Матір`ю дитини вказана - ОСОБА_7 , батьком дитини вказаний ОСОБА_8 (а.с.34).
Як вбачається зі свідоцтва про смерть, ОСОБА_7 померла ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с.35).
Згідно рішення Краматорського міського суду Донецької області від 02.11.2007 року ОСОБА_8 позбавлений батьківських прав у відношенні його малолітнього сина ОСОБА_4 (а.с.36).
Відповідно до рішення виконкому Краматорської міської ради від 05.12.2007 року №585 опікуном малолітнього ОСОБА_4 призначена ОСОБА_3 (а.с.38).
В матеріалах справи міститься нотаріально посвідчена заява ОСОБА_3 про надання нею згоди на усиновлення малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 громадянами ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.39).
Згідно до письмової заяви малолітнього ОСОБА_4 він не заперечує проти свого усиновлення подружжям ОСОБА_9 та згоден зі зміною його прізвища та по-батькові, бажає жити в їх родині (а.с.40).
Проаналізувавши установлені по справі фактичні обставини, оцінивши надані в силу вимог ст. 60 ЦПК України докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що громадяни України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 зможуть забезпечити дитині - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 належне виховання і розвиток, стабільні та гармонійні умови життя.
Таким чином, вислухавши пояснення заявників та представника органу опіки і піклування, дослідивши докази по справі, зважаючи на положення Конвенції про права дитини від 20.11.1989 р., згідно яких дитині для повного і гармонійного розвитку її особи необхідно зростати в сімейному оточенні, в атмосфері щастя, любові і розуміння, суд вважає можливим задовольнити вимоги заявників і надати їм дозвіл на усиновлення дитини. Усиновлення відповідає інтересам ОСОБА_4 і визнається судом доцільним. Судом при розгляді справи корисної чи іншої протиправної зацікавленості з боку заявників не виявлено.
Згідно ст. 229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.
Згідно ст.. 231 СК України якщо усиновлювачами є одночасно жінка та чоловік і якщо вони записуються батьками дитини, відповідно змінюються прізвище та по батькові дитини. За заявою усиновлювачів може бути змінено ім`я дитини. Для такої зміни потрібна згода дитини. Така згода не вимагається, якщо дитина живе в сім`ї усиновлювачів і звикла до нового імені. Якщо усиновлювач записується батьком дитини, відповідно змінюється по батькові дитини. Про зміни, передбачені у цій статті, суд зазначає у рішенні про усиновлення.
Суд, враховуючи обставини по справі, а саме, що запис заявників матір`ю та батьком усиновленої ними дитини, а також зміна прізвища та по-батькові дитини - відповідає інтересам дитини що усиновлюється, дитина не заперечує проти змін, вважає можливим задовольнити заяву в частині таких змін.
Згідно ст. 233 СК України на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини державний орган реєстрації цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове свідоцтво про народження з урахуванням цих змін.
На основі вищевикладеного і керуючись ст.ст. 11, 60, 88, 212, 214-215, 218, 251-255 Цивільно-Процесуального Кодексу України; ст. ст. 207-209, 211, 214-215, 218-219,221,224, 229, 231-234, 283 Сімейного Кодексу України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про усиновлення малолітнього ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Визнати ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , які перебувають в зареєстрованому шлюбі з 30.07.1990 року, усиновителями ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Записати батьком ОСОБА_4 громадянина України, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженця пос.Щербинівка м.Дзержинська Донецької області і матір`ю громадянку України ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , уродженку пос.Азадбаш Бастанликського району Ташкентської області.
Внести зміни в актовий запис про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за № 1121 від 07 грудня 2000 року по відділу державної реєстрації актів цивільного стану Краматорського міського управління юстиції у Донецькій області, в графі прізвище записати " ОСОБА_9 ", в графі по батькові - " ОСОБА_11 ", дату і місце народження залишити без змін.
У графі "батько" записати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянина України, у графі "матір" записати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянка України, зареєстрованих за адресою АДРЕСА_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом. Апеляційна скарга на рішення Краматорського міського суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Апеляційна скарга подається в Апеляційний суд Донецької області через Краматорський міський суд.
Рішення постановлено і віддруковано в нарадчій кімнаті в єдиному примірнику.
Головуючий Суддя:
Народні засідателі:
Суд | Краматорський міський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2011 |
Оприлюднено | 12.10.2020 |
Номер документу | 92121036 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Краматорський міський суд Донецької області
Кравченко О. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні