ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"12" листопада 2020 р. м ХарківСправа № 922/3626/20 Господарський суд Харківської області у складі:
судді Калініченко Н.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви Іноземного підприємства "Малахіт", місто Харків,
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Міллі Він", місто Харків,
про зобов`язання укласти додаткову угоду,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Іноземне підприємство "Малахіт", звернувся до господарського суду Харківської області із позовної заявою до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю "Міллі Він", про зобов`язання укласти додаткову угоду до договору суборенди нерухомого майна № А-6/20 від 01 грудня 2019 року відповідно до якої встановити розмір орендної плати у 50 грн. за 1 кв. м. суборендованої площі нежитлових приміщень.
Дослідивши матеріали позовної заяви позивача, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з рішеннями Європейського суду з прав людини від 20 травня 2010 року у справі "Пелевін проти України" та від 30 травня 2013 року у справі "Наталія Михайленко проти України", право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою, регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб те ресурсів суспільства та окремих осіб. Отже, кожна держава встановлює правила судової процедури, зокрема й процесуальної заборони та обмеження, зміст яких - не допустити судовий процес у безладний рух.
Отже, доступ до правосуддя здійснюється шляхом точного, послідовного і неухильного дотримання процесуального алгоритму, що передбачений, зокрема, Господарським процесуальним кодексом України.
Вимоги щодо змісту та форми позовних заяв визначені статтями 162, 164, 172 Господарського процесуального України.
Пункт 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачає, що позовна заява повинна містити, зокрема, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів) (частина 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України).
Обґрунтовуючи підставу позову, позивач зазначає про те, що згідно акту приймання-передачі від 01 січня 2020 року до договору оренди нерухомого майна № А-6/20 від 01 грудня 2019 року позивач передав, а відповідач прийняв у користування нежитлові приміщення (абзац 2 позовної заяви).
Як-то визначено у статті 774 Цивільного кодексу України, передання наймачем речі у користування іншій особі (піднайм) можливе лише за згодою наймодавця, якщо інше не встановлено договором або законом. Строк договору піднайму не може перевищувати строку договору найму.
Проте, договору оренди до матеріалів позовної заяви, який є основним по відношенню до договору суборенди, не надано, та позивачем навіть не зазначено про відсутність або наявність у нього вказаного договору, або необхідності його витребування від третіх осіб. Крім того, позивачем не представлено доказів з яких можливо було встановити факт погодження (надання згоди) орендарем на передання нежитлових приміщень, які слугують предметом договору суборенди №А-6/20 від 01 грудня 2019 року в суборенду (піднайм).
За таких обставин, оскільки подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.
Згідно статті 174 ГПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162 та 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Залишення заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
З метою усунення вище вказаних недоліків позовної заяви, позивачу необхідно надати договір оренди, на підставі якого було укладено договір суборенди нерухомого майна № А-6/20 від 01 грудня 2019 року та докази надання згоди орендаря на передання нежитлових приміщень в суборенду.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статі 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 164, 174, 232-236 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд Харківської області, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Іноземного підприємства "Малахіт" - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - до 20 листопада 2020 (включно) шляхом надання до суду: належним чином засвідчену копію договору оренди, на підставі якого було укладено договір суборенди нерухомого майна № А-6/20 від 01 грудня 2019 року, та докази надання згоди орендаря на передання нежитлових приміщень в суборенду.
Попередити позивача, що не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, є підставою для її повернення (частина 4 статті 174 ГПК України).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвалу підписано 12 листопада 2020 року.
Суддя Н.В. Калініченко
№ 922/3626/20
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2020 |
Оприлюднено | 13.11.2020 |
Номер документу | 92796166 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Калініченко Н.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні