Копія
Справа № 560/92/20
УХВАЛА
30 жовтня 2020 рокум. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Тарновецького І.І. розглянувши в письмовому провадженні заяву ОСОБА_1 про невиконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду в адміністративній справі № 560/92/20 за позовом ОСОБА_1 до Дунаєвецької міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Хмельницького окружного адміністративного суду перебувала на розгляді адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Дунаєвецької міської ради про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії.
21.10.2020 від ОСОБА_1 надійшла заява в порядку статей 382, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, в якій останній просить суд:
- визнати протиправним рішення Дунаєвецької міської ради від 29 липня 2020 року за № 59-73/2020, за не виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду суду від 18 вересня 2019 року справа № 560/2105/19, та від 16 березня 2020 року справа №560/92/20 року, у наданні ОСОБА_1 , земельної ділянки для передачі у власність орієнтовною площею 2.00 га. для ведення селянського господарства;
- зобов`язати Дунаєвецьку міську раду надати ОСОБА_1 земельну ділянку для передачі у власність орієнтовною площею 2.00 га, для ведення селянського господарства;
- за умисне невиконання рішення суду, що набрали законної сили, покарати відповідальну особу Дунаєвецької міської ради штрафом від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно до ст. 382 КАС України.
Розглянувши заяву ОСОБА_1 подану в порядку статті 382, 383 Кодексу адміністративного судочинства України, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Згідно із ч. 2 ст. 383 КАС України, у такій заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається заява;
2) ім`я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;
3) ім`я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;
4) ім`я (найменування) третіх осіб, які брали участь у розгляді справи, поштова адреса, номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо вони відомі;
5) номер адміністративної справи;
6) відомості про набрання рішенням законної сили та про наявність відкритого касаційного провадження;
7) інформація про день пред`явлення виконавчого листа до виконання;
8) інформація про хід виконавчого провадження;
9) документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати за подання відповідної заяви;
10) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Частиною 3 зазначеної статті унормовано, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом. До заяви додаються докази її надсилання іншим учасникам справи.
Всупереч вимог ч. 3 ст. 383 КАС України до заяви не додано доказ надсилання її копії з додатками відповідачу.
Відповідно до частини 5 статті 383 КАС України, у разі невідповідності заяви вказаним вище вимогам вона ухвалою суду, прийнятою в порядку письмового провадження, повертається заявнику.
Також у заяві позивач просить за умисне невиконання рішення суду, що набрали законної сили, покарати відповідальну особу Дунаєвецької міської ради штрафом від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, відповідно до ст. 382 КАС України, що за своїм змістом та суттю відповідає інституту судового контролю, який здійснюється в порядку статті 382 КАС України.
Суд звертає увагу заявника, що КАС України виокремлено такі види судового контролю за виконанням судового рішення, як накладення на керівника суб`єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення штрафу (стаття 382 КАС України) та визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб`єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду (стаття 383 КАС України).
Законодавець, розмежовуючи види судового контролю за виконанням судового рішення, тим самим розділив і види заяв, з якими звертається позивач до суду та, відповідно, - наявність чи відсутність вимог до оформлення кожної з них.
Такого висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 16.10.2018 у справі №556/2081/17.
Відповідно до статті 383 КАС України передбачена можливість здійснення судом активного судового контролю у спосіб оцінки рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, вчинених на виконання судового рішення.
Відтак, заходи, можливість застосування яких передбачена статтею 382 та статтею 383 КАС України, за своєю правовою природою є різними, що унеможливлює їх одночасне застосування на стадії провадження, відмінній від описаної у диспозиції відповідної статті.
Отже, заява ОСОБА_1 від 21.10.2020 підлягає поверненню відповідно до положень частини 5 статті 383 КАС України, оскільки не відповідає вимогам ч. 3 ст. 383 КАС України.
При цьому судом встановлено, що позивач в прохальній частині заяви просить суд, серед іншого, визнати протиправним рішення Дунаєвецької міської ради від 29 липня 2020 року за № 59-73/2020, за не виконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 18 вересня 2019 року справа № 560/2105/19.
Суд окремо вказує заявнику на необхідність дотримання вимог процесуального закону щодо порядку та форми подання до суду відповідних заяв, а саме на процесуальну неможливість подання в одній заяві клопотань про вирішення питань пов`язаних із виконанням судових рішень прийнятих у різних справах та різним складом суду.
Суд роз`яснює, що заявник має право повторного звернення до суду з порушених ним питань. При цьому слід дотриматися встановлених законом порядку та форми заяви; крім того заяви про вирішення питань, пов`язаних із виконанням судових рішень в різних справах, які слід подавати окремо одна від одної.
Керуючись ст. 248, 256, 382, 383 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про невиконання рішення Хмельницького окружного адміністративного суду в адміністративній справі № 560/92/20 - повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддя /підпис/ І.І. Тарновецький Згідно з оригіналом Суддя І.І. Тарновецький
Суд | Хмельницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.10.2020 |
Оприлюднено | 06.11.2020 |
Номер документу | 92655329 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Хмельницький окружний адміністративний суд
Тарновецький І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні