Справа № 354/449/20
Провадження № 2/354/305/20
У Х В А Л А
(про залишення позовної заяви без руху)
03 листопада 2020 року м. Яремче
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області у складі:
головуючої судді - Остап`юк М.В.
за участі секретаря - Савчук М.І.
за участю:
позивача ОСОБА_1 , представника позивача, адвоката Малінковського М.А., представника відповідача: Гніздицької Л.В.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Яремчі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства Українська залізниця в особі Філії Рефрижераторна вагонна компанія Акціонерного товариства Українська залізниця , третя особа: Первинна профспілкова організація філії Рефрижераторна вагонна компанія АТ Українська залізниця про поновлення на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Яремчанського міського суду Івано-Франківської області з позовом до АТ Українська залізниця в особі Філії Рефрижераторна вагонна компанія Акціонерного товариства Українська залізниця , третя особа: Первинна профспілкова організація філії Рефрижераторна вагонна компанія АТ Українська залізниця про поновлення на роботі та виплату середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
Статтею 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Відповідно до ч. 1, 2 статті 2 ЦПК України завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави. Суд та учасники судового процесу зобов`язані керуватися завданнями цивільного судочинства, яке превалює над будь-якими іншими міркуваннями в судовому процесі.
Статтею 175 ЦПК України визначені основні вимоги до позовної заяви, які мають бути дотримані особами, які звертаються до суду за захистом своїх прав та інтересів шляхом пред`явлення позову до суду.
Згідно ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява, серед іншого, повинна містити: зміст позовних вимог; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються та зазначення доказів, що підтверджують обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
У разі необхідності до позовної заяви додаються клопотання та заяви позивача про витребування доказів тощо. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (ч.3, 5 ст.177 ЦПК України).
Проте позовна заява не відповідає наведеним вище вимогам ч. 3 ст. 175 ЦПК України.
В роз`ясненнях, викладених у Постанові Пленуму Верховного Суду України № 2 від 12.06.2009 р. Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанції зазначено, що суди мають звертати особливу увагу, зокрема, на те, що у позовній заяві повинні не лише міститися позовні вимоги, а й бути викладені обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, і зазначені докази, що підтверджують кожну обставину.
Зміст позовних вимог - це певна форма захисту, яку просить позивач від суду. Під підставами позову, як вказує Верховний суд України, слід розуміти обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги. Виклад обставин та підстав також необхідний для визначення тотожності позову, захисту відповідача від позову, зміни позову позивачем і, найголовніше, - для визначення предмета доказування по даній справі.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення.
Підстави позову становлять обставини (фактична підстава), якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу, і норми права (юридична підстава), які у своїй сукупності дають право особі звернутися до суду з позовними вимогами до відповідача.
Проте наведений в позовній заяві виклад обставин та позовні вимоги не підтверджені доказами. Так, у позовній вимозі позивач просить визнати незаконним та скасувати наказ № 121/ос від 05.05.2020 року про його звільнення за появу на роботі в нетверезому стані за п. 7 ст. 40 КЗпП України, однак вказаний наказ не долучено до позовної заяви, у зв`язку з чим, суд позбавлений можливості встановити юридичний факт та підставу такого звільнення та відповідно законність чи незаконність прийняття вказаного наказу.
Також у позові позивач просить стягнути з відповідача моральну шкоду, однак у прохальній частині не зазначає її розмір. Суд не має права самостійно визначати розмір моральної шкоди.
У позовній заяві не зазначено ціну позову. Позивач просить стягнути з відповідача середній заробіток за час вимушеного прогулу, при цьому, не зазначає обгрунтованого розрахунку сум, що підлягають стягненню.
Тим самим, позивачем не зазначено предмет позову в цій частині.
Крім того, позовна заява по тексту та у прохальній частині містить незаповнені поля та виправлення. Все це необхідно усунути.
У зв`язку з наведеним, вказані недоліки позивачу необхідно усунути шляхом подання уточненої позовної заяви, яка за формою та змістом буде відповідати вимогам ч.3 ст.175 ЦПК України.
Згідно з ч. 11 ст. 187 ЦПК України суддя, встановивши, після відкриття провадження у справі, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175, 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу не пізніше наступного дня, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня вручення позивачу ухвали.
Враховуючи викладене, вважаю за необхідне надати строк для усунення наведених вище недоліків позовної заяви.
Згідно з ч. ч. 12, 13 ст. 187 ЦПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, суд продовжує розгляд справи, про що постановляє ухвалу не пізніше наступного дня з дня отримання інформації про усунення недоліків.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Керуючись ст. ст. 177, 187 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву залишити без руху.
Надати ОСОБА_1 п`ять днів строку для усунення недоліків позовної заяви з моменту отримання копії ухвали.
В разі невиконання ухвали у строк, встановлений судом, позовна заява залишається без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: М. В. Остап`юк
Суд | Яремчанський міський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2020 |
Оприлюднено | 04.11.2020 |
Номер документу | 92607691 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Яремчанський міський суд Івано-Франківської області
Остап'юк М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні