Справа № 308/11255/19
1-кс/308/4378/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 жовтня 2020 року м. Ужгород
Слідчий суддяУжгородського міськрайонногосуду Закарпатськоїобласті ОСОБА_1 ,за участюсекретаря судовогозасідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання начальна відділу розсування особливо тяжких злочинів СУ ГНП в Закарпатській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором відділу Закарпатської обласної прокуратури ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019070000000099 від 18.04.2019,-
В С Т А Н О В И В:
18.04.2019 прокуратурою Закарпатській області розпочато досудове розслідування за фактом незаконної приватизації комунального майна Ужгородської міської ради, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.233 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019070000000099.
З внесеного слідчим клопотання та доданих до нього матеріалів слідує, що службові особи Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради шляхом заниження вартості та підробки приватизаційних документів незаконно приватизували ряд об`єктів комунального майна.
Так, 06.04.2018 Ужгородською міською радою прийнято рішення № 1038, яким передбачено приватизацію котельні площею 296, 1 кв.м. по АДРЕСА_1 , на користь ФОП ОСОБА_5 .
Відповідно до відомостей реєстру речових прав на нерухоме майно, 21.05.2018 між департаментом міського господарства та ОСОБА_5 укладеного договір купівлі-продажу вказаної котельні №801, та 29.05.2018 за вказаною особою зареєстровано право приватної власності на підставі акта прийому-передачі нерухомого майна від 29.05.2018. Через два дні, тобто 31.05.2018, ОСОБА_5 відчужила котельню на користь ОСОБА_6 .
Виходом на об`єкт встановлено, що такий в цілому перебуває в незадовільному стані, та крім встановлення нових метало пластикових вікон жодних інших видимих робіт з поліпшення майна не проводилось.
Аналогічно, 28.08.2018 Ужгородською міською радою прийнято рішення № 1210, яким передбачено приватизацію котельні площею 277, 2 кв. м. по АДРЕСА_2 , на користь ГО «Закарпатська молодіжна організація «Молодий Патріот» (код ЄДРПОУ 25450419, адреса - Ужгород, Православна набережна, 11). 21.01.2019 відбулась приватизація вказаного майна.
Виходом на об`єкт встановлено, що такий в цілому перебуває в незадовільному стані. На одну з внутрішніх стін поклеєно гіпсокартон, жодних інших видимих робіт з поліпшення майна не проводилось.
Опрацюванням відкритих баз даних встановлено, що в «зоні ризику» приватизації у подібний спосіб перебувають й інші об`єкти комунальної власності м. Ужгорода.
Так, у оренді ФОП ОСОБА_7 ( АДРЕСА_3 ) перебуває будівля котельні площею 166,8 кв.м. по АДРЕСА_4 . Рішення про приватизацію наразі не приймалось, однак виходом на об`єкт виявлено, що на приміщенні встановлені нові металопластикові вікна, що свідчить про те, що невід`ємні поліпшення «проведено» та об`єкт готується до приватизації.
Також, встановлено, що 18.05.2017 Ужгородською міською радою прийнято рішення про приватизацію будівлі літ. А площею 292,3 кв.м. по вулиці Руській, 38, в м.Ужгороді на користь ТОВ «Енівлад» (код 13586651, адреса - м. Ужгород, вул. Дружня, 9) шляхом викупу. Приміщення дотепер не приватизовані, водночас, факт прийняття рішення про приватизацію цих приміщень дає підстави вважати, що невід`ємні поліпшення на них вже здійснені. Однак, виходом на об`єкт встановлено, що такий перебуває у незадовільному стані, вікна та двері відсутні, будь-яких ознак ремонтних робіт не виявлено.
З метою встановлення розміру зменшення ринкової вартості Об`єктів приватизації, недоотримання місцевим бюджетом надходжень від його продажу, вибуття із постійного користування державного підприємства земельних ділянок, у ході проведення досудового розслідування у даному провадженні виникла необхідність у проведенні будівельно-технічних та оціночно-будівельних експертиз.
13.01.2020 у даному кримінальному провадженні призначено оціночно-будівельні експертизи, проведення якої доручено експертам Закарпатського відділення Львівського НДІСЕ.
Згідно листа Закарпатського відділення ЛНДІСЕ за №000027 від 03.02.2020 проведення будівельно-технічних експертизи фактично розпочнеться у жовтні 2021 року із завершенням в термін згідно із Інструкцією.
Крім цього, 23.09.2020 у даному кримінальному провадженні призначено три оціночно-буівельні експертизи об`єктів приватизації, проведення яких доручено судовим експертам Львівського НДІСЕ.
Слідчий вказує, що в ході досудового розслідування станом на теперішній час, враховуючи, що жодній особі не було повідомлено про підозру, виникає необхідність у проведенні ряду слідчих дій та у продовженні строку досудового розслідування.
Зазначає, що строк досудового розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.233 КК України, у даному кримінальному провадженні відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, закінчується 18 жовтня 2020 року. Однак на даному етапі досудового розслідування зібраних доказів не достатньо для повідомлення особам про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, яке вчинено.
З метою виконання завдань кримінального провадження, зокрема шляхом забезпечення повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, є обґрунтована необхідність у продовженні строку досудового розслідування, для проведення ряду слідчих та процесуальних дій, зокрема: отримати висновок за результатами проведення будівельно-технічних та оціночно-будівельних експертиз; за результатами проведення вказаних експертиз призначити і провести судову економічну експертизу з метою. Визначення розміру матеріальних збитків; повідомити про підозру особам, які причетні до вчинення даного кримінального правопорушення; провести інші процесуальні та слідчі дії, потреба у яких виникне у ході розслідування.
Посилається на те, що вказані слідчі та процесуальні дії неможливо було виконати раніше з об`єктивних причин, зокрема у зв`язку із необхідністю отримання експертиз, необхідністю проведення розшукових заходів із встановлення ряду осіб, що можуть бути допитані як свідки, та у зв`язку із особливою складністю кримінального провадження.
На підставі наведеного просить продовжити строк досудового розслідування кримінального провадження, розпочатого за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 233 КК України, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 18.04.2019 за № 42019070000000099, до шести місяців, тобто до 18 квітня 2021 року.
Слідчий в судове засідання не з`явився, хоча про час та місце розгляду клопотання був повідомлений. Подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі.
Дослідивши матеріали внесеного клопотання з додатками, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно дост.2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Згідно ч.1ст.28 КПК України, під час кримінального провадження кожна процесуальна дія або процесуальне рішення повинні бути виконані або прийняті в розумні строки.
Відповідно до ч.1ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Відповідно до ч.1ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений участині другійстатті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути продовжений неодноразово слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановленийпунктами 2і3частини четвертої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч.4 ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування може бути продовжений у порядку, передбаченомупараграфом 4глави 24 цього Кодексу. При цьому загальний строк досудового розслідування не може перевищувати:
1) одного місяця з дня повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального проступку у випадках, передбачених пунктами 1 і 2 частини третьої цієї статті;
2) шести місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні нетяжкого злочину;
3) дванадцяти місяців із дня повідомлення особі про підозру у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Як вбачається з матеріалів клопотання, ГУНП в Закарпатській області здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.233 КК України, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42018071030000036 від 18.04.2019.
Як встановлено в ході розгляду клопотання, у кримінальному провадженні №42018071030000036 строк досудового розслідування закінчується 18.10.2020, однак закінчити досудове розслідування до вказаного терміну не є можливим, оскільки у кримінальному провадженні необхідно отримати ряд слідчих та процесуальних дій, зокрема: отримати висновок за результатами проведення будівельно-технічних та оціночно-будівельних експертиз; за результатами проведення вказаних експертиз призначити і провести судову економічну експертизу з метою. Визначення розміру матеріальних збитків; повідомити про підозру особам, які причетні до вчинення даного кримінального правопорушення; провести інші процесуальні та слідчі дії, потреба у яких виникне у ході розслідування.
Враховуючи вказані слідчим обставини, які унеможливлюють закінчити досудове розслідування, складність кримінального провадження, яка обумовлена строками проведення слідчих та процесуальних дій в даному кримінальному провадженні, тяжкість вчиненого злочину, слідчий суддя вважає необхідним продовжити строк досудового розслідування в даному кримінальному провадженні на шість місяців, тобто до 18.04.2021 року який на думку слідчого судді, є об`єктивно необхідним та достатнім для виконання процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень в даному кримінальному провадженні та буде відповідати завданням кримінального провадження.
З огляду на вищезазначене, слідчий суддя доходить висновку, що внесене клопотання слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись статтями219,294,295-1 КПК України,слідчий суддя,-
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання задовольнити.
Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42018071030000036 від 18.04.2019 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.233 КК України продовжити до шести місяців, а саме до 18 квітня 2021 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 16.10.2020 |
Оприлюднено | 13.02.2023 |
Номер документу | 92497126 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про продовження строку досудового розслідування |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні