Справа № 567/1133/20
УХВАЛА
11 листопада 2020 року м. Острог
Острозький районний суд Рівненської області в складі судді Назарук В.А., перевіривши виконання вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України у справі за позовною заявою виконавчого комітету Хорівської сільської ради Острозького району Рівненської області в інтересах малолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог орган опіки та піклування Острозької районної державної адміністрації про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів
встановив:
виконавчий комітет Хорівської сільської ради Острозького району Рівненської області, як орган опіки та піклування, звернувся до Острозького районного суду з позовом, в якому просить позбавити ОСОБА_3 батьківських прав відносно малолітніх ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та стягнути аліменти з відповідача на утримання дітей в розмірі 1/2 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно до досягнення дитиною повноліття, шляхом відкриття на дітей особистого банківського рахунку в ПАТ Державний ощадний банк України .
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам ст.175 ЦПК України .
Як вбачається із п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
В порушення вказаних вимог, позовна заява не містить зазначення адреси місця проживання відповідача ОСОБА_3 , відомих номерів засобів зв`язку відповідача. Разом з тим, позивач не зазначає, що такі відомості йому не відомі.
Відповідно до п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач не піклується про життя та здоров`я дітей, не забезпечує їм гідних умов проживання та посилається на те, що до відповідача застосувались неодноразові попередження про необхідність належного догляду за дітьми, однак до позовної заяви не додано доказів застосування до відповідача заходів впливу у вигляді попередження з боку органів внутрішніх справ, притягнення її до адміністративної відповідальності, проведення бесід, застосування попереджень з боку органу опіки та піклування, органів місцевого самоврядування, тощо.
Окрім того, до позовної заяви не додано витягів актових записів про народження дітей із зазначенням відомостей про їх батьків.
Також, згідно ч.1 ст.182 СК України, при визначенні розміру аліментів суд повинен враховувати: стан здоров`я та матеріальне становище дитини; стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав; доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; інші обставини, що мають істотне значення.
Однак, позовна заява не містить посилань на стан здоров`я, матеріальне становище дітей та відповідача, наявність у відповідача рухомого чи нерухомого майна, її працевлаштування, наявність інших утриманців, інші обставини, що мають істотне значення при ухваленні законного та обгрунтованого рішення.
Згідно із ч. 4, 5 ст.19 Сімейного кодексу України , при розгляді судом спорів щодо позбавлення та поновлення батьківських прав обов`язковою є участь органу опіки та піклування, представленого належною юридичною особою. Орган опіки та піклування подає суду письмовий висновок щодо розв`язання спору на підставі відомостей, одержаних у результаті обстеження умов проживання дитини, батьків, інших осіб, які бажають проживати з дитиною, брати участь у її вихованні, а також на підставі інших документів, які стосуються справи.
До позовної заяви додано лише висновок про негайне відібрання дітей, разом з тим позивачем не зазначено та не надано відповідних доказів розгляду органом опіки та піклування питання про позбавлення батьківських прав відповідача на комісії з питань захисту прав дитини та не надано письмового висновку про доцільність позбавлення її батьківських прав, який може бути доказом по даній категорії справ.
Вказані недоліки позовної заяви унеможливлюють відкриття провадження по справі.
Відповідно до ч.1, 2 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки позовної заяви позивачу слід усунути протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали шляхом: зазначення адреси місця проживання відповідача ОСОБА_3 , відомих засобів зв"язку відповідача; долучення доказів застосування до відповідача заходів впливу у вигляді попередження з боку органів внутрішніх справ, притягнення до адміністративної відповідальності, проведення бесід, застосування попереджень з боку органу опіки та піклування, органів місцевого самоврядування, тощо ; зазначення відомостей про стан здоров`я, матеріальне становище відповідача та дітей, наявність у них рухомого чи нерухомого майна, працевлаштування, наявність інших утриманців, інших обставин, що мають істотне значення; надання витягів з актових записів про народження дітей ; надання висновку органу опіки та піклування про доцільність позбавлення відповідача батьківських прав.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 260, 261 ЦПК України
постановив:
позовну заяву виконавчого комітету Хорівської сільської ради Острозького району Рівненської області (місцезнаходження: с.Хорів, вул.Л.Українки,1 Острозького району Рівненської області, код ЄДРПОУ 04387088), в інтересах малолітніх ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог орган опіки та піклування Острозької районної державної адміністрації (м.Острог, пр-т Незалежності,14) про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання даної ухвали.
Роз`яснити позивачу, що в разі якщо у вказаний строк недоліки позовної заяви не будуть усунуті, позовна заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Острозького районного судуНазарук В.А.
Суд | Острозький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 11.11.2020 |
Оприлюднено | 12.11.2020 |
Номер документу | 92773356 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Острозький районний суд Рівненської області
Назарук В.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні