Ухвала
від 12.11.2020 по справі 916/3219/20
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"12" листопада 2020 р.м. Одеса № 916/3219/20

Господарський суд Одеської області у складі судді Д`яченко Т.Г., отримавши зареєстровану 09.11.2020 р. за вх. № ГСОО 3327/20 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „Сеуранта» до Акціонерного товариства „Українська залізниця» в особі регіональної філії „Одеська залізниця» Акціонерного товариства „Українська залізниця» про стягнення 133486,24 грн.

Встановив: Товариство з обмеженою відповідальністю „Сеуранта» звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою від 09.11.2020 р. за вх. № ГСОО 3327/20 до Акціонерного товариства „Українська залізниця» в особі регіональної філії „Одеська залізниця» Акціонерного товариства „Українська залізниця» про стягнення 133486,24 грн.

Згідно до ч. 8 ст. 162 ГПК України, , позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Проте, у поданій позовній заяві позивач не зазначив про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно з ч.1 ст.172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Відповідно до ст.45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу. Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу. Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

Частиною другою ст.4 ГПК України встановлено, що юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Згідно з ч.3 ст.29 ГПК України, позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням.

Отже, в даному випадку відповідачем у справі є юридична особа - Акціонерне товариство „Українська залізниця» .

Між тим, кур`єрська накладна №8872, яка додана до позовної заяви, свідчить, що копія позовної заяви та додані до неї документи надіслано на адресу регіональної філії „Одеська залізниця» Акціонерного товариства „Українська залізниця» , доказів надсилання копії позовної заяви та доданих до неї документів на адресу Акціонерного товариства „Українська залізниця» до суду не надано.

За таких обставин, господарський суд дійшов висновку, що позивачем не подано документів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Також суд зазначає, що у якості доказів, які підтверджують відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів, позивачем надано копію кур`єрської накладної №8872, відповідно до якого на адресу Акціонерного товариства „Українська залізниця» в особі регіональної філії „Одеська залізниця» Акціонерного товариства „Українська залізниця» було скеровано позов з додатками: договори поставки, видаткові накладні, платіжні доручення, рахунки, претензії загалом на 24 арк., проте, з зазначеної кур`єрської накладної не можливо встановити, які саме додатки, що зазначено позивачем, було направлено відповідачу.

Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Згідно до ч. 2 ст. 174 ГПК України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою. (ч.ч. 3,4 ст. 174 ГПК України).

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „Сеуранта» залишає позов без руху відповідно до ст.174 ГПК України.

Керуючись ст.ст. п. 8 ч. 3 ст. 162, п. 1 ч. 1 ст. 164, ст. ст. 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю „Сеуранта» від 09.11.2020р. вх. № ГСОО 3327/20 - залишити без руху.

2.Позивачу: усунути недоліки позовної заяви, які визначено судом в ухвалі суду.

3.Встановити позивачу строк для усунення недоліку позовної заяви не пізніше 10 днів з дня отримання даної ухвали суду.

4.Повідомити Товариство з обмеженою відповідальністю „Сеуранта» , що відповідно до вимог ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набрала чинності 12.11.2020р. та оскарженню не підлягає.

Копію ухвали направити на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю „Сеуранта» : 65074, м. Одеса, вул. Святослава Ріхтера, 63.

Суддя Т.Г. Д`яченко

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення12.11.2020
Оприлюднено13.11.2020
Номер документу92795899
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3219/20

Постанова від 30.06.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Ухвала від 28.04.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Ухвала від 26.04.2021

Господарське

Південно-західний апеляційний господарський суд

Ярош А.І.

Рішення від 12.04.2021

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 15.03.2021

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 02.03.2021

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 08.02.2021

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 14.12.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

Ухвала від 12.11.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Д'яченко Т.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні