Справа №:754/7098/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"25" вересня 2020 р. м. Київ
Суддя Дніпровського районного суду м. Києва САВЛУК Т.В., вивчивши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю Тріумф Часу до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди завданої внаслідок вчинення злочину та встановлення нікчемності, та застосування наслідків нікчемності правочину,-
в с т а н о в и в:
17 вересня 2020 року до Дніпровського районного суду м. Києва за підсудністю з Деснянського районного суду м. Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Тріумф Часу до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди завданої внаслідок вчинення злочину та встановлення нікчемності, та застосування наслідків нікчемності правочину та 21 березня 2020 року вказану позовну заяву, у відповідності до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, було передано в провадження судді Савлук Т.В.
Кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. (ст. 4 Цивільного процесуального кодексу України)
Статтею 175 Цивільного процесуального кодексу України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути дотримані особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів шляхом пред`явлення позову до суду.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно п. п. 2, 6, 8, 9, 10 ч. 3 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи, підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 175 Цивільного процесуального кодексу України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до прохальної частини позовної заяви, Товариства з обмеженою відповідальністю Тріумф Часу пред`явило позов до ОСОБА_1 з вимогами: встановити нікчемність та застосувати наслідки недійсності нікчемного правочину, щодо фіктивного дарування ОСОБА_2 своїй донці - ОСОБА_1 квартири, за адресою АДРЕСА_1 , за договором дарування, № 4901, завіреного 28.12.2013 року, приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Соврас О.Ю.
Стягнути із Відповідача по позову - ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ) на користь ТОВ Тріумф Часу (ЄДРПОУ 30521150) наступні грошові суми:
-Суму спричиненої кримінальним злочином її померлим батьком ОСОБА_2 , та нею ОСОБА_1 , матеріальної шкоди у розмірі 1720320,00 грн.;
-Вартість експертного дослідження та надання висновку від ТОВ Агенція консалтингових послуг , про якість та оціночну вартість взірців нефриту у стані сировини від 01ю07.2019 року - 2750,00 грн.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір , судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єктів та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, регулюються положеннями Закону України Про судовий збір .
Платником судового збору виступає особа (фізична або юридична), яка звертається до суду. ( ст.2 Закону України Про судовий збір )
За подання позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою, сплачується судовий збір в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що за подання позовної заяви немайнового характеру , яка подана юридичною особою, сплачується судовий збір в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Так, майновий позов (позовна заява майнового характеру) - це вимога про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що підлягає грошовій оцінці. Тобто будь-який майновий спір має ціну, а категорію майнових спорів складають, зокрема, спори, пов`язані з підтвердженням прав на майно та грошові суми, на володіння майном і будь-які форми його використання на договірній чи позадоговірній основі. Під немайновим позовом слід розуміти вимогу про захист права або інтересу, об`єктом якої виступає благо, що не піддається грошовій оцінці.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються: позивачі - у справах про відшкодування матеріальних збитків, завданих внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Позивач вказує, що за фактом викрадення майна, яке було виявлено під час інвентаризації складу ТОВ ВС за адресою: м. Київ, вул. Магнітогорська, 1 було відкрите кримінальне провадження № 1201310030001258, однак постановою прокурора Київської місцевої прокуратури № 3 А. Кенюк від 12 грудня 2018 року дане кримінальне провадження було закрито у зв`язку зі смертю підозрюваного ОСОБА_3 .
Відповідно до статті 62 Конституції України, статті 6 конвенції особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
У частинах першій, другій та п`ятій статті 17 КПК України зазначено, що особа вважається невинуватою у вчиненні кримінального правопорушення і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено у порядку, передбаченому цим Кодексом, і встановлено обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили. Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість у вчиненні кримінального правопорушення і має бути виправданим, якщо сторона обвинувачення не доведе винуватість особи поза розумним сумнівом. Поводження з особою, вина якої у вчиненні кримінального правопорушення не встановлена обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили, має відповідати поводженню з невинуватою особою.
Аналогічна правова позиція міститься у постанові Верховного Суду України від 05 червня 2019 року у справі № 727/8388/17.
Враховуючи вище викладене, позивач не звільняється від сплати судового збору, а тому
відповідно до предмету позову позивачем пред`явлено одну вимогу немайнового характеру що зумовлює сплату судового збору за в розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб(2102,00грн.) та дві окремі вимоги майнового характеру, що зумовлює сплату судового збору за кожну позовну вимогу в розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2102,00+26288,55 грн.) та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Однак, при зверненні до суду, позивачем не надано оригінал платіжного документу про сплату судового збору на суму 30492,55 гривень, що не може слугувати належним доказом сплати судового збору, та зумовлює вирішення питання про надання позивачу строку для усунення недоліків для надання доказів сплати судового збору додатково.
На виконання ухвали суду позивач має надати оригінал платіжного документу про сплату судового збору в розмірі 2102,00+2102,00+26288,55 грн. за кожну немайнову та майнову позовну вимогу, а всього - 30492,55 грн.
Додатково роз`яснюю, що при зверненні з позовом до Дніпровського районного суду міста Києва судовий збір сплачується за наступними реквізитами: отримувач коштів: УК у Дніпровському районі м. Києва, Код отримувача (код ЄДРПОУ): 38012871, банк отримувача Державне Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA988999980000031212206026005, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Згідно із ч.5 ст.177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
До заяви про визнання акта чи договору недійсним додається також копія (або оригінал) оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребовування.
Позивачу слід надати копію оспорюваного договору дарування № 4901 засвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Соврас О.Ю. виданого 28 грудня 2013 року.
Відповідно до ч.1 ст. 185 Цивільного процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд приходить до висновку, про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху та надати строк позивачу для усунення зазначених в ухвалі недоліків, оскільки позовна заява не відповідає вимогам процесуального закону.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 4, 175, 177, 185 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Тріумф Часу до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди завданої внаслідок вчинення злочину та встановлення нікчемності, та застосування наслідків нікчемності правочину, - залишити без руху .
Надати можливість позивачу виправити недоліки в строк не більше ніж десять днів з дня отримання позивачем ухвали, про що у вказаний термін надати суду документальні підтвердження.
Попереджаю, що у разі невиконання вимог суду щодо усунення вказаних недоліків, Ваша заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню.
С у д д я
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2020 |
Оприлюднено | 02.11.2020 |
Номер документу | 92543300 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Савлук Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні