Ухвала
від 05.11.2020 по справі 910/1753/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

05.11.2020Справа № 910/1753/20

За позовом Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав";

до Громадської організації "Українська агенція з авторських та суміжних прав" (відповідач 1);

The Norwegian Performing Right Society (TONO) (відповідач 2);

про визнання правочину недійсним.

Суддя О. В. Мандриченко

Представники:не викликалися.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Державна організація "Українське агентство з авторських та суміжних прав" звернулось Господарського суду міста Києва з позовом до Громадської організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" (відповідач 1) та The Norwegian Performing Rights Society (TONO) (відповідач 2), в якому просить визнати недійсним договір про заміну сторони до договору про взаємне представництво інтересів від 01.09.2014 укладеного між позивачем та відповідачами.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.02.2020 позовну заяву залишено без руху та надано позивачеві строк для усунення її недоліків.

До господарського суду від Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" надійшла заява про усунення недоліків.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що колишній керівник позивача очевидно та беззаперечно перевищив повноваження передавши безоплатно на користь відповідача-1 права і обов`язки за Договором про взаємне представництво прав The Norwegian Performing Rights Society (TONO).

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 24.02.2020 року відкрито провадження у справі № 910/1753/20 та вирішено справу розглядати за правилами загального позовного провадження зі стадії підготовчого засідання, розгляд справи призначено на 17.09.2020 року.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 17.09.2020 відкладено підготовче засідання до 10.11.2020.

До Господарського суду міста Києва від представника позивача надійшла заява про проведення судового засідання, призначеного на 10.11.2020 року у режимі відеоконференції.

Розглянувши клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні означеного клопотання, виходячи з наступного.

За змістом ч. 7 ст. 11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі судового рішення забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов`язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.

При цьому, відповідно до ст. 197 Господарського процесуального кодексу України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.

Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи .

Проте, заявником не додано доказів направлення заяв на адресу відповідача.

З огляду на зазначені положення чинного законодавства, необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу.

При цьому, виключний перелік випадків, у яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, законом не визначений, в зв`язку з чим необхідність проведення судового засідання в режимі відеоконференції визначається у кожному окремому випадку, з урахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров`я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов`язковою.

Призначення судового засідання у режимі відеоконференції має здійснюватись у виключних випадках, коли за об`єктивних причин учасник судового процесу позбавлений можливості приймати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.

Позивачем не надано належних та допустимих доказів у розумінні ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, що підтверджують факт відсутності у нього, як юридичної особи, можливості направити представника у судове засідання.

Доказів того, що керівництво відповідача, яке в силу ст. 56 Господарського процесуального кодексу України може бути представником юридичної особи, не в змозі прийняти участь в судовому засіданні не подано.

В свою чергу, в разі неможливості з`явитись в судове засідання або подати документи через відділ діловодства суду, позивач не позбавлений права завчасно, до відповідного судового засідання, направити засобами поштового зв`язку документи на виконання вимог ухвали суду та письмові пояснення, в яких викласти свою правову позицію по суті спору.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку щодо відсутності достатніх підстав для проведення судового засідання в режимі відеоконференції, в зв`язку з чим клопотання Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 197, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Державної організації "Українське агентство з авторських та суміжних прав" про проведення судового засідання в режимі відеоконференції відмовити.

Суддя О. В. Мандриченко

Дата ухвалення рішення05.11.2020
Оприлюднено09.11.2020

Судовий реєстр по справі —910/1753/20

Ухвала від 03.09.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Ухвала від 26.04.2021

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Отрюх Б.В.

Рішення від 23.02.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 19.01.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 08.12.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 27.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 10.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 05.11.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 17.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

Ухвала від 24.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Мандриченко О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні