ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"27" жовтня 2020 р. м. Черкаси справа № 925/1165/20
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Чевгуза О.В., з секретарем судового засідання Брус Л.П., за участю представників:
від позивача: Рева С.В. - адвокат,
від відповідача: представник не з`явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Господарського суду Черкаської області у місті Черкаси у порядку спрощеного позовного провадження справу за позовом
Товариства з обмеженою відповідальністю ІНДРАФТ , м. Черкаси
до Приватного підприємства Фабрикант-М , м. Черкаси
про стягнення 61 442,20 грн,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю ІНДРАФТ (пров. Хоменка, 6, м. Черкаси, 18000, код ЄДРПОУ 21376011) звернулось до Господарського суду Черкаської області з позовом до Приватного підприємства Фабрикант-М (вул. Смілянська, 23, оф.57, м. Черкаси, 18007, код ЄДРПОУ 39051487) про стягнення 61 442,20 грн заборгованості за укладеним між сторонами договором поставки від 13 грудня 2019 року № 13\12-19 та понесених судових витрат.
В обґрунтування позовних вимог позивач вказав на неналежне (несвоєчасне) виконання відповідачем грошових зобов`язань за укладеним між сторонами договором поставки.
Ухвалою від 11 вересня 2020 року Господарський суд Черкаської області прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження у справі; задовольнив клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю ІНДРАФТ про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження; справу вирішив розглядати за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням сторін; розгляд справи по суті призначив у судовому засіданні на 27 жовтня 2020 року; сторонам надана можливість реалізувати свої процесуальні права та обов`язки.
Сторони були належним чином повідомлені господарським судом про дату, час і місце судового засідання (а.с. 27-31).
Частиною першою статті 252 Господарського процесуального кодексу України (також по тексту - ГПК України) передбачено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.
09 жовтня 2020 року до Господарського суду Черкаської області надійшов зустрічний позов Приватного підприємства Фабрикант-М до Товариства з обмеженою відповідальністю ІНДРАФТ про стягнення 1 208,70 грн пені за прострочення поставки товару за договором поставки від 13 грудня 2019 року № 13\12-19 та понесених судових витрат.
У зустрічній позовній заяві наведений попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, до яких позивач включив витрати по сплаті судового збору та витрати на професійну правничу допомогу адвоката, та міститься клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
26 жовтня 2020 року до Господарського суду Черкаської області надійшов відзив на зустрічний позов від Товариства з обмеженою відповідальністю ІНДРАФТ , у якому керівник товариства просить на підставі п. 5 ст. 126 ГПК України зменшити розмір витрат на професійну правничу допомогу адвоката.
27 жовтня 2020 року від представника Приватного підприємства Фабрикант-М надійшла заява про відкладення розгляду справи та участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою програмного забезпечення EasyCon .
У судовому засіданні, яке відбулося 27.10.2020, представник позивача за первісним позовом не заперечував проти прийняття до розгляду зустрічної позовної заяви.
Заслухавши доводи і пояснення представник позивача за первісним позовом, дослідивши наявні у справі докази, суд зазначає таке.
Згідно з ч. 8 ст. 252 ГПК України при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Згідно з ст. 180 ГПК України
1. Відповідач має право пред`явити зустрічний позов у строк для подання відзиву.
2. Зустрічний позов приймається до спільного розгляду з первісним позовом, якщо обидва позови взаємопов`язані і спільний їх розгляд є доцільним, зокрема, коли вони виникають з одних правовідносин або коли задоволення зустрічного позову може виключити повністю або частково задоволення первісного позову.
3. Вимоги за зустрічним позовом ухвалою суду об`єднуються в одне провадження з первісним позовом.
4. Зустрічна позовна заява, яка подається з додержанням загальних правил пред`явлення позову, повинна відповідати вимогам статей 162, 164, 172, 173 цього Кодексу.
5. До зустрічної позовної заяви, поданої з порушенням вимог, встановлених частиною четвертою цієї статті, застосовуються положення статті 174 цього Кодексу.
6. Зустрічна позовна заява, подана з порушенням вимог частин першої та другої цієї статті, ухвалою суду повертається заявнику. Копія зустрічної позовної заяви долучається до матеріалів справи.
7. У випадку подання зустрічного позову у справі, яка розглядається за правилами спрощеного позовного провадження, суд постановляє ухвалу про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Зустрічний позов Приватного підприємства Фабрикант-М поданий у встановлений для подання відзиву строк, є взаємопов`язаний з первісним позовом, спільний розгляд первісного і зустрічного позовів є доцільним, оскільки вони виникли із одних правовідносин.
Зустрічний позов поданий з додержанням загальних правил пред`явлення позову і він відповідає вимогам статей 162, 164, 172, 173 Господарського процесуального кодексу України.
Отже підстави для залишення зустрічного позову без руху або для повернення його заявнику відсутні.
За таких обставин відповідно до статті 180 Господарського процесуального кодексу України зустрічний позов Приватного підприємства Фабрикант-М належить прийняти для спільного розгляду з первісним позовом, вимоги за зустрічним позовом об`єднати в одне провадження з первісним позовом у справі № 925/1165/20 і перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Згідно з положеннями ст. 181 ГПК України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.
Щодо заяви Приватного підприємства Фабрикант-М про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.
Частиною четвертою статті 197 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону України від 30.03.2020 № 540-ІХ передбачено право учасника справи під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщенні суду з використанням власних технічних засобів.
Подана представником Приватного підприємства Фабрикант-М адвокатом Соколом О.Ю. заява від 26.10.2020 про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами суду з використанням власних технічних засобів відповідає вимогам чинного законодавства України, тому підлягає задоволенню.
Керуючись статтями 176, 180, 197, 252, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Черкаської області
УХВАЛИВ:
Прийняти зустрічний позов Приватного підприємства Фабрикант-М для спільного розгляду з первісним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю ІНДРАФТ і об`єднати вимоги за зустрічним позовом в одне провадження з первісним позовом у справі № 925/1165/20.
Перейти до розгляду справи за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 11 годин 00 хвилин 16 листопада 2020 року. Засідання провести в приміщенні Господарського суду Черкаської області м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, зал судових засідань 217, тел. канцелярії 31-21-49.
Викликати у підготовче засідання представників сторін, яким мати при собі документи, які підтверджують їх повноваження на представництво сторін та особу (довіреність, паспорт).
Роз`яснити сторонам про їх обов`язок повідомляти суд про причини неявки у підготовче засідання і, що у разі їх неявки наступають наслідки передбачені статтями 183, 202 Господарського процесуального кодексу України.
Встановити Приватному підприємству Фабрикант-М строк для подання відзиву на первісний позов у відповідності з вимогами статей 165, 178 Господарського процесуального кодексу України з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство - протягом п`ятнадцяти днів з дня одержання цієї ухвали.
Заяву представника Приватного підприємства Фабрикант-М адвоката Сокола О.Ю. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів задовольнити.
Забезпечити проведення судового засідання призначеного на 11 годин 00 хвилин 16 листопада 2020 року для Приватного підприємства Фабрикант-М в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням його власних технічних засобів
Повідомити учасникам справи веб-адресу сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою вони можуть отримати інформацію по справі, що розглядається, - сourt.gov.ua/fair/.
Ухвала набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 235 Господарського процесуального кодексу України і не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Чевгуз
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2020 |
Оприлюднено | 29.10.2020 |
Номер документу | 92471440 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Чевгуз О.В
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні