Справа № 305/2196/19
Провадження № 2/309/650/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 листопада 2020 року м. Хуст
Хустський районний суд Закарпатської області
в складі головуючого судді Волощук О.Я.
при секретарі Вайнраух Н.Л.
за участю позивача ОСОБА_1
представника відповідача ТУДСА України в Закарпатській області Симканич В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в режимі відеоконференції в залі суду м. Хуст цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області, Рахівської міської ради Закарпатської області, третя особа без самостійних вимог: відділ у Рахівському районі Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області про примусове припинення прав на земельну ділянку та зобов`язання передати земельну ділянку у приватну власність, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся із позовом до суду до Територіального управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області, Рахівської міської ради Закарпатської області, третя особа без самостійних вимог: відділ у Рахівському районі Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області про примусове припинення прав на земельну ділянку та зобов`язання передати земельну ділянку у приватну власність.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 23 жовтня 2018 рок ОСОБА_1 , як учасник бойових дій, звернувся до Рахівської міської ради Закарпатської області із заявою про передачу йому у власність земельної ділянки площею 0,01 га для індивідуального гаражного будівництва по АДРЕСА_1 , розташованої напроти адміністративної будівлі Рахівського районного суду Закарпатської області.
07.11.2018 року Рахівською міської радою Закарпатської області надіслано позивачу лист за №1429 про те, що земельна ділянка, яку позивач просить передати йому у власність перебуває у постійному користуванні Територіального управління Державні Судової адміністрації України в Закарпатській області та входить до складу земельної ділянки, яка згідно Державного акту на право постійного користування серії ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року закріплена за Територіальним управлінням Державної Судової адміністрації України в Закарпатській області.
Відповідно до положень ст. 118 Земельного кодексу Україні громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для будівництв індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевою самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 121 Земельного кодексу України. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки погодження землекористувача у разі вилучення земельної ділянки, ще перебуває у користуванні інших осіб.
Відповідно до ст. 141 Земельного кодексу України, підставами припинення права користування земельною ділянкою є використання земельної ділянки не за цільовим призначенням. Відповідно до ст. 143 Земельного кодексу України, підставами для примусового припинення прав на земельну ділянку є використання земельної ділянки не за цільовим призначенням і таке припинення прав на земельну ділянку здійснюється у судовому порядку.
Більше десять років земельна ділянка, яка закріплена за Територіальним управлінням Державної Судової адміністрації України в Закарпатській області згідно Державного акту на право постійного користування серія ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року використовується не за цільовим призначенням, а як місце стихійної торгівлі, жодним чином не залучена до обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, в тому числі і для обслуговування Рахівського районного суду Закарпатської області у зв`язку із чим, на думку позивача, наявні підстави для примусового припинення прав на земельну ділянку.
Указом Президента України №451/2017 «Про реорганізацію місцевих загальних судів» від 29.12.2017 року утворено Тячівський окружний суд у Рахівському та Тячівському районах Закарпатської області шляхом реорганізації (злиття) Рахівського районного суду Закарпатської області та Тячівського районного суду Закарпатської області.
Наказом в.о. голови Державної судової адміністрації України Л. Гізатуліна від 06.09.2018 року за №440 «Про забезпечення виконання Указу Президента України від 29.12.2017 року №451 «Про реорганізацію місцевих загальних судів» утворено комісії з реорганізації (злиття) місцевих загальних судів.
Рахівським районним судом Закарпатської області використовується земельна ділянка площею 0,0882 га, кадастровий номер 2123610100:29:001:0034. На думку позивача ОСОБА_1 немає необхідності у користуванні земельною ділянкою площею 0,0738 га з кадастровим номером 2123610100:29:002:0032 згідно Державного акту на право постійного користування серії ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року, оскільки земельна ділянка тривалий час не використовується землекористувачем за цільовим призначенням, є не огородженою, не підтримується у належному стані та використовується для стихійної торгівлі.
Місто Рахів Закарпатської області через своє розташування в гірській місцевості є малоземельним, у зв`язку із чим у позивача виникають труднощі щодо реалізації свого законного права на отримання земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд.
Позивач просить ухвалити рішення про примусове припинення права постійного користування Територіальним управлінням Державної судової адміністрації України в Закарпатській області земельною ділянкою площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032 згідно Державного акту на право постійного користування серія ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року, у зв`язку із використанням земельної ділянки не за цільовим призначенням та зобов`язати Рахівську міську раду Закарпатської області передати позивачу у приватну власність для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд земельну ділянку, площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032 із земель державної власності на території Рахівської міської ради Закарпатської області як учаснику бойових дій.
У судовому засідання позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав, просив суд їх задоволити з підстав, наведених у позові.
Представник відповідача Територіального управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області Симканич В.В. в судовому засіданні позов не визнала. В обґрунтування заперечень зазначила про те, що цільове призначення є однією із базових характеристик будь-якої земельної ділянки, яка визначає її правовий режим. У Земельному кодексі України немає визначення поняття цільового призначення земельної ділянки. Земельні публічно-правові наслідки нецільового використання землі викладені в статтях 141, 143 Земельного Кодексу України і полягають у припиненні права користування земельною ділянкою, або ж примусовому припиненні прав на землю. При цьому порядок припинення права користування земельними ділянками, які використовуються з порушенням земельного законодавства, врегульовано статтею 144 Земельного Кодексу України - у разі виявлення порушення земельного законодавства державний інспектор сільського господарства, державний інспектор з охорони довкілля складають протокол про порушення та видають особі, яка допустила порушення, вказівку про його усунення у 30-денний строк. Якщо особа, яка допустила порушення земельного законодавства, не виконала протягом зазначеного строку вказівки державного інспектора щодо припинення порушення земельного законодавства, то державний інспектор сільського господарства, державний інспектор з охорони довкілля відповідно до закону накладають на таку особу адміністративне стягнення та повторно видають вказівку про припинення правопорушення чи усунення його наслідків у 30-денний строк. У разі неусунення порушення земельного законодавства у 30-денний строк державний інспектор сільського господарства, державний інспектор з охорони довкілля звертаються до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування з клопотанням про припинення права користування земельною ділянкою. Рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про припинення права користування земельною ділянкою може бути оскаржене землекористувачем у судовому порядку.
Факт використання земельної ділянки не за цільовим призначенням повинен бути підтверджений матеріалами справи про адміністративне правопорушення: актом перевірки дотримання вимог земельного законодавства, протоколом про адміністративне правопорушення, приписом з вимогою усунення порушення земельного законодавства, актом обстеження земельної ділянки. Після дотримання процедури, передбаченої ч. 1 ст. 144 Земельного Кодексу України, інспектор має право ініціювати перед відповідним органом виконавчої влади або місцевого самоврядування розгляд питання про припинення права постійного користування при не усуненні постійним землекористувачем порушень вимог закону.
Представник відповідача вважає, що додані позивачем ОСОБА_1 до позовної заяви фотографії земельної ділянки не є допустимими доказами у справі. Цільове призначення земельної ділянки з кадастровим номером 21236101100:29:002:0032 - для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування. У відповідності до вимог п. 4 ст. 84 Земельного Кодексу України до земель державної власності, які не можуть передаватись у приватну власність належать земельні ділянки, які використовуються для забезпечення діяльності органів державної влади. Просила відмовити у задоволенні позову у повному обсязі.
Представник відповідача Рахівської міської ради Закарпатської області в судові засідання не з`являвся, належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, що стверджується наявними у справі розписками про вручення повідомлення. До суду не подано відзиву на позов, позовних вимог не заперечили.
Представник третьої особи без самостійних вимог: відділу у Рахівському районі Головного управління Держгеокадастру в Закарпатській області в судові засідання 15.10.2020 року, 17.11.2020 року не з`являвся.
02.03.2020 року Головним управлінням Держгеокадастру в Закарпатській області до суду подано відзив на позов. В обґрунтування заперечень зазначено про те, що Територіальне управління державної судової адміністрації України в Закарпатській області має у постійному користуванні земельну ділянку площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032 з цільовим призначенням - для будівництва адміністративного будинку Рахівського районного суду Закарпатської області згідно із державним актом на право постійного користування земельною ділянкою серії ЯЯ 104100 від 01.09.2010 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право постійного користування землею, договорів оренди за №031024600002.
Проект землеустрою щодо відведення вільної земельної ділянки Територіальному управлінню державної судової адміністрації України в Закарпатській області розроблений ДП «Центр Державного земельного кадастру» (Закарпатська регіональна філія Рахівського районного відділу) на підставі рішення 13 сесії 4 скликання Рахівської міської ради Закарпатської області від 01.07.2004 №222 «Про надання земельної ділянки в постійне користування територіальному управлінню державної судової адміністрації України в Закарпатській області». Відомості про земельну ділянку внесено до Державного земельного кадастру України.
Структурним підрозділом Головного управління є Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області, юрисдикція якого поширюється на територію Закарпатської області.
На виконання наказу Головного управління держгеокадастру у Закарпатській області від 26.02.2020 року №262-ДК «Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності» у період із 27.02.2020 року до 12.03.2020 року здійснено перевірку з питань дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032, яка розташована по АДРЕСА_1 . За результатами проведеної перевірки встановлено, що земельна ділянка, яка належить на праві постійного користування Територіальному управлінню Державної судової адміністрації України в Закарпатській області згідно державного акту серії ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування (для будівництва адміністративного будинку Рахівського районного суду Закарпатської області) використовується не за цільовим призначенням. На вказаній земельній ділянці здійснюється торгівля невідомим особами, що суперечить вимогам ст. 96, 125 Земельного кодексу України. Відповідно до методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначення, зняття грунтового покриву без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України №963 від 25.07.2007 року розраховано шкоду, заподіяну використанням земельних ділянок не за цільовим призначенням у розмірі 2312, 70 гривень.
Позивачем ОСОБА_1 не подано жодного доказу щодо порушення його невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, оскільки позивач може використати своє право щодо безоплатного отримання земельних ділянок у власність в іншому місці. Головне управління держгеокадастру у Закарпатській області вважає, що доводи позову не грунтуються на жодних правових нормах закону та матеріалах справи, позовні вимоги не доведені належними і допустимими доказами, позивач не довів наявності факту порушень його прав та законних інтересів, тому заявлені позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Дослідивши матеріали справи, враховуючи той факт, що у справі наявні достатні матеріали про права і взаємовідносини сторін, суд приходить до висновку, що вимоги позову підлягають частковому задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлені ті обставини, на які посилається позивач в своїй заяві.
Відповідно до приписів ст.41 Конституції України та п.2 ч.1 ст.3, ст.321 ЦК ніхто не може бути позбавлений права власності чи обмежений у його здійсненні. Відповідно до статті 1 Першого протоколу до Конвенцїї про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична або юридична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Статтею 6 Європейської Конвенції з прав людини встановлено право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, при вирішенні спору щодо його цивільних прав і обов`язків.
Відповідно до положень ст. 118 Земельного кодексу Україні громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для будівництв індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевою самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 121 Земельного кодексу України. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки погодження землекористувача у разі вилучення земельної ділянки, ще перебуває у користуванні інших осіб.
У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є учасником бойових дій, що стверджується посвідченням серії ОСОБА_2 Дій № НОМЕР_1 від 18.10.2017 року, виданого управлінням персоналу штабу військової частини НОМЕР_2 .
23 жовтня 2018 рок ОСОБА_1 звернувся до Рахівської міської ради Закарпатської області із заявою про передачу йому у власність земельної ділянки площею 0,01 га для індивідуального гаражного будівництва по АДРЕСА_1 , розташованої напроти адміністративної будівлі Рахівського районного суду Закарпатської області.
Законодавством України передбачено систему пільг для учасників бойових дій та осіб, прирівняних до них, зокрема, це стосується і надання земельних ділянок.
Відповідно до статті 12 (пункт 14) Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надаються, серед інших, такі пільги: першочергове відведення земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва.
Надання у власність земельних ділянок здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що учасник бойових дій не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки та надав відповідний документ, що посвідчує його участь в антитерористичній операції (посвідчення, довідка, наказ тощо).
Відповідно до Земельного кодексу України , зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
07.11.2018 року Рахівською міської радою Закарпатської області надіслано позивачу лист за №1429 про те, що земельна ділянка, яку позивач просить передати йому у власність перебуває у постійному користуванні Територіального управління Державні Судової адміністрації України в Закарпатській області та входить до складу земельної ділянки, яка згідно Державного акту на право постійного користування серії ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року закріплена за Територіальним управлінням Державної Судової адміністрації України в Закарпатській області.
Територіальне управління державної судової адміністрації України в Закарпатській області має у постійному користуванні земельну ділянку площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032 з цільовим призначенням - для будівництва адміністративного будинку Рахівського районного суду Закарпатської області згідно державного акту на право постійного користування земельною ділянкою серії ЯЯ 104100 від 01.09.2010 року, зареєстрованого в Книзі записів реєстрації державних актів на право постійного користування землею, договорів оренди за №031024600002.
Проект землеустрою щодо відведення вільної земельної ділянки Територіальному управлінню державної судової адміністрації України в Закарпатській області розроблений ДП «Центр Державного земельного кадастру» (Закарпатська регіональна філія Рахівського районного відділу) на підставі рішення 13 сесії 4 скликання Рахівської міської ради Закарпатської області від 01.07.2004 №222 «Про надання земельної ділянки в постійне користування територіальному управлінню державної судової адміністрації України в Закарпатській області». Відомості про земельну ділянку внесено до Державного земельного кадастру України.
Земельна ділянка, площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032, яка згідно Державного акту на право постійного користування серія ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року, закріплена за Територіальним управлінням Державної Судової адміністрації України в Закарпатській області використовується не за цільовим призначенням, а як місце стихійної торгівлі, жодним чином не залучена до обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, в тому числі і для обслуговування Рахівського районного суду Закарпатської області, що стверджується актом №262-ДК/231/АП/09/01/20 від 12.03.2020 року державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Закарпатській області головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Рахівському, Тячівському районах управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Ревкало В.В. щодо перевірки дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032, яка розташована по АДРЕСА_1 .
Рахівським районним судом Закарпатської області використовується інша земельна ділянка площею 0,0882 га, кадастровий номер 2123610100:29:001:0034.
В ході судового розгляду справи на виконання наказу Головного управління держгеокадастру у Закарпатській області від 26.02.2020 року №262-ДК «Про здійснення державного контролю за дотриманням земельного законодавства, використанням та охороною земель усіх категорій і форм власності» у період із 27.02.2020 року до 12.03.2020 року здійснено перевірку з питань дотримання вимог земельного законодавства при використанні земельної ділянки площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032, яка розташована по АДРЕСА_1 . За результатами проведеної перевірки встановлено, що земельна ділянка, яка належить на праві постійного користування Територіальному управлінню Державної судової адміністрації України в Закарпатській області згідно державного акту серії ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування (для будівництва адміністративного будинку Рахівського районного суду Закарпатської області) використовується не за цільовим призначенням, на земельній ділянці здійснюється торгівля невідомими особами.
Відповідно до ст. 141 Земельного кодексу України, підставами припинення права користування земельною ділянкою є використання земельної ділянки не за цільовим призначенням. Відповідно до ст. 143 Земельного кодексу України, підставами для примусового припинення прав на земельну ділянку є використання земельної ділянки не за цільовим призначенням і таке припинення прав на земельну ділянку здійснюється у судовому порядку.
У судовому засіданні доведено факт використання земельної ділянки площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032 згідно Державного акту на право постійного користування серія ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року, закріпленої за Територіальним управлінням Державної Судової адміністрації України в Закарпатській області відведеної для будівництва адміністративного будинку Рахівського районного суду Закарпатської області не за цільовим призначенням, що підтверджується актом №262-ДК/231/АП/09/01/20 від 12.03.2020 року державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Закарпатській області головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Рахівському, Тячівському районах управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Ревкало В.В. щодо перевірки дотримання вимог земельного законодавства, яку проведено у присутності представника Територіального управління Державної судової адміністрації України у Закарпатській області Козуб М.М. згідно якого встановлено, що земельна ділянка яка належить на праві постійного користування Територіальному управлінню Державної судової адміністрації України в Закарпатській області згідно державного акту серії ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року для будівництва та обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування (для будівництва адміністративного будинку Рахівського районного суду Закарпатської області) використовується не за цільовим призначенням (а.с.142-145); актом №262/ДК/47/АО/10/01/20 від 12.03.2020 року державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Закарпатській області головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Рахівському, Тячівському районах управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Закарпатській області Ревкало В.В. обстеження земельної ділянки у зв`язку із необхідністю розрахування розміру заподіяної шкоди, внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням, складеного у присутності Територіальним управлінням Державної Судової адміністрації України в Закарпатській області Козуб М.М. (а.с.146-148); розрахунком розміру шкоди, заподіяної внаслідок використання земельної ділянки не за цільовим призначенням (а.с.149-150).
За результатами проведеної перевірки, 02.06.2020 року Територіальним управління Державної судової адміністрації України у Закарпатській області до Рахівського ВП Тячівського відділу поліції ГУНП в Закарпатській області, Рахівського відділу Тячівської місцевої прокуратури Закарпатської області скеровано лист за №1627 про необхідність вжиття заходів щодо ліквідації самовільного зайняття земельної ділянки площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032, розташованої по АДРЕСА_1 та звільнення земельної ділянки від тимчасових споруд (а.с. 207-208).
Жодних інших дій, спрямованих на усунення порушення нецільового використання земельної ділянки площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032, яка згідно Державного акту на право постійного користування серія ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року закріплена за Територіальним управлінням Державної Судової адміністрації України в Закарпатській області, яка більше десяти років використовується не за цільовим призначенням, а як місце стихійної торгівлі Територіальним управлінням Державної Судової адміністрації України в Закарпатській області не вчинялось. Вказана земельна ділянка жодним чином не залучена до обслуговування будівель органів державної влади та місцевого самоврядування, в тому числі і для обслуговування Рахівського районного суду Закарпатської області, у зв`язку із чим, у відповідності до вимог ст. 141 Земельного кодексу України, наявні підстави для примусового припинення прав на земельну ділянку.
Представником відповідача Територіального управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області не спростовано доводи позивача ОСОБА_1 , не наведено доказів щодо неможливості вжиття заходів для усунення порушень нецільового використання земельної ділянки площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032, розташованої по АДРЕСА_1 , не аргументовано необхідність збереження даної земельної ділянки для потреб Рахівського районного суду Закарпатської області.
Виходячи з системного аналізу законодавства, що регулює відповідні правовідносини, провівши аналіз і оцінку доказів, наданих сторонами, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволенню, оскільки обставини, наведені позивачем, знайшли підтвердження під час судового розгляду справи, а відтак позов підлягає до часткового задоволення.
Судові витрати в справі - суму судового збору, які підлягають покладенню на відповідачів, відповідно до п. 1 ч.2 ст. 141 ЦПК України слід стягнути з відповідачів Територіального управління державної судової адміністрації України в Закарпатській області та Рахівської міської ради Закарпатської області на користь держави.
Керуючись ст.ст. 4,5,258, 263, 265, 273 ЦПК України, ст. 116, 118, 141 Земельного кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
Позов ОСОБА_1 задоволити частково.
Примусово припинити право постійного користування Територіального управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області земельною ділянкою площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032 відповідно до державного акту на право постійного користування серії ЯЯ №104100 від 01.09.2010 року.
Зобов`язати Рахівську міську раду Закарпатської області розглянути питання передачі у приватну власність ОСОБА_1 для будівництва та обслуговування житлового будинку та господарських будівель і споруд земельну ділянку площею 0,0738 га, кадастровий номер 2123610100:29:002:0032.
Стягнути із Територіального управління Державної судової адміністрації України в Закарпатській області та Рахівської міської ради Закарпатської області на користь держави по 768,40 гривень судового збору з кожного.
Рішення суду може бути оскаржене до Закарпатського апеляційного суду через Хустський районний суд Закарпатської області протягом 30 днів з дня виготовлення повного тексту судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Хустського
районного суду: Волощук О.Я.
Суд | Хустський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2020 |
Оприлюднено | 08.09.2022 |
Номер документу | 93018586 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: |
Цивільне
Хустський районний суд Закарпатської області
Волощук О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні