печерський районний суд міста києва
Справа № 757/5485/20-ц
УХВАЛА
про призначення судової експертизи
15 вересня 2020 року Печерський районний суд м. Києва у складі:
головуючого судді - Григоренко І.В.,
при секретарі судових засідань - Рябцовій Ю.О.,
за участю:
позивача: не з`явився,
відповідача: не з`явився,
розглянувши у відкритому підготовчому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання позивача про призначення судової товарознавчої експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Мед Ек Сервіс , про захист прав споживачів та стягнення моральної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі - позивач, ОСОБА_1 ) звернулась до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю МЕД ЕК СЕРВІС (далі - відповідач, ТОВ МЕД ЕК СЕРВІС ) про захист прав споживачів, стягнення моральної шкоди в якому просить зобов`язати ТОВ МЕД ЕК СЕРВІС повернути на користь ОСОБА_1 грошові кошти у розмірі 54 876, 00 грн., а саме суму сплачену за інсулінову помпу у розмірі 49 876,00 грн. інфузійний набір та резервуар у розмірі 5 000, 00 грн та стягнути з ТОВ "МЕД ЕК СЕРВІС" на користь позивача моральну шкоду у розмірі 300 000, 00 грн.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 23.03.2020 року позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Мед Ек Сервіс , про захист прав споживачів та стягнення моральної шкоди, залишено без руху.
Ухвалою Печерського районного суду м. Києва від 11.12.2019 року відкрито провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Мед Ек Сервіс , про захист прав споживачів та стягнення моральної шкоди та справу призначено до розгляду в порядку загального позовного провадження на 15.09.2020 року.
21.08.2020 року на адресу суду від відповідача, ТОВ МЕД ЕК СЕРВІС , надійшов відзив на позовну заяву.
04.09.2020 року на адресу суду від позивача, ОСОБА_1 , надійшла відповідь на відзив.
В підготовче засідання призначене на 15.09.2020 року учасники судового процесу не з`явились день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. 15.09.2020 року на адресу суду від позивача, ОСОБА_1 , надійшла заява про проведення підготовчого засідання без фіксування технічними засобами та клопотання про призначення судової експертизи.
Дослідивши клопотання та матеріали справи, суд дійшов висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, враховуючи наступне.
Згідно ч.ч. 1, 3, 4, 5, 7 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза). Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз`яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов`язаний мотивувати таке відхилення або зміну. Призначений судом експерт невідкладно повинен повідомити суд про неможливість проведення ним експертизи через відсутність у нього необхідних знань або без залучення інших експертів.
Як визначено у п. 2 ч. 1 ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим у разі заявлення клопотання про призначення експертизи обома сторонами. Призначення експертизи судом є обов`язковим також за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити, зокрема, психічний стан особи.
Отже, оскільки позивач просить призначити експертизу, призначення вказаної експертизи є обов`язковим.
Згідно ч. 1 ст. 107 ЦПК України, матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Порядок призначення судової експертизи у науково-дослідних судово-експертних установах Міністерства юстиції України, обов`язки, права та відповідальність судового експерта, організація та оформлення їх результатів визначається Законом України Про судову експертизу , Цивільним процесуальним кодексом України, Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та іншими нормативно-правовими актами з питань судової експертизи.
Відповідно до ст. 1 Закону України Про судову експертизу , судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства.
Так, між сторонами існує спір щодо стягнення вартості товару та відшкодування моральної шкоди у зв`язку з порушенням прав споживача. Виходячи із заявлених вимог, суд вважає за необхідне призначити у справі судову товарознавчу експертизу.
При цьому, суд вважає за можливе проведення експертизи доручити Київському науково-дослідному інституту судових експертиз, а витрати по проведенню експертних досліджень покласти на позивача.
Також, суд вважає за необхідне звернути увагу сторін на норми ст. 109 ЦПК України, якою встановлено, що у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках, зокрема, призначення судом експертизи.
Так, оскільки суд задовольняє клопотання про призначення експертизи, провадження у справі підлягає зупиненню на час проведення експертизи.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 103, 105, 107, 247, 252, 258, 260, 261, 353, пп. 15.5 п. 15 Розділу ХІІІ Перехідні положення, Цивільно-процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання позивача про призначення судової товарознавчої експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Мед Ек Сервіс , про захист прав споживачів та стягнення моральної шкоди - задовольнити.
Призначити по справі судову товарознавчу експертизу, проведення якої доручити експертам Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6).
На вирішення експертів поставити наступні питання:
- Чи є наявні візуально на чорно-білому LCD екрані інсуліновї помпи Medtronic Paradigm модель MMT-715WWS, серійний номер PCR813191H (далі - Помпа) чорні плями та розводи у вигляді веселки - дефектом (недоліком) виробника?
- Якщо наявні візуально на чорно-білому LCD екрані Помпи чорні плями та розводи у вигляді веселки є дефектом (недоліком) виробника, то яка/які причина(ни) могла(ли) призвести до такого дефекту (недоліку) і, як наслідок, до втрати якості продукції (товару) ?
- Якщо наявні візуально на чорно-білому LCD екрані Помпи чорні плями та розводи у вигляді веселки є дефектом (недоліком) виробника, то чи є цей дефект (недолік) - істотним недоліком враховуючи той факт, що позивачу по справі встановлена 2 група інвалідності з дитинства по зору (довічно)?
- Чи є наявні візуально на чорно-білому LCD екрані Помпи чорні плями та розводи у вигляді веселки під час користування Помпою при звичайному освітленні в приміщенні або на вулиці в тіні під впливом не високих чи низьких температур - звичайним явищем для чорно-білих LCD екранів такого типу?
- В інструкції користувача інсуліновою помпою зазначено, що на екрані інсулінової помпи можуть бути видні спотворення або з`явитися веселка якщо Ви носите поляризаційні сонячні окуляри, перебуваєте в умовах яскравого сонячного освітлення, а також при дуже жаркій або дуже холодній погоді, тому, у разі, якщо наявні візуально на чорно-білому LCD екрані Помпи чорні плями та розводи у вигляді веселки спостерігаються не лише під впливом сонячних променів, високих або низьких температур, поляризованих окулярів, як зазначено в інструкції користувача інсуліновою помпою, але й при звичайному освітленні в приміщенні або на вулиці в тіні під впливом не високих чи низьких температур, то чи є ці чорні плями розводи у вигляді веселки на чорно-білому LCD екрані Помпи - дефектом (недоліком) виробника?
Роз`яснити, що відповідно до ст. 109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивого висновку та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків за ст. ст. 384, 385 Кримінального кодексу України та зобов`язати провести експертизу в строк, встановлений п. 1.13. Наказу Міністерства юстиції України № 53/5 від 08.10.1998 р. Про затвердження Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз (щодо матеріалів із середньою кількістю об`єктів або середньої складності за характером досліджень).
Витрати по проведенню експертних досліджень покласти на позивача.
Провадження у справі зупинити до отримання висновку експерта.
Копію даної ухвали суду, матеріали цивільної справи № 757/5485/20-ц направити на адресу Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (03057, м. Київ, вул. Смоленська, 6).
Ухвала, в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва, а з початку функціонування Єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи безпосередньо до апеляційного суду, протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя І.В. Григоренко
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2020 |
Оприлюднено | 03.11.2020 |
Номер документу | 92569538 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Печерський районний суд міста Києва
Григоренко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні