справа №619/2204/20
провадження №4-с/619/48/20
УХВАЛА
іменем України
18 листопада 2020 року м. Дергачі
Суддя Дергачівського районного суду Харківської області Калиновська Л.В., розглянувши скаргу ОСОБА_1 про визнання дій приватного виконавця неправомірними та визнання недійсними постанов, суб?єкт оскарження - приватний виконавець виконавчого округу Харківської області Ярмоленко Олександр Валентинович, ОСОБА_2 ,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернулася до суду зі скаргою, в якій просила визнати незаконними дії приватного виконавця виконавчого округу Харківської області Ярмоленка Олександра Валентиновича, визнати недійсним постанови про опис та арешт майна боржника від 05.11.2020, 06.11.2020, 09.11.2020 та акти приватного виконавця від 05.11.2020, 06.11.2020.
Суд, дослідивши матеріали скарги, вважає її такою, що підлягає поверненню заявнику без розгляду, виходячи з наступного.
Як передбачено ч.3 ст.3 ЦПК України провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Цивільні справи розглядаються судом виключно в порядку, встановленому ЦПК України , яким в тому числі встановлено вимоги до форми та змісту заяви, з якою особа має право звернутись до суду.
Відповідно до ч.1 ст.74 Закону України Про виконавче провадження рішення, дії чи бездіяльність виконавця та посадових осіб органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами, іншими учасниками та особами до суду, який видав виконавчий документ, у порядку передбаченому законом.
Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України №14 від 26.12.2003 року Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження , скарги, заяви, подання мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України .
Статтею 183 ЦПК України передбачені загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення. Зокрема, в частині першій вказаної статті зазначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити: 1)повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); 6)перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви (клопотання,заперечення); 7) інші відомості, що вимагаються цим Кодексом.
Згідно з вимогами ч.2 ст.183 ЦПК України (в редакції зі змінами, внесеними Законом № 460-IX від 15.01.2020 , які набрали чинності 08.02.2020), до заяви, скарги, клопотання чи заперечення, які подаються на стадії виконання судового рішення, у тому числі в процесі здійснення судового контролю за виконанням судових рішень, додаються докази їх надіслання (надання) іншим учасникам справи (провадження).
Так, стаття 447 ЦПК України , яка передбачає право на звернення із скаргою на дії або бездіяльність державного виконавця до суду, розміщена у VII розділі ЦПК України Судовий контроль за виконанням судових рішень .
Заява ОСОБА_1 не містить доказів надіслання (надання) скарги іншим учасникам справи (провадження).
Відповідно до ч. 4 ст.184 ЦПК України , суд встановивши, що письмову заяву, (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої або другої цієї статті, повертає її заявнику без розгляду.
Враховуючи вищезазначене, у відповідності до ч. 4 ст.184 ЦПК України , дану заяву слід повернути заявнику без розгляду.
Керуючись ст.ст. 183 , 258-261 , 351-354 , 442 , п. 15.1 Перехідних положень ЦПК України , суддя
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_1 про визнання дій приватного виконавця неправомірними та визнання недійсними постанов, суб?єкт оскарження - приватний виконавець виконавчого округу Харківської області Ярмоленко Олександр Валентинович, ОСОБА_2 - повернути заявнику без розгляду.
Повернення скарги не перешкоджає повторному зверненню із скаргою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення скарги.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складання має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.
Суддя Л. В. Калиновська
Суд | Дергачівський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2020 |
Оприлюднено | 19.11.2020 |
Номер документу | 92937586 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дергачівський районний суд Харківської області
Калиновська Л. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні