ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
12 жовтня 2020 року м. ОдесаСправа № 916/692/20 Південно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді: Діброви Г.І.
суддів: Принцевської Н.М., Разюк Г.П.
розглянувши апеляційну скаргу Дочірнього житлово-експлуатаційного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю Будпроект , м. Одеса
на рішення Господарського суду Одеської області від 19.08.2020 року, м. Одеса, суддя Мостепаненко Ю.І., повний текст складено та підписано 21.08.2020 року
у справі № 916/692/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Інфокс , м. Київ в особі філії Інфоксводоканал , м. Одеса
до відповідача Дочірнього житлово-експлуатаційного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю Будпроект , м. Одеса
про стягнення 162 988 грн. 62 коп., -
В С Т А Н О В И В:
08.10.2020 року до Південно-західного апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Дочірнього житлово-експлуатаційного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю Будпроект , м. Одеса на рішення Господарського суду Одеської області від 19.08.2020 року у справі № 916/692/20.
Дослідивши матеріали апеляційної скарги та додані до неї документи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що наведена апеляційна скарга не відповідає вимогам Глави 1 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України за наступними підставами.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги. Відповідно до ч. 2 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України в апеляційній скарзі мають бути зазначені:
1) найменування суду, до якого подається скарга;
2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає апеляційну скаргу, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та електронної пошти, офіційна електронна адреса, за наявності;
3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб);
4) рішення або ухвала, що оскаржується;
5) у чому полягає незаконність і (або) необґрунтованість рішення або ухвали (неповнота встановлення обставин, які мають значення для справи, та (або) неправильність установлення обставин, які мають значення для справи, внаслідок необґрунтованої відмови у прийнятті доказів, неправильного їх дослідження чи оцінки, неподання доказів з поважних причин та (або) неправильне визначення відповідно до встановлених судом обставин правовідносин тощо);
6) нові обставини, що підлягають встановленню, докази, які підлягають дослідженню чи оцінці, обґрунтування поважності причин неподання доказів до суду першої інстанції, заперечення проти доказів, використаних судом першої інстанції;
7) клопотання особи, яка подала скаргу;
8) дата отримання копії судового рішення суду першої інстанції, що оскаржується;
9) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Відповідно до ч. 3 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються:
1) довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо скарга подана представником і в справі немає підтвердження його повноважень;
2) докази сплати судового збору;
3) докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі;
4) докази, що підтверджують дату отримання копії оскаржуваного судового рішення суду першої інстанції, за наявності.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду (ч. 2 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України).
В даному випадку повний текст оскаржуваного рішення Господарського суду Одеської області від 19.08.2020 року у справі № 916/692/20 було складено та підписано 21.08.2020 року, тобто останнім днем для звернення до суду апеляційної інстанції було 10.09.2020 року.
Апеляційна скарга Дочірнього житлово-експлуатаційного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю Будпроект , м. Одеса на рішення Господарського суду Одеської області від 19.08.2020 року у справі № 916/692/20 була подана безпосередньо до Господарського суду Одеської області 06.10.2020 року, що вбачається зі штемпелю суду, тобто, з пропуском, передбаченого чинним процесуальним кодексом України строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції.
При цьому, разом з апеляційною скаргою, скаржником до суду апеляційної інстанції було подано клопотання, в якому Дочірнє житлово-експлуатаційне підприємство товариства з обмеженою відповідальністю Будпроект , м. Одеса просить суд поновити строк на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Одеської області від 19.08.2020 року у справі № 916/692/20.
Клопотання мотивовано тим, що скаржник повний текст оскаржуваного рішення отримав поштою лише 25.09.2020 року, оскільки директор та головний бухгалтер скаржника в період з 01.09.2020 року по 24.09.2020 року перебували у щорічній відпустці. На підтвердження вказаних обставин скаржником додано копію поштового конверту, в якому оскаржуване рішення надійшло на адресу скаржника та наказ про відпустки.
Підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали, викладені в зазначеному клопотанні судом апеляційної інстанції визнаються необґрунтованими та неповажними, оскільки, як вбачається з наявного у матеріалах справи поштового повідомлення (т. 2 а.с. 80) Дочірнє житлово-експлуатаційне підприємство товариства з обмеженою відповідальністю Будпроект , м. Одеса копію оскаржуваного рішення суду першої інстанції отримало 29.08.2020 року (вказане підтверджується і відомостями сайту Укрпошти щодо відстеження поштового відправлення за № 6511912582163), а не 25.09.2020 року, як про те зазначає скаржник, при цьому належних доказів отримання рішення саме в цей день до клопотання скаржником не додано.
Згідно з ч. 3 ст. 260 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених ст. 256 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції із заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.
З врахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що скаржником не виконано вимоги ч. 2, 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України і це відповідно до вимог ст. 260 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. 174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Апеляційну скаргу Дочірнього житлово-експлуатаційного підприємства товариства з обмеженою відповідальністю Будпроект , м. Одеса на рішення Господарського суду Одеської області від 19.08.2020 року у справі № 916/692/20 на 10 аркушах - залишити без руху.
2. Дочірньому житлово-експлуатаційному підприємству товариства з обмеженою відповідальністю Будпроект , м. Одеса усунути встановлені при поданні апеляційної скарги недоліки: надати обґрунтоване клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, де вказати підстави для поновлення цього строку, протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
3. Роз`яснити Дочірньому житлово-експлуатаційному підприємству товариства з обмеженою відповідальністю Будпроект , м. Одеса, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга вважається неподаною та повертається скаржнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Г.І. Діброва Судді Н.М. Принцевська Г.П. Разюк
Суд | Південно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 12.10.2020 |
Оприлюднено | 15.10.2020 |
Номер документу | 92170221 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Південно-західний апеляційний господарський суд
Діброва Г.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні