Ухвала
від 15.10.2020 по справі 279/5071/20
КОРОСТЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

279/5071/20 1-кс/279/843/20

У Х В А Л А

іменем України

15 жовтня 2020 року м. Коростень Житомирської області

Слідчий суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 , з секретарем ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 по кримінальному провадженню №12020060060000799 від 01.10.2020 року за ст.246 ч.1 КК України, про проведення обшуку володіння особи,

В С Т А Н О В И В:

Слідчий Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області звернувся з клопотанням про проведення огляду житла та володіння особи по кримінальному провадженню №12020060060000799 від 01.10.2020 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст.246 ч.1 КК України, в якому вказав, що працівниками Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області на території Коростенського та Олевського районів Житомирської області виявлено факти здійснення невідомими особами господарської діяльності з переробки деревини шляхом розпилювання на пилорамах та випалювання з деревини деревного вугілля із використанням спеціально пристосованого обладнання. При візуальному огляді суміжної території до вищезазначеного спеціалізованого обладнання було виявлено лісопродукцію, яка не маркована відповідними бирками, що може свідчити про незаконну порубку та зберігання такої деревини.

По даному факту 01 жовтня 2020 року СВ Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області були внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12020060060000799 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.246 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що в ході виконання вимог доручення начальника ГУНП в Житомирській області №302/105/01/25-2020 від 24.09.2020 року та начальника Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області №279 від 28.09.2020 року на території Олевського району за адресою: с.Лопатичі, вул.Зарічна, 59, виявлено факти незаконного здійснення господарської діяльності з переробки деревини як шляхом випалювання дерев`яного вугілля, так і розпилювання на пилорамах. На вказаній земельній ділянці знаходяться більше 10 «бочок» пристосованих для випалювання дерев`яного вугілля, частина яких були в працюючому стані, а саме здійснювали процес випалювання дерев`яного вугілля. В ході візуального спостереження за проведенням вищевказаної господарської діяльності були помічені факти доставки лісо продукції, яку використовують для випалювання дерев`яного вугілля, а також розпилювання, яка не була маркована відповідними бирками, що може свідчити про можливе кримінальне походження даної деревини.

Також, в ході досудового розслідування було встановлено та опитано в якості свідків осіб, які, крім іншого, підтвердили той факт, що на вищевказану територію, де розміщене обладнання, пристосоване для переробки деревини, періодично завозиться на обробку деревина, походження якої невідоме.

Враховуючи викладене, в ході досудового розслідування встановлено достатні відомості та здобуто фактичні дані, які дають підстави вважати, що на території Олевського району Житомирської області, за адресою: АДРЕСА_1 , невстановленими особами здійснюється господарська діяльність, пов`язана з переробкою деревини, яка в свою чергу може бути об`єктом протиправних посягань та здобута в протиправний спосіб.

У зв`язку з вищевикладеним існує обґрунтована необхідність проведення обшуку за місцем виявлення незаконного здійснення господарської діяльності з переробки деревини, а саме на території Олевського району за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 227480444 від 09.10.2020 об`єкти нерухомого майна, розташовані за адресою: АДРЕСА_1 , на праві власності належать ОСОБА_4 , ІПН НОМЕР_1 .

Вказані у клопотанні речі, а саме лісопродукція, є об`єктом кримінально протиправних посягань і містять відомості, які можуть бути використані як доказ фактів та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.

Крім цього, вказані речі неможливо отримати органом досудового розслідування у добровільному порядку шляхом витребування речей відповідно до частини другої статті 93 КПК України, або за допомогою інших слідчих дій, передбачених КПК України, оскільки у такому разі є ризик того, що особи, які можливо причетні до вказаного кримінального правопорушення, отримавши запит в порядку ст. 93 КПК України відмовляться надати речі, а після можуть їх перемістити, приховати або знищити.

Після їх відшукання та вилучення вказані речі будуть визнані речовими доказами по справі та будуть використані для проведення відповідних експертиз, зокрема товарознавчої - для встановлення розміру збитків, заподіяних внаслідок кримінального правопорушення та ін.

Враховуючи вище викладене, існують достатні відомості, що вказують на можливість досягнення мети обшуку, а саме виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь протиправної діяльності, майна яке здобуте в результаті вчиненого злочину.

За встановлених обставин обшук є найбільш доцільним та ефективним способом відшукання та вилучення речей, які мають значення для досудового розслідування, а також заходом, пропорційним втручанню в особисте і сімейне життя особи.

Клопотав про надання дозволу на проведення обшуку на території земельної ділянки, будівель та споруд, а також об`єктів недобудови, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , які відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно № 227480444 від 09.10.2020 на праві власності належать ОСОБА_4 , з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукання предметів та документів, які мають значення та можуть бути використані, як доказ у вказаному кримінальному провадженні, зокрема лісо продукції, обладнання для переробки лісо продукції, транспортних засобів, машин та механізмів, які використовуються для протиправної діяльності.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, пояснив, що по провадженню проводиться досудове розслідування і отримання доказаної інформації можливо лише шляхом проведення обшуку, оскільки інші слідчі дії та заходи забезпечення провадження, в тому числі і тимчасовий доступ до речей і документів, не дають необхідних результатів.

Вислухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, встановлено наступне:

Відповідно до ч.1ст.234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Обшук володіння особи в межах кримінального провадження може бути проведений лише за ухвалою слідчого судді. Офісні приміщення юридичних осіб, їх філій згідно з практикою ЄСПЛ вжите у п.1 ст.8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод поняття «житло» охоплює не лище житло фізичних осіб, воно може поширюватись на офісні приміщення, які належать фізичним особам, а також офіси юридичних осіб, їх філії та інші приміщення (рішення ЄСПЛ у справах «Нємєц проти Німеччини» від 16.12.1992 року, «Бук проти Німеччини» від 28.04.2005 р.).

Внесене клопотання відповідає вимогам ст.234 КПК України.

Принцип непорушності права приватної власності закріплено Конституцією України (ст.41) та ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. Відповідно до ст.8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04 листопада 1950 року кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатися у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.

Статтею 234 КПК України передбачено, що обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Збирання доказів, в тому числі і речових, відбувається через інститут слідчих дій (зокрема, вилучення в ході огляду).

Згідно ст.234,ч.5 КПК України слідчий суддя відмовляє в задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: 1) було вчинено кримінальне правопорушення; 2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; 3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; 4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться в зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Обшук- це процесуальна дія, спрямована на огляд приміщень, житла з метою виявлення доказів, а також предметів, заборонених до вільного обігу.

Відповідно до відомостей, які внесені до ЄРДР за №12020060060000799 від 01.10.2020 року, предметом досудового розслідування є встановлення здійснення невідомими особами на території Коростенського та Олевського районів господарської діяльності з переробки деревини шляхом розпилювання на пилорамах та випалювання з деревини дерев`яного вугілля із використанням спеціально пристосованого обладнання.

В ході розслідування встановлено, що така діяльність здійснюється на території земельної ділянки, будівель та споруд, недобудови, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , які належать ОСОБА_4 , тому з метою відшукання лісопродукції, обладнання для переробки лісопродукції, транспортних засобів, машин та механізмів, які використовуються для переробки деревини шляхом випалювання деревного вугілля, доцільним є проведення обшуку вказаного володіння.

Знаходження відшукуваного майна у вказаному володінні підтверджено доданими до клопотання матеріалами.

За таких обставин, клопотання є обгрунтованим та підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 234, 235 КПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчим СВ Коростенського ВП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 дозвіл на проведення обшуку на території земельної ділянки, будівель та споруд, об`єктів недобудови, розташованих за адресою: АДРЕСА_1 , які належать ОСОБА_4 , з метою відшукання лісопродукції, обладнання для переробки лісопродукції, транспортних засобів, машин та механізмів, які використовуються для переробки деревини шляхом випалювання деревного вугілля.

Строк дії ухвали становить один місяць з дня її постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Копія згідно оригіналу

СудКоростенський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення15.10.2020
Оприлюднено13.02.2023
Номер документу92260974
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення обшуку житла чи іншого володіння особи

Судовий реєстр по справі —279/5071/20

Ухвала від 28.12.2020

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Бережна С. В.

Ухвала від 28.12.2020

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Бережна С. В.

Ухвала від 28.12.2020

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Бережна С. В.

Ухвала від 17.11.2020

Кримінальне

Житомирський апеляційний суд

Бережна С. В.

Ухвала від 06.11.2020

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Шульга О. М.

Ухвала від 15.10.2020

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 15.10.2020

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 15.10.2020

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

Ухвала від 15.10.2020

Кримінальне

Коростенський міськрайонний суд Житомирської області

Волкова Н. Я.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні