Ухвала
від 16.11.2020 по справі 328/2355/20
ТОКМАЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

328/2355/20

16.11.2020

2-а/328/48/20

УХВАЛА

Іменем України

16 листопада 2020 року м. Токмак

Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Погрібна О.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправним рішенням, визнання протиправною бездіяльності відповідача при виконанні судового рішення та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

До Токмацького районного суду Запорізької області звернувся ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 з адміністративним позовом до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно-східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної її протиправним рішенням, визнання протиправною бездіяльності відповідача при виконанні судового рішення та зобов`язання вчинити певні дії, а саме: визнати протиправним повідомлення відповідача № 10765-/-03/ від 29.10.2020 року і скасувати його, встановити судовий контроль за виконанням судового рішення шляхом встановлення місячного строку на подання звіту про виконання рішення, зобов`язати відповідача відкрити виконавче провадження по виконанню судового рішення у справі № 328/3570/13-а, стягнути з відповідача в якості відшкодування шкоди, заподіяної його протиправним рішенням на його користь суму еквіваленту 291,03 євро за офіційним курсом НБУ станом на день виплати.

Дослідивши матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, з огляду на наступне.

Згідно ч. 2 ст. 287 КАС України, яка регулює дані правовідносини, позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Представник ОСОБА_2 - Митяненко М.І. до позовної заяви додав копію частини конверта, на якому зазначив про те, що лист отримано 04.11.2020 року.

В той же час, за даними інтернет сайту Укрпошти при перевірці отримання за штрих-кодом конверту з оскаржуваним повідомленням про повернення виконавчого документа стягувачу без прийняття до виконання представником позивача отримано 31.10.2020 року.

Однак, позивач звернувся до суду 11.11.2020 року, тобто, з порушенням 10-ти денного строку.

Відповідно до ч. 1 ст. 123 КАС України у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Зазначений позивачем ідентифікаційний код відповідача 43314918 належить Південно-Східному міжрегіональному управлінню Міністерства юстиції (м. Дніпро), а не відповідачу у справі.

Крім того, не конкретизовано хто є позивачем у даній адміністративній справі. Так у позовній заяві зазначено, що позов поданий представником стягувача по справі 328/3570/13-а ОСОБА_3 - ОСОБА_1 , позов підписаний ОСОБА_1 . У прохальній частині позовної заяви ОСОБА_1 просить стягнути на свою користь суму еквівалентну 290,03 Євро за офіційним курсом НБУ на день виплати. При цьому не зазначено, якими діями відповідача завдана шкода інтересам саме ОСОБА_1 .

Згідно п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Так, до позовної заяви додано копії письмових доказів та в позовній заяві зазначено про те, що оригінали письмових доказів знаходяться у заявника та відповідача.

При цьому, не конкретизовано які саме оригінали письмових доказів знаходяться в позивача (в позові зазначено заявника), а які у відповідача.

Відповідно до ч. 5 ст. 94 КАС України учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Таким чином, позивач або його представник вправі завірити копію письмового доказу лише у випадку, коли оригінал такого доказу знаходиться у нього.

Враховуючи викладене, позивачу в позовній заяві слід зазначити щодо кожного письмово доказу особу/осіб в яких знаходиться оригінал письмового доказу.

Також, в позовній заяві міститься клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі п. 13 ч. 2 ст. 3, пп. 1, 3 ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір .

Так, представником позивача заявлено вимогу про скасування повідомлення відповідача № 10765-/-03/ від 29.10.2020 року, зобов`язання відповідача відкрити виконавче провадження по виконанню судового рішення у справі № 328/3570/13-а та стягнути з відповідача в якості відшкодування шкоди, заподіяної його протиправним рішенням, на його користь суму еквівалентне 290,03 Євро за офіційним курсом НБУ на день виплати.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Частиною 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою - в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму доходів для працездатних осіб.

Відповідно до п. 13 ч. 2 ст. 3 Закону України Про судовий збір судовий збір не справляється за подання позовної заяви про відшкодування шкоди, заподіяної особі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їх посадовою або службовою особою, а так само незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування, прокуратури або суду.

З огляду на заявлені представником позовні вимоги, суть спору та обраний ним спосіб захисту порушеного права, позовна заява містить кілька позовних вимог, окрім відшкодування шкоди, тому до позовної заяви слід додати документ на підтвердження сплати судового збору в розмірі 840 грн. 80 коп., тобто, за одну позовну вимогу немайнового характеру.

Згідно з п. 1, 3 ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону України Про судовий збір суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Отже, для вирішення питання про можливість звільнення позивача від сплати судового збору з будь-яких підстав визначальним є майновий стан сторони.

Крім цього, в разі заявлення клопотання про звільнення від сплати судового збору з підстави, передбаченої п. 1 ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір слід надати довідку про розмір річного доходу позивача за попередній календарний рік.

Так, представником позивача Митяненком М.І. до позовної заяви додано копію довідки про свої доходи за 2019 рік, а не ОСОБА_3 .

З огляду на викладене, клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.

Згідно ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання адміністративного позову постановляє ухвалу про залишення позову без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст. 160, 161, 169, 248, 293, 294 КАС України,

постановив:

Позовну заяву ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 , до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Запорізькій області Південно-Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Дніпро) про стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправним рішенням, визнання протиправною бездіяльності відповідача при виконанні судового рішення та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Надати строк на усунення виявлених недоліків 10 днів з дня вручення копії ухвали, а саме: подати заяву про поновлення пропущеного строку звернення до суду з відповідним обґрунтуванням; зазначити в позовній заяві правильний ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України щодо відповідача та особу/осіб, в яких знаходяться оригінали письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви; додати документ на підтвердження сплати судового збору на суму 840 грн. 80 коп., конкретизувати позовні вимоги, зазначивши позивача та особу на чию користь підлягає відшкодування шкоди, а також вказати щодо кожного письмово доказу особу/осіб в яких знаходиться оригінал письмового доказу.

Роз`яснити позивачу, що якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею.

Суддя

СудТокмацький районний суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення16.11.2020
Оприлюднено17.11.2020
Номер документу92873667
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —328/2355/20

Рішення від 14.12.2020

Адміністративне

Токмацький районний суд Запорізької області

Погрібна О. М.

Ухвала від 04.12.2020

Адміністративне

Токмацький районний суд Запорізької області

Погрібна О. М.

Ухвала від 16.11.2020

Адміністративне

Токмацький районний суд Запорізької області

Погрібна О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні