Ухвала
від 23.09.2020 по справі 761/14690/14-ц
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/14690/14-ц

Провадження № 4-с/761/135/2020

У Х В А Л А

Іменем України

23 вересня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Притула Н.Г., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 , заінтересовані особи: старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Амборський Андрій Вікторович, Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Приватні інвестиції про скасування постанови, -

В С Т А Н О В И В:

У квітні 2020 року до суду надійшла зазначена скарга.

Вказана скарга мала ряд недоліків, зокрема, заявником в скарзі не обґрунтовано які положення Закону України Про виконавче провадження порушено виконавцем при винесенні оскаржуваної постанови. Водночас, подана скарга не містить належних та допустимих доказів, а також відповідного обґрунтування щодо вимог скаржника, які стосуються скасування оскаржуваної заявником постанови та зупинення виконання виконавчого провадження, в рамках якої ухвалена відповідна постанова, що позбавляє суд всебічно та об`єктивно оцінити викладені обставини справи та підстави, на яких ґрунтуються вказані вимоги скаржника, що суперечить вимогам положень ст. 83 та п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України та не надає суду можливості зрозуміти, які саме дії виконавця, в даному випадку, призвели до порушення прав та інтересів скаржника, як сторони виконавчого провадження. Також, в матеріалах скарги, відсутні докази надсилання поданої скарги та додатків до неї, учасникам справи, які визначені в її суб`єктному складі.

На адресу заявника було направлено ухвалу про залишення скарги без руху, для виконання. В матеріалах справи міститься рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення із зазначенням працівником поштового відділення вкладено в а/с 20.05.2020 року, а тому заявнику було повторно направлено ухвалу про усунення недоліків, яка була отримана ним особисто 10.07.2020 року.

Постановою Кабінету Міністрів України №211 від 11 березня 2020 року, відповідно до статті 29 Закону України "Про захист населення від інфекційних хвороб" з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - COVID-19), з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р. Кабінет Міністрів України - установлено карантин на всій території України з 12 березня 2020 року. Карантин неодноразово продовжувався.

Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України №641 від 22.07.2020 року було продовжено дію карантину на всій території України до 31 серпня 2020 року.

Крім того, відповідно до п. 3 Прикінцевих положень ЦПК України (в ред. від 03.07.2020 року), під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), строки, визначені статтями 49, 83, 84, 170, 178, 179, 180, 181, 185, 210, 222, 253, 275, 284, 325, 354, 357, 360, 371, 390, 393, 395, 398, 407, 424 цього Кодексу, а також інші процесуальні строки щодо зміни предмета або підстави позову, збільшення або зменшення розміру позовних вимог, подання доказів, витребування доказів, забезпечення доказів, а також строки звернення до суду, подання відзиву та відповіді на відзив, заперечення, пояснень третьої особи щодо позову або відзиву, залишення позовної заяви без руху, подання заяви про перегляд заочного рішення, повернення позовної заяви, пред`явлення зустрічного позову, заяви про скасування судового наказу, розгляду справи, апеляційного оскарження, розгляду апеляційної скарги, касаційного оскарження, розгляду касаційної скарги, подання заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами продовжуються на строк дії такого карантину.

При цьому, Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) №713-ІХ від 18.06.2020 року внесено зміни до зазначеного п. 3 Прикінцевих положень ЦПК України та визначено, що під час дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), суд за заявою учасників справи та осіб, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цим Кодексом), поновлює процесуальні строки, встановлені нормами цього Кодексу, якщо визнає причини їх пропуску поважними і такими, що зумовлені обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином. Суд може поновити відповідний строк як до, так і після його закінчення. Суд за заявою особи продовжує процесуальний строк, встановлений судом, якщо неможливість вчинення відповідної процесуальної дії у визначений строк зумовлена обмеженнями, впровадженими у зв`язку з карантином.

Водночас, процесуальні строки, які були продовжені відповідно до пункту 4 розділу X "Прикінцеві положення" Господарського процесуального кодексу України, пункту 3 розділу XII "Прикінцеві положення" Цивільного процесуального кодексу України, пункту 3 розділу VI "Прикінцеві положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" № 540-IX від 30 березня 2020 року, закінчуються через 20 днів після набрання чинності цим Законом. Протягом цього 20-денного строку учасники справи та особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки (у разі наявності у них права на вчинення відповідних процесуальних дій, передбачених цими кодексами), мають право на продовження процесуальних строків з підстав, встановлених цим Законом (п. 2 Прикінцевих та Перехідних положень Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) ).

Як зазначено в п. 1 Прикінцевих та Перехідних положень Законом України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19) даний Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Так, вбачається що вказаний Закон набрав чинності 17.07.2020 року.

Станом на 23 вересня 2020 року заявник недоліки не усунув, не звертався до суду із клопотанням про продовження процесуальних строків.

Таким чином, оскільки в даному випадку, заявником не усунуто недоліки в строк визначений положеннями ЦПК України, при цьому, заявник не звернувся до суду з відповідною заявою про продовження процесуальних строків, протягом встановленого Законом 20-денного строку після набрання ним чинності, суд приходить до висновку, що скаргу слід вважати неподаною та повернути заявнику, оскільки останнім не усунуто недоліків даної заяви.

На підставі викладеного та керуючись ст.185 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Скаргу ОСОБА_1 , заінтересовані особи: старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) Амборський Андрій Вікторович, Товариство з обмеженою відповідальністю Фінансова компанія Приватні інвестиції про скасування постанови - вважати неподаною та повернути заявнику.

Повернення скарги заяви не перешкоджає повторному зверненню із такою скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги.

Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали безпосередньо до Київського апеляційного суду.

У відповідності до п.15.5 Перехідних положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Шевченківський районний суд міста Києва

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом

Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.

Суддя: Н.Г.Притула

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.09.2020
Оприлюднено17.11.2020
Номер документу92868059
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/14690/14-ц

Ухвала від 11.12.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

Ухвала від 11.12.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

Ухвала від 16.10.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

Ухвала від 23.09.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Притула Н. Г.

Ухвала від 09.04.2020

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Притула Н. Г.

Ухвала від 10.09.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Гайдук С. В.

Ухвала від 26.05.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Гайдук С. В.

Ухвала від 18.06.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Гайдук С. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні