номер провадження справи 17/45/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ДОДАТКОВЕ РІШЕННЯ
19.10.2020 Справа № 908/889/20
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя господарського суду Запорізької області Колодій Н.А.
за позовною заявою: товариства з обмеженою відповідальністю "Біохімінвест", 22400, Вінницька обл., м. Калинівка, вул. В. Нестерчука
до відповідача: товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "МФК", 69123, м. Запоріжжя, бул. Будівельників, буд. 23, кв. 75
про стягнення 500 000,00 грн.
Без виклику сторін
В С Т А Н О В И В:
01 жовтня 2020 господарським судом Запорізької області винесено рішення, яким позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю "Біохімінвест" задоволено. Стягнуто з товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "МФК" 500 000,00 грн. заборгованості за не виконання зобов`язань за договором зворотної безвідсоткової фінансової допомоги № 160518-Д від 16.05.18.
12.10.2020 на адресу суду від товариства з обмеженою відповідальністю "Біохімінвест" надійшла заява про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "МФК" судових витрат на правничу допомогу в розмірі 9000,00грн. при розгляді позовної заяви у справі № 908/889/20.
Відповідно до витягу з протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 12.10.2020, згідно Положення про автоматизовану систему документообігу суду, враховуючи перебування у відпустці судді Корсуна В.Л., для розгляду клопотання про ухвалення додаткового рішення щодо стягнення судових витрат на правничу допомогу в розмірі 9000,00грн. при розгляді позовної заяви у справі № 908/889/20, передано на розгляд судді Колодій Н.А.
Розглянувши матеріали зазначеної заяви, господарський суд дійшов висновку про її задоволення виходячи з наступного:
Приписами пункту 3 частини 1 статті 244 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що суд, що ухвалив рішення, може за заявою учасників справи чи з власної ініціативи ухвалити додаткове рішення, якщо судом не вирішено питання про судові витрати.
Частиною 2 статті 244 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що заяву про ухвалення додаткового рішення може бути подано до закінчення строку на виконання рішення.
Положеннями частини 3 статті 244 Господарського процесуального кодексу України , зокрема, визначено, що додаткове судове рішення ухвалюється в тому самому порядку, що й судове рішення.
Відповідно до статті 123 ГПК України , судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать витрати: 1) на професійну правничу допомогу; 2) пов`язані із залученням свідків, спеціалістів, перекладачів, експертів та проведенням експертизи; 3) пов`язані з витребуванням доказів, проведенням огляду доказів за їх місцезнаходженням, забезпеченням доказів; 4) пов`язані з вчиненням інших процесуальних дій, необхідних для розгляду справи або підготовки до її розгляду.
Відповідно до частини 1, 2 ч. 2 статті 126 ГПК України , витрати, пов`язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави. За результатами розгляду справи витрати на професійну правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом із іншими судовими витратами. Для цілей розподілу судових витрат:
1) розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката, в тому числі гонорару адвоката за представництво в суді та іншу професійну правничу допомогу, пов`язану зі справою, включаючи підготовку до її розгляду, збір доказів тощо, а також вартість послуг помічника адвоката, визначається згідно з умовами договору про надання правничої допомоги та на підставі відповідних доказів щодо обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості, що сплачена або підлягає сплаті відповідною стороною або третьою особою;
2) розмір суми, що підлягає сплаті в порядку компенсації витрат адвоката, необхідних для надання правничої допомоги, встановлюється згідно з умовами договору про надання правничої допомоги на підставі відповідних доказів, які підтверджують здійснення відповідних витрат.
Для визначення розміру витрат на професійну правничу допомогу з метою розподілу судових витрат учасник справи подає детальний опис робіт (наданих послуг), виконаних адвокатом, та здійснених ним витрат, необхідних для надання правничої допомоги (ч. 3 ст. 126 ГПК України ).
Розмір витрат на оплату послуг адвоката має бути співмірним із: складністю справи та виконаних адвокатом робіт (наданих послуг); часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг); обсягом наданих адвокатом послуг та виконаних робіт; ціною позову та (або) значенням справи для сторони, в тому числі впливом вирішення справи на репутацію сторони або публічним інтересом до справи (п. 4 ст. 126 ГПК України ).
Положеннями частини 8 статті 129 Господарського процесуального кодексу України визначено, що розмір судових витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду, за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.
Пунктом 1 частини 1 статті 1 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" визначено, що адвокат - це фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені цим Законом.
Зі змісту ст. і ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Відповідно до ст. 30 Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність гонорар є формою винагороди адвоката за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту. Порядок обчислення гонорару (фіксований розмір, погодинна оплата), підстави для зміни розміру гонорару, порядок його сплати, умови повернення тощо визначаються в договорі про надання правової допомоги. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація і досвід адвоката, фінансовий стан клієнта та інші істотні обставини. Гонорар має бути розумним та враховувати витрачений адвокатом час.
Витрати на надану професійну правничу допомогу у разі підтвердження обсягу наданих послуг і виконаних робіт та їх вартості підлягають розподілу за результатами розгляду справи незалежно від того чи їх уже фактично сплачено стороною/третьою особою чи тільки має бути сплачено. (Висновок Об`єднаної палати Верховного Суду у складі суддів Касаційного господарського суду в абз. З п. 6.5. постанови від 03 жовтня 2019 року по справі № 922/445/19).
В рішенні господарського суду Запорізької області від 01 жовтня 2020 зазначено, що 29.09.20 до суду надійшов від позивача попередній (орієнтовний) розрахунок суми витрат, які позивач поніс та очікує понести у зв`язку із розглядом справи, а саме: 7 500,00 грн. - оплата судового збору та 6 000,00грн. - оплата на правову допомогу. Крім того, представник позивача зазначає, що позивач планує понести інші витрати у зв`язку із розглядом справи у розмірі 6 000,00 грн. В судовому засіданні 01.10.20 судом прийнято до розгляду попередній (орієнтовний) розрахунок суми витрат, які позивач поніс та очікує понести у зв`язку із розглядом справи № 908/889/20.
З метою отримання правової допомоги щодо ведення справи, Позивачам - ТОВ Біохімінвест укладено договір про надання адвокатських послуг № 39-сз/г-20 від 13.07.2020 за яким правову допомогу при розгляді справи Цимбал А.А. отримала плату за участь у судових засіданнях в розмірі 9000,00 грн.
В підтвердження витрат на послуги адвоката в сумі 6000 грн., позивачем додано до матеріалів справи розрахунок понесених витрат від 03.09.2020; копію акту виконаних робіт від 03.09.2020; копію рахунку-фактури № 39сз/г-20 від 03.09.2020.
В підтвердження витрат на послуги адвоката в сумі 3000,00 грн., позивачем додано до матеріалів клопотання про ухвалення додаткового рішення про відшкодування витрат на правничу допомогу копію акту виконаних робіт від 01.10.2020, копію рахунку-фактури № 3 9сз/г-20 від 01.10.2020, копію угоди № 39-сз/г-20.
Надані позивачу фактичні юридичні послуги адвоката у суді першої інстанції у розмірі - 9000 грн. 00 коп. не перевищують раніше визначений попередній розрахунок.
Розмір витрат на правничу допомогу є співмірним із складністю справи та виконаним адвокатом робіт (наданих послуг), а також часом, витраченим адвокатом на виконання відповідних робіт (надання послуг) та обсягом наданих адвокатом послуг.
Відповідно до ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Беручи до уваги вищевикладене, зважаючи на зазначені положення чинного законодавства, враховуючи принцип диспозитивності та змагальності, співмірність і розумність заявлених витрат, доведеність вимог позивача щодо стягнення з відповідача витрат на професійну правничу допомогу адвоката, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви позивача та ухвалення додаткового рішення та стягнення з відповідача на користь позивача 9000 грн. 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу, враховуючи обґрунтованість і доведеність вимог щодо стягнення відповідних судових витрат.
Керуючись ст. ст. 123 , 126 129 , 232 , 233 , 235 , 240 , 244 ГПК України , суд
ВИРІШИВ
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Біохімінвест" про ухвалення додаткового рішення у справі №908/889/20 про стягнення витрат на правничу допомогу задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробниче підприємство "МФК" (69123, м. Запоріжжя, бул. Будівельників, буд. 23, кв. 75, код ЄДРПОУ 42012631) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Біохімінвест" (22400, Вінницька область, м. Калинівка, вул. В. Нестерчука, код ЄДРПОУ 35165147) 9000 (дев`ять тисяч) грн. 00 коп. витрат на професійну правничу допомогу. Видати наказ.
Додаткове рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення до Центрального апеляційного господарського суду через господарський суд Запорізької області, а у разі проголошення вступної та резолютивної частини рішення суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Дата складання повного тексту додаткового рішення 19.10.2020.
Суддя Н.А. Колодій
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 19.10.2020 |
Оприлюднено | 19.10.2020 |
Номер документу | 92255298 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Колодій Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні