ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРCОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Театральна,18, м. Херсон, 73000,
тел./0552/26-47-84, 49-31-78, факс 49-31-78, веб сторінка: ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
13 жовтня 2020 року Справа № 923/14/20
Господарський суд Херсонської області у складі судді Нікітенка С.В. розглянувши заяву ТОВ "Сільськогосподарське підприємство "Басматі" про залишення заяви про скасування судового наказу без розгляду та повернення сплаченого судового збору, у справі
за позовом: Приморського управління водного господарства, м. Гола Пристань Херсонської області, код ЄДРПОУ 03562299,
про стягнення 199477,69 грн.
Без виклику сторін.
в с т а н о в и в:
Приморське управління водного господарства звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовною заявою про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Сільськогосподарське підприємство "Басматі" 199477,69 грн. заборгованості, з якої: 190613,00 грн. - основна заборгованість та 8864,69 грн. - пеня.
Рішенням Господарського суду Херсонської області від 10 березня 2020 року позовні вимоги позивача задоволено у повному обсязі та стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство Басматі на користь Приморського управління водного господарства заборгованість за договором про надання послуг, пов`язаних з забором води для поливу сільськогосподарських культур №32 від 23.05.2019 станом на 15.10.2019 р. в сумі 190613,00 грн., суму пені у розмірі 8864,69 грн. та суму судових витрат по сплаті судового збору у розмірі 2992,16 грн.
06 жовтня 2020 року на адресу суду від відповідача справі надійшла заява про скасування судового наказу, з посиланням на ст.ст. 157,158 ГПК України.
12 жовтня 2020 року від ТОВ "Сільськогосподарське підприємство "Басматі" надійшла заява про залишення заяви про скасування судового наказу без розгляду та повернення сплаченого судового збору.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 42 ГПК України, учасники справи мають право подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
За приписами ст. 169 ГПК України, при розгляді справи судом, учасники справи викладають свої вимоги, заперечення, аргументи, пояснення, міркування щодо процесуальних питань у заявах та клопотаннях, а також запереченнях проти заяв і клопотань. Заяви, клопотання і заперечення подаються в письмовій або усній формі. У випадках, визначених цим Кодексом, або на вимогу суду заяви і клопотання подаються тільки в письмовій формі. Заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Так, згідно ч.1 ст. 14 Господарського процесуального кодексу України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у господарських справах не є обов`язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд. Таке право мають також особи, в інтересах яких заявлено вимоги, за винятком тих осіб, які не мають процесуальної дієздатності.
У відповідності до ч. 10 ст. 11 ГПК України якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).
Таким чином, в зв`язку з відсутністю в ГПК України процесуальних норм, які б регулювали питання залишення саме заяви про скасування судового наказу у справі без розгляду, тому суд в даному випадку застосовує аналогію права.
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач до початку розгляду справи по суті подав заяву про залишення позову без розгляду.
Положення цієї норми, відповідно до принципу диспозитивності, передбачають право позивача на власний розсуд вирішувати питання щодо необхідності залишення позову без розгляду.
Отже підстави для відмови у залишенні позову без розгляду, а в даному випадку заяви про скасування судового наказу, законодавством не передбачені, оскільки подання заяви про залишення позову (заяви) без розгляду є безумовним правом особи, яка звернулася до суду із позовом (заявою).
Таким чином, оскільки дії заявника не суперечать закону і не порушують прав та інтересів інших осіб, заява про залишення без розгляду заяви про скасування наказу подана у письмовій формі та підписана повноважним представником відповідача, суд вважає за можливе задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ТОВ "Сільськогосподарське підприємство "Басматі" про залишення заяви про скасування судового наказу без розгляду.
Щодо клопотання про розгляд питання про повернення судового збору, то суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначається Законом України Про судовий збір .
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір передбачено, що сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду, зокрема, у разі повернення заяви або скарги.
Частиною 5 статті 7 Закону України Про судовий збір визначено, що повернення сплаченої суми судового збору здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади із забезпечення реалізації державної фінансової політики.
Відповідно до пункту 5 Порядку повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України №787 від 03.09.2013, передбачено, що повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету податків, зборів, пені, платежів та інших доходів бюджетів здійснюється за поданням (висновком) органів, що контролюють справляння надходжень бюджету, а при поверненні судового збору (крім помилково зарахованого) - за судовим рішенням, яке набрало законної сили.
Подання подається платником разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ, або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
У разі повернення судового збору (крім помилково зарахованого) до органу Казначейства подається копія судового рішення, засвідчена належним чином.
Копія судового рішення, засвідчена належним чином, подається платником до органу Казначейства разом з його заявою про повернення коштів з бюджету та оригіналом або копією документа на переказ або паперовою копією електронного розрахункового документа, які підтверджують перерахування коштів до бюджету.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про повернення Товариству з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство Басматі з Державного бюджету України сплаченого судового збору в розмірі 105,10 грн., згідно платіжного доручення № 450 від 28.09.2020.
Керуючись ч. 2 ст. 123 Господарського процесуального кодексу України, п. 4 ч. 1 ст. 7 Закону України Про судовий збір , суд -
п о с т а н о в и в :
1. Задовольнити заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство Басматі про залишення заяви про скасування судового наказу без розгляду.
2. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство Басматі про скасування судового наказу ( вх. №7503/20 від 06.10.2020) залишити без розгляду.
3. Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю Сільськогосподарське підприємство Басматі (код ЄДРПОУ 35869851) з Державного бюджету України судовий збір у розмірі 105,10 грн., сплачений згідно платіжного доручення № 450 від 28.09.2020.
Ухвала набирає законної сили у відповідності до частини 2 статті 235 ГПК України з моменту її підписання.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга у відповідності до частини 1 статті 256 ГПК України протягом десяти днів з дня її підписання
Ухвалу підписано 13.10.2020.
Суддя С.В. Нікітенко
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2020 |
Оприлюднено | 16.10.2020 |
Номер документу | 92193956 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Нікітенко С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні