Справа № 523/17580/20
Провадження №2/523/4853/20
У Х В А Л А
"23" листопада 2020 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду м. Одеси Мурманова І.М., розглянувши матеріали які надійшли за позовною заявою ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (місце проживання: АДРЕСА_2 ), ОСОБА_3 (місце проживання: АДРЕСА_2 ) про встановлення факту спільного проживання в якості подружжя, визнання права власності на частину майна, закликання до спадкоємства першої черги, визнання немайнових прав,-
ВСТАНОВИВ:
В інтересах та від імені ОСОБА_1 до Суворовського районного суду м. Одеси з позовною заявою до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про встановлення факту спільного проживання в якості подружжя, визнання права власності на частину майна, закликання до спадкоємства першої черги, визнання немайнових прав звернувся адвокат позивача ОСОБА_4 .
В обґрунтування позовних вимог адвокат зазначив, що з 2001 року по 2020 рік ОСОБА_1 та ОСОБА_5 , проживали разом, як чоловік і жінка однією сім`єю та вели спільне господарство. Реєструвати відносини не хотіли оскільки до цього вже перебували у невдалих шлюбах. Під час спільного проживання сторонами були придбані три квартири у м. Одесі, а також були оформлені на ОСОБА_5 , договори оренди павільйонів та право користування гаражем. Після раптової смерті ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 відкрилась спадщина, проте позивач позбавлена права звернення до нотаріальної контори, а відтак змушена звернутись до суду за захистом своїх невизнаних прав.
Після надходження та реєстрації зазначеної позовної заяви, суддю визначено автоматизованою системою документообігу суду, відповідно до вимог ст.ст. 14, 33 ЦПК України.
Ознайомившись із матеріалами позову, суддя дійшов наступних висновків.
Згідно ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ч.1 ст.4 Закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України Про державний бюджет України на 2020 рік установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб - в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2020 року - 2102 гривні.
Адвокат позивача, ОСОБА_4 , звернувся до суду з позовною заявою, в якій просить визнати юридичний факт, залучити позивача в якості спадкоємця першої черги, визнати право власності по Ѕ частині на три квартири, а також визнати немайнові права, а саме: право оренди та право користування, таким чином позовна заява містить 4 вимоги немайнового та 3 вимоги майнового характеру.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Згідно до п.1.1) ч.2 ст. 4 Закону ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно до п.1.2) ч.2 ст. 4 Закону ставка судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до положення п.2 ч. 1 ст. 176 ЦПК України у позовах про визнання права власності на майно або його витребування - вартістю майна.
Слід зазначити, що в матеріалах справи відсутні докази проведення оцінки майна, щодо якого позивач просить визнати право власності на його Ѕ частину. Таким чином, позивачу слід вказати ціну позову згідно грошової оцінки вартості майна на час звернення до суду, яку необхідно надати суду.
Крім іншого, позовна заява містить заяву про відстрочення оплати судового збору до винесення рішення по справі, оскільки позивач пенсіонерка, отримує пенсію за віком, на підтвердження даного факту адвокатом надано копію пенсійного посвідчення та довідку про отримання пенсії ОСОБА_1 за період з 01.05.2020 р. по 31.10.2020 р.
Так, статтею 8 Закону України Про судовий збір передбачено можливість відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати. Враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці;б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.
Таким чином, даною нормою закону передбачено обов`язок заявника довести певні обставини на які посилається позивач по справі в заяві про відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення.
Разом з цим, адвокатом надано довідку про доходи позивача, що видана Суворовським об`єднаним управління Пенсійного фонду України лише за 6 місяців поточного року, а не за рік як це передбачено Законом України Про судовий збір .
При цьому, у позові адвокат посилається на те, що 2002 році позивач зареєстрована як фізична особа-підприємець та здійснює свою діяльність на ринку Північний , однак матеріали справи не містять довідки із ДФС щодо доходів позивача, а відтак у суду відсутні підстави щодо визначення сукупного доходу позивача по справі.
Крім іншого, частиною 1ст. 60 ЦПК України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до частини 4 статті 62 ЦПК України повноваження адвоката, як представника, підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність .
Так, в матеріалах справи на підтвердження повноважень адвоката Караштефана О.В., як представника позивача, наявна копія ордеру серія ОД №506617 від 06.10.2020 року.
Можливості посвідчення відповідності оригіналу копії ордеру самостійно адвокатом положеннями ЦПК України і Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність не передбачено.
Згідно статті 62 ЦПК України ордер, який посвідчує повноваження адвоката як представника, подається в оригіналі.
Однак, до позовної заяви надано лише копію ордера, який не відповідає вимогам ст. 62 ЦПК України.
На підставі викладеного та відповідно до вимог ч.2 ст.185 ЦПК України, позивачу - ОСОБА_1 необхідно надати:- розрахунок ціни позову та підтверджуючі докази до нього; - довідки про отриману пенсію за рік та довідку з ДФС про отримані доходи за рік (на підтвердження викладеного у заяві про відстрочення сплати судового збору) або платіжне доручення про сплату судового збору відповідно до розміру та ставок судового збору на 2020 рік, на розрахунковий рахунок: Отримувач коштів: УК у м.Одесі/Суворівський р-н/22030101Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38016923 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО): 899998 Рахунок отримувача: - UA858999980313161206000015009 Код класифікації доходів бюджету: - 22030101, відповідно до розміру та ставок судового збору.
Крім іншого, необхідно надати повноваження адвоката як представника, які підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність в розумінні ст. 19, 26 Закону України Про адвокатську діяльність .
Відповідно до ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.
Керуючись ст.ст. 8, 175, 177, 185, 353 ЦПК України, ст.ст. 1, 4, 6 Закону України Про судовий збір , суддя, ст. 19, 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 про встановлення факту спільного проживання в якості подружжя, визнання права власності на частину майна, закликання до спадкоємства першої черги, визнання немайнових прав - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків, який не перевищує десяти днів з дня вручення їй копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, а саме: надати суду документи, що підтверджують фінансовий стан позивача: - довідку з Управління пенсійного фонду України про розмір отриманого доходу за попередні 12 (дванадцять) місяців календарного року; - довідку з Державної Фіскальної Служби за 12 (дванадцять) місяців календарного року або - платіжне доручення на підтвердження сплати судового збору, що відповідатиме ч. 3 ст. 6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру; розрахунок ціни позову та докази на його підтвердження; оригінал ордеру адвоката позивача, який звернувся до суду з даним позовом від імені та в інтересах позивача ОСОБА_1 .
Якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху щодо визначення розміру судових витрат може бути оскаржена в апеляційному порядку. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Одеського апеляційного суду через Суворовський районний суд м. Одеси протягом п`ятнадцяти днів з дня складення ухвали.
Суддя:
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 23.11.2020 |
Оприлюднено | 24.11.2020 |
Номер документу | 93025682 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Мурманова І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні