СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
проспект Незалежності, 13, місто Харків, 61058
УХВАЛА
про повернення апеляційної скарги
"02" листопада 2020 р. Справа №913/12/20
Східний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді суддів:Чернота Л. Ф. Зубченко І. В., Радіонова О.О. розглянувши апеляційну скаргу (вх.№2497Л/3) ОСОБА_1 , м. Ровеньки, Луганська область на рішення Господарського суду Луганської області від 07.07.2020 року (повний текст рішення складено та підписано 17.07.2020 року) у справі за позовом до відповідача-1 та відповідача-2: про№913/12/20 (суддя - С. В. Масловський) Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Луганського обласного управління АТ "Ощадбанк", м. Сєвєродонецьк, Луганська область Товариства з обмеженою відповідальністю "Ровеньківське спеціалізоване сільськогосподарське підприємство", смт. Новодар`ївка, м. Ровеньки, Луганська область ОСОБА_1 , м. Ровеньки, Луганська область стягнення 716 684,56 грн.
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Господарського суду Луганської області від 07.07.2020 року (повний текст рішення складено та підписано 17.07.2020 року) у справі №913/12/20 позовні вимоги Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Луганського обласного управління АТ "Ощадбанк", м. Сєвєродонецьк, Луганська область до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ровеньківське спеціалізоване сільськогосподарське підприємство", смт Новодар`ївка, м. Ровеньки, Луганська область та ОСОБА_1 , м. Ровеньки, Луганська область про стягнення 716 684,56 грн., - задоволено частково.
Стягнуто солідарно з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ровеньківське спеціалізоване сільськогосподарське підприємство", смт Новодар`ївка, м. Ровеньки, Луганська область та ОСОБА_1 , м. Ровеньки, Луганська область на користь Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Луганського обласного управління АТ "Ощадбанк", м. Сєвєродонецьк, Луганська область заборгованість за договором кредитної лінії №252 від 22.05.2014 року та договором поруки №252/31 від 22.05.2014 року в сумі 210 254,52 грн., з яких:
- 3% річних за прострочення сплати кредиту за період з 22.01.2016 по 31.09.2019 у розмірі 42 479,59 грн.,
- інфляційні втрати за прострочення сплати кредиту за період з лютого 2016 по жовтень 2019 у розмірі 167 774,93 грн.
Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ровеньківське спеціалізоване сільськогосподарське підприємство", смт Новодар`ївка, м. Ровеньки, Луганська область на користь Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Луганського обласного управління АТ "Ощадбанк", м. Сєвєродонецьк, Луганська область заборгованість за договором кредитної лінії №252 від 22.05.2014 року в сумі 19 882,20 грн., з яких:
- 3% річних за прострочення сплати боргу за кредитом за період з 14.09.2015 по 22.01.2016 у розмірі 4 005,57 грн.,
- інфляційні втрати за період з вересня 2015 по лютий 2016 за прострочення сплати боргу за кредитом у розмірі 15 846,63 грн.
Стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ровеньківське спеціалізоване сільськогосподарське підприємство", смт Новодар`ївка, м. Ровеньки, Луганська область на користь Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Луганського обласного управління АТ "Ощадбанк", м. Сєвєродонецьк, Луганська область витрати зі сплати судового збору у розмірі 1 874,69 грн.
Стягнуто з ОСОБА_1 на користь Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Луганського обласного управління АТ "Ощадбанк", м. Сєвєродонецьк, Луганська область витрати зі сплати судового збору у розмірі 1 576,91 грн.
В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Не погодившись із ухваленим судовим рішенням, ОСОБА_1 , м. Ровеньки, Луганська область 25.09.2020 року звернувся до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою б/н від 25.09.2020 року, в якій просить:
- поновити строк на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Луганської області від 07.07.2020 року у справі №913/12/20;
- скасувати рішення Господарського суду Луганської області від 07.07.2020 року у справі №913/12/20 та відмовити у задоволенні позовних вимог Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" в особі філії - Луганського обласного управління АТ "Ощадбанк" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ровеньківське спеціалізоване сільськогосподарське підприємство" та ОСОБА_1 про стягнення коштів.
Відповідно до витягу з протоколу передачі судової справи раніше визначеному складу суду від 25.09.2020 року визначено колегію у складі: Чернота Л. Ф. - головуючий суддя (доповідач), судді: Радіонова О. О., Гребенюк Н. В.
На дату надходження апеляційної скарги, головуючий суддя-доповідач Чернота Л. Ф. перебувала у відпустці, у зв`язку з чим апелянта було повідомлено Листом №13-50/016769 від 25.09.2020 року про передачу його апеляційної скарги судді-доповідачу після виходу її з відпустки.
Після виходу головуючого судді-доповідача Черноти Л. Ф. з відпустки (05.10.2020 року), у зв`язку з перебуванням у відпустці судді-члена колегії Гребенюк Н. В., розпорядженням керівника апарату Східного апеляційного господарського суду від 05.10.2020 року, на підставі доповідної записки головуючого судді (судді-доповідача) Черноти Л. Ф., було призначено повторний автоматизований розподіл справи №913/12/20, яким визначено колегію суддів у складі: головуючий суддя (суддя-доповідач) - Чернота Л. Ф., судді: Радіонова О. О., Зубченко І. В.
Ухвалою Східного апеляційного господарського суду від 06.10.2020 року, керуючись ст.ст. 174, 234, 235, 258, 259, 260 Господарського процесуального кодексу України, апеляційну скаргу ОСОБА_1 , м. Ровеньки, Луганська область на рішення Господарського суду Луганської області від 07.07.2020 року у справі №913/12/20 залишено без руху у зв`язку з недотриманням вимог п.п. 2, 3 ч. 3 ст. 258 Господарського процесуального кодексу України та зобов`язано заявника усунути впродовж 10-ти днів з моменту отримання ухвали, встановлені недоліки шляхом подання доказів доплати судового збору у розмірі 13 759,91 грн. та доказів направлення копії апеляційної скарги з додатками на юридичну адресу Акціонерного товариства "Державний ощадний банк України" (м. Київ).
Зазначена ухвала суду була направлена апелянту 07.10.2020 року на адресу його фактичного проживання, яка вказана ним в апеляційній скарзі ( АДРЕСА_1 ).
19.10.2020 року на адресу Східного апеляційного господарського суду повернулось рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення, з якого вбачається, що апелянтом отримано ухвалу суду про залишення апеляційної скарги без руху 13.10.2020 року, що свідчить про обізнаність останнього стосовно недоліків поданої ним апеляційної скарги.
Окрім того, враховуючи те, що місцем реєстрації скаржника є м. Ровеньки, Луганська область, згідно з приписами п. 21 ч. 1 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України повідомлення останнього про залишення його апеляційної скарги без руху, було здійснено відповідно до ст. 1 1 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв`язку з проведенням антитерористичної операції" та ст. 12 1 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" шляхом розміщення оголошення 07.10.2020 року на офіційному веб-сайті судової влади України (з посиланням на веб-адресу відповідної ухвали суду в Єдиному державному реєстрі судових рішень).
З моменту розміщення такої інформації вважається, що особа отримала судове рішення.
З огляду на вищевикладене, Східним апеляційним господарським судом виконано вимоги стосовно належного повідомлення скаржника про залишення його апеляційної скарги без руху та зобов`язання усунути недоліки поданої скарги відповідно до ухвали Східного апеляційного господарського суду від 06.10.2020 року.
Враховуючи отримання апелянтом 13.10.2020 року ухвали суду про залишення апеляційної скарги без руху, строк для усунення недоліків, з урахуванням п`ятиденного поштового перебігу, закінчився 28.10.2020 року.
Втім, станом на 28.10.2020 року ОСОБА_1 , м. Ровеньки, Луганська область вимоги ухвали Східного апеляційного господарського суду від 06.10.2020 року не виконано.
Беручи до уваги, що у встановлений судом термін недоліки апеляційної скарги не були усунені, оскільки скаржником не надано доказів доплати судового збору та доказів направлення копії апеляційної скарги Акціонерному товариству "Державний ощадний банк України", колегія суддів дійшла висновку, що подана апеляційна скарга ОСОБА_1 , м. Ровеньки, Луганська область, підлягає поверненню заявникові.
Оскільки апеляційна скарга повертається скаржникові, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду, колегією суддів не розглядається.
Відповідно до ч. 2 ст. 260 та ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга вважається неподаною та повертається судом апеляційної інстанції, якщо особа не усунула недоліки апеляційної скарги, яку залишено без руху, в установлений судом строк.
За приписами частини 6 статті 260 Господарського процесуального кодексу України питання про повернення апеляційної скарги суд апеляційної інстанції вирішує протягом п`яти днів з дня надходження апеляційної скарги або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Колегія суддів звертає увагу заявника на те, що повернення апеляційної скарги не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 174 , 234 , 235 , 260 , 281 Господарського процесуального кодексу України , Східний апеляційний господарський суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 , м. Ровеньки, Луганська область, на рішення Господарського суду Луганської області від 07.07.2020 року (повний текст рішення складено та підписано 17.07.2020 року) у справі №913/12/20 - повернути заявникові.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та може бути оскаржена в касаційному порядку.
Додаток (на адресу скаржника): апеляційна скарга б/н від 25.09.2020 року з додатками на 7 арк.
Головуючий суддя Л.Ф. Чернота
Суддя І.В. Зубченко
Суддя О.О. Радіонова
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2020 |
Оприлюднено | 04.11.2020 |
Номер документу | 92585840 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Східний апеляційний господарський суд
Чернота Людмила Федорівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні