ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 листопада 2020 р. Справа № 440/6585/20 Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Бершова Г.Є.
суддів: Чалого І.С. , Катунова В.В.
за участю секретаря судового засідання Патової Д.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13.11.2020 (суддя Н.Ю. Алєксєєва, м. Полтава) по справі № 440/6585/20
за позовом ОСОБА_1
до Шевченківської районної у місті Полтава територіальної виборчої комісії Полтавської області , Полтавської міської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області
про визнання протиправною бездіяльності,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Полтавської міської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області (далі - Полтавська МТВК), Шевченківської районної у місті Полтава територіальної виборчої комісії Полтавської області (далі - Шевченківська районна у місті Полтаві ТВК), у якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Шевченківської районної у місті Полтава ТВК щодо безпосереднього не дослідження виборчої документації ДВК №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району, Полтавської області при повторному підрахунку голосів виборців 09.11.2020;
- визнати протиправними дії та рішення Шевченківської районної у місті Полтава ТВК щодо визначення підсумків голосування при повторному підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району, Полтавської області, оформлені протоколом від 09.11.2020 (час складання 16 година 45 хвилин).
- зобов`язати Шевченківську районну у місті Полтава ТВК здійснити повторний підрахунок голосів виборців з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району, Полтавської області по ДВК №531236 з безпосереднім дослідженням виборчої документації, яка перебуває у володінні Полтавської міської ТВК;
- зобов`язати Полтавську МТВК надати доступ Шевченківській районній у місті Полтава ТВК до виборчої документації дільничної виборчої комісії №531236 для здійснення Шевченківською районною у місті Полтава ТВК повторного підрахунку голосів виборців з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району, Полтавської області по ДВК №531236;
- визнати протиправними рішення Полтавської МТВК з встановлення результатів виборів депутатів Полтавської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, оформлене протоколом Полтавської МТВК про результати виборів депутатів Полтавської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі (складений 09.11.2020 року о 22 годині 03 хвилини);
- зобов`язати Полтавську МТВК повторно встановити результати виборів депутатів Полтавської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що 08.11.2020 Другий апеляційний адміністративний суд прийняв постанову, якою зобов`язав Шевченківську районну у місті Полтава територіальну виборчу комісію Полтавської області здійснити повторний підрахунок голосів виборців по виборчій дільниці №531236. Однак, на думку позивача, відповідач рішення суду проігнорував, безпосереднє дослідження виборчої документації ДВК №531236 з виборів до Полтавської міської ради, яка знаходиться у Полтавській МТВК, не здійснив. Внаслідок протиправних рішень, дій та бездіяльності відповідача результати голосування виборців по ДВК №531236 встановлені неправильно, оскільки участь у голосуванні на дільниці за даними ДВК взяли 661 виборців, а результати голосування встановлені на основі лише чотирьох бюлетенів. Вважає, що відповідач не зможе у законний спосіб провести повторний підрахунок голосів виборців без безпосереднього дослідження виборчої документації ВД №531236 з виборів до Полтавської міської ради Полтавського району Полтавської області, яка знаходиться в приміщенні МТВК. До моменту безпосереднього дослідження цієї документації постанова апеляційного суду від 10.11.2020 на переконання позивача залишається невиконаною. У відповідача немає жодних перешкод для того, щоб скликати своє засідання у приміщенні за адресою Полтавська обл., місто Полтава, вул. Соборності, будинок 36, де знаходиться відповідна виборча документація, обробити її та у законний спосіб скласти протокол про повторний підрахунок голосів виборців. Якщо міську ТВК суд не зобов`язав видати районній ТВК виборчу документацію через відсутність правових підстав для розпакування такої документації, то це не є перешкодою для зобов`язання Шевченківської районної ТВК провести це ж саме розпакування у приміщенні міської ТВК, оскільки це є обов`язком районної комісії, а не її правом в силу ст.250, 254 ВК України.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 13.11.2020 року у задоволенні позовних вимог було відмовлено.
Позивач не погодився із таким рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить рішення скасувати та прийняти нове, яким позовні вимоги задовольнити.
Представник позивача в судовому засіданні доводи апеляційної скарги підтримав та просив суд її задовольнити.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, представника позивача, дослідивши матеріали справи, рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з огляду на таке.
Так, судом першої інстанції встановлено та підтверджено судом апеляційної інстанції, що постановою Верховної Ради України "Про призначення чергових місцевих виборів у 2020 році" №795-ІХ від 15.07.2020 призначено чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на неділю 25.10.2020.
Постановою Центральної виборчої комісії "Про перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2020 року" №160 від 08.09.2020 призначено на неділю, 25.10.2020, перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.
25.10.2020 року відбулись чергові вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
01 листопада 2020 року об 11 годині 30 хвилин Шевченківська районна у місті Полтаві ТВК прийняла постанову про проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №531236 на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року у зв`язку з неточностями, які містилися у протоколі дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району Полтавської області у територіальному виборчому окрузі №5, з позначкою "Уточнений", а саме, у протоколі було зафіксовано численні виправлення за допомогою коректора, помилки та неточності, які неможливо було усунути без повторного підрахунку голосів.
Відповідно до протоколу дільничної виборчої комісії про підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району Полтавської області у територіальному виборчому окрузі №5, загальна кількість отриманих комісією бюлетенів - 2137, з них використані виборцями - 661 бюлетень.
Однак, під час огляду виборчої документації комісія встановила відсутність майже всіх бюлетенів з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району, Полтавської області на виборчій дільниці №531236 у територіальному виборчому окрузі №5. Серед отриманої від виборчої дільниці №531236 документації виявлено лише 4 бюлетені з виборів депутатів до Полтавської міської ради.
З пояснень членів дільничної виборчої комісії працівниками Шевченківської районної у місті Полтаві ТВК встановлено, що дільнична виборча комісія помилково транспортувала виборчу документацію до Полтавської МТВК.
В подальшому, голова Шевченківської районної у місті Полтава ТВК о 13 годині 40 хвилин 01 листопада 2020 року особисто усно звернулася до Полтавської МТВК з проханням повернути пакунки виборчих документів виборчої дільниці №531236 до Шевченківської районної у місті Полтава ТВК.
Згідно витягу з протоколу Полтавської МТВК №31, на засіданні комісії прийняте рішення, яким відмовлено у поверненні Шевченківській районній у місті Полтава ТВК виборчої документації з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району, Полтавської області на виборчій дільниці №531236 у територіальному виборчому окрузі №5 та вказано про проведення Шевченківською районною у місті Полтава ТВК підсумку по виборчій дільниці №531236 за підсумками результатів з голосування з виборів 25 жовтня 2020 року за документацією, яка є в наявності.
У зв`язку з відхиленням звернення про видачу виборчої документації, 01.11.2020 Шевченківською районною у м. Полтаві ТВК проведено повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району, Полтавської області у територіальному виборчому окрузі №5, на підставі наявних у територіальної виборчої комісії документів, про що складено протокол про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району, Полтавської області у територіальному виборчому окрузі №5 від 01.11.2020 о 16 годині 45 хвилин.
03.11.2020 Шевченківською районною у м. Полтаві ТВК встановлено підсумки голосування шляхом складання протоколу про підсумки голосування з виборів депутатів Полтавської міської ради у межах усього територіального виборчого округу №5.
Не погоджуючись із рішенням Полтавської МТВК, оформленим протоколом №31, протоколом Шевченківської районної у місті Полтава ТВК від 01.11.2020, діями Полтавської МТВК щодо прийняття виборчої документації від виборчої дільниці №531236, а також діями Шевченківської районної у місті Полтава ТВК щодо проведення 01.11.2020 повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району, Полтавської області у територіальному виборчому окрузі №5, позивач звернувся до суду.
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2020 року у справі №440/6371/20 в задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Полтавської МТВК (вул.Соборності, 36, м. Полтава, Полтавська область, 36000, код ЄДРПОУ 43755087), Шевченківської районної у місті Полтава ТВК (вул.І.Мазепи, 30, м. Полтава, Полтавська область, 36040, код ЄДРПОУ 43772469) про визнання дій та рішення протиправними, зобов`язання вчинити певні дії - відмовлено.
Постановою Другого апеляційного адміністративного суду від 08 листопада 2020 року рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 05.11.2020 по справі № 440/6341/20 скасовано в частині відмови у позові що визнання протиправним та скасування рішення Шевченківської районної у місті Полтава ТВК щодо визначення підсумків голосування при повторному підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради, Полтавського району, Полтавської області, оформлені протоколом від 01.11.2020 (час складання 16 година 45 хвилин) та зобов`язання Шевченківської районної у місті Полтава ТВК здійснити повторний підрахунок голосів виборців по виборчій дільниці №531236.
Прийнято в цій частині постанову, якою позов задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Шевченківської районної у місті Полтава ТВК щодо визначення підсумків голосування при повторному підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради, Полтавського району, Полтавської області, оформлені протоколом від 01.11.2020 (час складання 16 година 45 хвилин) та зобов`язано Шевченківську районну у місті Полтава ТВК здійснити повторний підрахунок голосів виборців по виборчій дільниці №531236.
В іншій частині рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 05.11.2020 року по справі № 440/6341/20 залишено без змін.
На виконання рішення суду, 09 листопада 2020 року Шевченківською районною у м. Полтаві ТВК проведено повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району, Полтавської області у територіальному виборчому окрузі №5, на підставі наявної у територіальної виборчої комісії виборчої документації, наданої виборчою дільницею №531236.
За результатами проведення повторного підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №531236 відповідачем складений протокол про повторний підрахунок голосів виборців на виборчій дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району, Полтавської області у територіальному виборчому окрузі №5 від 09.11.2020 о 16 годині 45 хвилин.
Далі, 09.11.2020 Полтавською МТВК встановлено результати виборів депутатів Полтавської міської ради шляхом складання протоколу про результати виборів депутатів Полтавської міської ради від 09.11.2020 о 22 годині 03 хвилини.
Не погоджуючись із протоколом Шевченківської районної у місті Полтава ТВК від 09.11.2020 та бездіяльністю Шевченківської районної у місті Полтава ТВК щодо безпосереднього недослідження виборчої документації ДВК №531236 при повторному підрахунку голосів виборців 09.11.2020, а також зі встановленням Полтавською МТВК результатів виборів депутатів Полтавської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі шляхом складання протоколу від 09.11.2020, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Суд першої інстанції, відмовляючи у задоволенні позовних вимог, виходив з правомірності дій відповідачів та необґрунтованості позовних вимог.
Колегія суддів частково не погоджується з таким рішенням суду першої інстанції з таких підстав.
Так, відповідно до статті 69 Конституції України народне волевиявлення здійснюється через вибори, референдум та інші форми безпосередньої демократії.
Згідно зі статтею 71 Конституції України вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування. Виборцям гарантується вільне волевиявлення.
Частиною 1 статті 1 Виборчого Кодексу України визначено, що вибори в Україні є основною формою народного волевиявлення, способом безпосереднього здійснення влади Українським народом.
Відповідно до статті 14 ВК України вибори в Україні є вільними. Громадянам України забезпечуються умови для вільного формування своєї волі та її вільного виявлення при голосуванні.
Частиною 2 статті 19 ВК України встановлено, що забезпечення умов для реалізації виборчих прав громадян, дотримання основних засад виборчого права, належне здійснення виборчих процедур і механізмів, передбачених цим Кодексом, точне і достовірне встановлення результатів виборів гарантується.
Так, судами першої та апеляційної інстанцій було встановлено, що дільничною виборчою комісією було помилково направлено виборчі документи не до тієї ТВК. Внаслідок вказаної помилки Шевченківська районна у місті Полтава ТВК об`єктивно була позбавлена можливості здійснити повторний перерахунок голосів по ДВК №531236 у зв`язку із відсутністю всіх бюлетенів, які помилково потрапили до Полтавської міської ТВК.
Шевченківська районна у місті Полтава ТВК вчиняла дії з метою повернення виборчих бюлетенів, що також встановлено судовим розглядом.
На виконання рішення Другого апеляційного адміністративного суду від 08.11.2020 року у справі №440/6341/20 Шевченківська районна у місті Полтава ТВК провела повторний перерахунок голосів, що підтверджується протоколом від 09.11.2020 року.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що з встановлених обставин справи не вбачається протиправної бездіяльності Шевченківської районної у місті Полтава ТВК, а тому позовні вимоги в частині визнання протиправною бездіяльності щодо безпосереднього не дослідження виборчої документації ДВК №531236 при повторному підрахунку голосів виборців від 09.11.2020 року задоволенню не підлягають.
Разом із тим, колегія суддів зазначає, що, не дивлячись на те, що Шевченківською районною у місті Полтава ТВК було здійснено повторний перерахунок голосів на виконання судового рішення, проте вказаним перерахунком не було досягнуто мету - точне і достовірне встановлення результатів виборів, - гарантовану статтею 19 Виборчого Кодексу України.
З цього приводу колегія суддів зазначає таке.
Так, статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (право на ефективний засіб юридичного захисту) передбачено, що кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.
Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах (абзац 10 пункту 9 Рішення Конституційного Суду України від 30 січня 2003 року № 3-рп/2003).
При цьому, під ефективним засобом (способом) слід розуміти такий, що призводить до потрібних результатів, наслідків, дає найбільший ефект.
Відтак ефективний спосіб захисту повинен забезпечити поновлення порушеного права, бути адекватним наявним обставинам.
Надаючи правову оцінку належності обраного зацікавленою особою способу захисту, судам належить зважати й на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. У пункті 145 рішення від 15 листопада 1996 року у справі Чахал проти Об`єднаного Королівства (Chahal v. the United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни.
Таким чином, суть цієї статті зводиться до вимоги надати людині такі міри правового захисту на національному рівні, що дозволили б компетентному державному органові розглядати по суті скарги на порушення положень Конвенції й надавати відповідний судовий захист, хоча держави - учасники Конвенції мають деяку свободу розсуду щодо того, яким чином вони забезпечують при цьому виконання своїх зобов`язань. Крім того, Суд указав на те, що за деяких обставин вимоги ст. 13 Конвенції можуть забезпечуватися всією сукупністю засобів, що передбачаються національним правом.
Стаття 13 вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності небезпідставної заяви за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов`язань за ст. 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі Афанасьєв проти України від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).
Іншими словами, у кінцевому результаті ефективний засіб повинен забезпечити поновлення порушеного права.
Відповідно до ч.1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Так, згідно з п.3 ч.5 статті 254 ВК України за результатами розгляду документів дільничної виборчої комісії та скарг про порушення вимог цього Кодексу під час проведення голосування та підрахунку голосів на виборчій дільниці, а також під час транспортування виборчих документів до територіальної виборчої комісії, що надійшли до територіальної виборчої комісії на момент прийняття документів дільничної виборчої комісії, територіальна виборча комісія приймає рішення про проведення повторного підрахунку голосів на виборчій дільниці в порядку, встановленому цим Кодексом.
Таким чином, оскільки судовим розглядом встановлено, що повноваження щодо повторного перерахунку голосів виборців належить саме Шевченківській районній у місті Полтава ТВК, то саме вона має здійснити перерахунок голосів шляхом безпосереднього дослідження виборчих бюлетенів.
При цьому, колегія суддів зазначає, що відсутність законодавчо визначеного механізму повернення від однієї виборчої дільниці до іншої помилково направленої виборчої документації, не повинна впливати на точне і достовірне встановлення результатів виборів, як це передбачено Конституцією України та Виборчим Кодексом України.
На підставі викладеного, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для визнання протиправним та скасування рішення Шевченківської районної у місті Полтава територіальної виборчої комісії Полтавської області щодо визначення підсумків голосування при повторному підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району Полтавської області, оформлене протоколом від 09.11.2020 року.
Отже, оскільки вказаний вище протокол Шевченківської районної у місті Полтава територіальної виборчої комісії Полтавської області від 09.11.2020 року підлягає скасуванню, то і результати виборів депутатів Полтавської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, оформлені протоколом Полтавської міської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області про результати виборів депутатів Полтавської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі від 09.11.2020 року, не можуть вважатися такими, що відповідають закону.
Таким чином, колегія суддів зазначає, що повторне встановлення результатів виборів депутатів Полтавської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі повинно відбутись з урахуванням перерахованих голосів по ДВК №531236.
Згідно зі статтею 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Відповідно до ст. 317 КАС України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з`ясування судом обставин, що мають значення для справи; невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
На підставі викладеного, з метою ефективного захисту прав позивача, колегія суддів приходить до висновку про скасування рішення суду першої інстанції та прийняття нової постанови про часткове задоволення позовних вимог.
Керуючись ст. ст. 245, 246, 250, 315, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 13.11.2020 по справі № 440/6585/20 скасувати.
Прийняти нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_1 до Шевченківської районної у місті Полтава територіальної виборчої комісії Полтавської області, Полтавської міської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області про визнання протиправною бездіяльності - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Шевченківської районної у місті Полтава територіальної виборчої комісії Полтавської області щодо визначення підсумків голосування при повторному підрахунку голосів виборців на виборчій дільниці №531236 з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району Полтавської області, оформлене протоколом від 09.11.2020 (час складання 16 година 45 хвилин).
Зобов`язати Шевченківську районну у місті Полтава територіальну виборчу комісію Полтавської області здійснити повторний підрахунок голосів виборців з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району Полтавської області по ДВК №531236 з безпосереднім дослідженням виборчої документації, яка перебуває у Полтавській міській територіальній виборчій комісії.
Зобов`язати Полтавську міську територіальну виборчу комісію Полтавського району Полтавської області надати Шевченківській районній у місті Полтава територіальній виборчій комісії виборчу документацію дільничної виборчої комісії №531236 для здійснення Шевченківською районною у місті Полтава територіальною виборчою комісією повторного підрахунку голосів виборців з виборів депутатів Полтавської міської ради Полтавського району Полтавської області по ДВК №531236.
Визнати протиправним та скасувати рішення Полтавської міської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області з встановлення результатів виборів депутатів Полтавської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, оформлене протоколом Полтавської міської територіальної виборчої комісії Полтавського району Полтавської області про результати виборів депутатів Полтавської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі (складений 09.11.2020 року о 22 годині 03 хвилини).
Зобов`язати Полтавську міську територіальну виборчу комісію Полтавського району Полтавської області продовжити дії щодо встановлення результатів виборів депутатів Полтавської міської ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі з урахуванням висновків суду.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає відповідно до ч.3 ст. 272 КАС України.
Головуючий суддя Г.Є. Бершов Судді І.С. Чалий В.В. Катунов
Суд | Другий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2020 |
Оприлюднено | 18.11.2020 |
Номер документу | 92897135 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Другий апеляційний адміністративний суд
Бершов Г.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні